Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A rokonaim szellemileg zoknik?...

A rokonaim szellemileg zoknik? Gyerekvállalás kérdés

Figyelt kérdés

Húsvétkor majdnem egymásnak ment a párom és az apám, mert apám belemászott az arcába, hogy ő jövőre már unokázni szeretne, lusta és semmirekellő, mert nem akar babakocsit tologatni és milyen szép a gyereknevelés... Próbáltuk az elején türelmesen elmagyarázni, hogy egyetemista vagyok még 1 évig, utána szeretnék szakmai tapasztalatot is gyűjteni normális munkahelyen (meg nem hátrány, ha GYED-et kapok GYES helyett), csak 23 éves vagyok stb.

De valahogy ezt senki se érti meg a családban, de ő külön agresszív is hozzá, tényleg belemászott 5 centire a barátom arcába, én húztam el onnan és inkább hazajöttünk. Közben ontja magából azt is, hogy mélyszegénységben fogunk élni és a gyerekeinknek egyetlen nem-lyukas ruhája se lesz és szégyenkezni fog miattunk.

Egyébként utálom mint a fene (ő beszél a gyereknevelés szépségéről, amikor neki az volt a szórakozás, hogy fájdalmat okozott nekünk és hogyan rimánkodunk bőgve?!), csak anyám és nagyszüleim miatt látogatunk oda, ezt sose előttük adja elő, csak akkor, ha senki más nem hallja, utána meg játssza a kretént, hogy fogalma sincs mi bajunk. De azzal persze mindenki egyetért, hogy szülni, szülni, szülni kell. Amikor megérdeklődtem, hogy a 6 gyerekemet és engemet ki akar eltartani, akkor bezzeg senki se jelentkezik. A másik a házasság... Mert micsoda szégyen, hogy együtt élünk mióta és nincs se házasság, se baba. Ők minimum 100 fős lagzit akarnak, de senki se akar pár milliót kiperkálni rá, de sorolják, hogy ők mit akarnak majd ott enni-inni-csinálni.

Másnak is vannak ilyen elvakult családja, akik elvárják, hogy a másik gebedjen/dögöljön bele, de akkor is azt akarják, hogy úgy legyen? Mindkettőnk családja ilyen rémes.


2019. ápr. 23. 17:15
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Mázli, hogy felnőttek vagytok, külön éltek és nem kell velük tartani a kapcsolatot. Hiába magyarázod, úgyis csak a magáét fogja fújni. Megértem, ha anyukád miatt hazalátogatsz, de ennyit tehetsz. Ha a papa hisztizik, felálltok és távoztok.
2019. ápr. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

A megoldás - ha egyáltalán akartok házasodni - egy kéttanus esküvő, utólag közlitek, ezt már ti kipipáltátok.

A gyerek kérdést pedig ahányszor szóba hozzák, felálltok és hazamentek/lerakjátok a telefont.

2019. ápr. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Én egyszer és utoljára elmondanàm, hogy egy 100 fős esküvő alsó hangon 2-3 millió. Vagy fizesse ki, vagy maradjon csendben és hagyja, hogy ti döntsétek el hogy lesz - e és ha igen mikor és mekkora.

A gyereknek meg olyan háttér kell, ami stabil. Neked jelenleg tényleg az az első, hogy végezz a sulival és tapasztalatot szerezz. Ne szóljon bele, még kb 20-25 éven keresztül biológiailag lehet gyereked, rohadtul nem vagy elkésve semmivel.

Biológiailag egyébként tényleg ennyi idősen ideális, de a társadalmi és anyagi, érzelmi háttér sokkal fontosabb.

Legyél büszke magadra, amiért ilyen apa mellett is normális gondolkodású felnőtt lettél.

2019. ápr. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Mi ilyesmin nem vitázunk. Bejelentjük a bejelenteni valót aztán akinek tetszik-tetszik, akinek nem, az így járt.

Az esküvőnkből is volt hiszti, de a gyerekvállalás is kényes téma volt, bár nálunk pont a másik véglet volt. Hűű, de fiatalok vagyunk, reméljük még nem lesz gyerek... 11 éve vagyok együtt a férjemmel, saját ház, biztos munkahely, 2 kocsi... Nem kérdeztünk meg senkit mikor belevágtunk a babaprojektbe.

A hőbörgőket csak meghallgattuk, aztán letojtuk. Mást nem lehet velük csinálni.

2019. ápr. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Mondd meg nekik, hogy ha annyira hiányzik egy gyerek nekik, menjenek, fogadjanak egyet örökbe és neveljék fel! Tele vannak az árvaházak. Ne mással akarjanak gyereket neveltetni, az úgy luxus, ha csak akkor kell vele foglalkozniuk, amikor épp nekik tetszik. Ha meg esküvőt akarnak, akkor váljanak el és házasodjanak össze újra :D
2019. ápr. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk az apósom akart lakodalmat.Közöltem vele:a fiával és az utcáról felszedett két tanúval bemegyünk az önkormányzathoz!Megkérdeztem mekkora összeggel kíván beszállni,persze semmivel!Mondtam neki,no akkor maga is otthon marad.

Nem tartom tisztességesnek,ha a szülő erőszakosan tolakodik be gyermeke életébe,döntésében!

Helyesen gondolkozol:ha férjhez mégy szorosabbá válik a háztartás.Sokan nem fejezik be a tanulmányaikat akiknél megérkezett a gólya!

Hozzátenném:az iskola után jó lenne még valamennyit élni:utazgatni vagy bármi amiben jól érzitek magatokat.

A gyerek csak akkor jöjjön amikor TI úgy látjátok jónak!

2019. ápr. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%

A gyerek-kérdésre lehet válaszolni azt a gyönyörű magyar mondást, hogy "Könnyű más f..ával csalánt csapdosni."

Én egyvalamit csinálnék másképp a helyedben, kérdező: anyám és nagyszüleim miatt SEM mennék oda. Nekik elmondanám, hogy magunknál vagy semleges helyszínen szívesen látom őket apám nélkül. Apámmal együtt senkit sehol.

Amúgy, tényleg, ahol ennyire a szokások szerint akarják csinálni a dolgokat, ott emlékeztetni kéne őket, hogy szokások szerint az örömszülők állták a lakodalom költségét, míg a kapott pénz és ajándékok (ide értve a menyasszonytáncot is) az ifjú páré lettek, hogy segítse őket az önálló életkezdésben.

Nálunk is volt szülői presszió ebben-abban, de maximális anyagi és tevőleges segítség mellett.

2019. ápr. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

"Egyébként utálom mint a fene (ő beszél a gyereknevelés szépségéről, amikor neki az volt a szórakozás, hogy fájdalmat okozott nekünk és hogyan rimánkodunk bőgve?!), csak anyám és nagyszüleim miatt látogatunk oda,"

Azért ebben anyád is benne van vastagon. Miért is tűrte el azt, hogy apátok titeket terrorizáljon, miért nem vágta ki, mint a taknyot? Sokan élnek bántalmazó kapcsolatban és rengetegen félnek lépni, de az a nő az én szememben nem anya, aki ennek a gyerekeit kiteszi. Mert lehet éppen apádat is ekézni, de kizárólag az anyád bűne, hogy még mindig a családotok része, de oké, nézd el ezt neki, lelked rajta, csak azért érdekes ez a kettős mérce, lehet ő jó szülő volt a maga nyakatekert módján, de mint látod, most sem áll mellétek. Hiszen ha megtenné, akkor elhinné, hogy mit művel a fater, mikor épp nem hallják és nem értetlenkedne, hogy mi a bajotok. Egyéb iránt még így sem kötelező odalátogatni, anyád és nagyszüleid miatt sem. Mehetnek ők is hozzátok, ha meg a faterod nem engedné anyádat és ő ezt eltűri, akkor meg megint csak az van, hogy ő is ludas, amiért még mindig elviseli a terrort. Továbbá, ha ennyien vannak egy rakáson (együtt élnek gondolom), akkor ha az idősebb nagyszülők kedvéért néha mégis házhoz mentek (a maradék időben menjen anyád hozzátok), egyszerűen nem kell olyan alkalmat teremteni, hogy csak apáddal maradjatok egy légtérben, ha ott élnek minimum 4-en, akkor nyilván nem lesz nehéz. Az esküvő elintézésére meg már adtak tippeket, két tanús, vagy lehet fizetni, bár én azon az áron, hogy kicsengetik inkább nem kérnék belőle, ha cserébe mindenbe beleszólnának. Nem értem miért tűröd, hogy megalázzon az a tuskó, kvázi felnőtt nőként is. Velem egyszer így beszélne nem mennék a közelébe sem évekig, aztán lehet gondolkodni, meg küszöbön kúszni bocsánatért esedezve, ha meg nem, élnék vígan nélküle. Azért ne ám már mindenki haptákban álljon neki, nagyszülők és anyád is. A te életed, egyszer éled, mindenkivel azt lehet megtenni, amit enged, hogy megtegyenek vele. Nem nagyon kell már itt finomkodni, egyértelműbben szükséges viselkedni, konkrétan fogalmazni és keményen szankcionálni (nem látogatással) ha képtelen(ek) megérteni, mindaddig, amíg te látszólag öntudatosan, de valójában gyengén ezt elviseled, változás nem lesz. Annyi itt már nem elég, hogy felállsz és eljössz, egyszer megbeszéled, aztán ha nem érti, ignorálod, amíg észhez nem tér. Értelmes, felnőtt ember nem megy házhoz a pofonért, csak akkor, ha nem elég erős és mentségeket keres, jelen esetben a többi (szintén nem támogató) rokon látogatásának ürügye mögé bújva.

2019. ápr. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is folyton magyaráznak a gyerek miatt, bár én 27 vagyok. Nálunk azért kezdték el, mert a húgom terhes lett fiatalon, azóta nekem sincs nyugtom. Mi nemrég értünk el arra a szintre, hogy bár van saját lakás, jó autó, elég jó fizetés (páromé elsősorban, úgyhogy még el is tud tartani), mégis annyira belefáradtunk a lakhatás megoldásába és a karrierépítésbe, hogy most szórakozni szeretnénk egy kicsit. Nem bulikra gondolok, inkább utazgatásra, és azt nem lehet ilyen lazán, függetlenül kisgyerekkel. 2-3 évig még biztos nem lesz gyerekem, pedig régen fiatal anyuka akartam lenni, de sok minden kitolta ezt.

Érdekes mód az esküvőt soha nem is emlegetik, engem már az zavar. Hogy a gyereket várnák, de el ne vegyen a párom?! Igaz, nálunk abból is csak vita lesz. Elég karakán természet vagyok, és nem akarok nagy esküvőt, sem futkozó gyerekeket ott, úgyhogy lesz vitám a családtagokkal, hogy a nekik kedves 93. rokont miért nem hívom meg, mikor 5 éve nem beszéltem vele.


Amúgy meg rázd le őket, ha kell, egyre agresszívebben. Mást nem tudsz mit tenni ellenük. Aki a szép szóból nem ért...

2019. ápr. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, ha ennyire rühelled a pereputtyodat, önellátó felnőttként nem kötelező feléjük nézni. Nem kell mártírkodni.


Amúgy a helyedben a petesejt donorodat se látogatnám, mert ő volt a tátott szájú picha, aki hagyta, hogy a férje terrorizálja a gyerekeket.


Ha mégis van 1-2 épkézláb rokon, azokkal összejárnék külön, de családi bulira be nem tenném a lábamat.

2019. ápr. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!