Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Alkalmatlan vagyok a gyermekne...

Alkalmatlan vagyok a gyermeknevelésre! Ilyen kijelentés után mit tennétek?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok, és fél éve összeköltöztem a párommal (40),aki elvált,és van egy 4 éves kislánya. Nem velünk él,hanem az anyjánál. A kislány tündéri,nagyon apás,imádja őt! És persze fordítva is így van. Az édesanyját nem szereti a kislány,amikor visszük vissza több nap után,úgy sír,hogy nem akar oda menni,hogy rossz nézni,nem lehet megnyugtatni. Apával akar lenni. Engem is imád a kislány. Az anyja a ,,nem törődést" azzal kompenzálja a kislány irányába,hogy mindent megvesz neki. Nos engem is szeret a kislány,jobban,mint a saját anyját,de én valahogy mégsem tudom úgy szeretni,mintha a sajátom lenne,és az is zavar,hogy körülötte forog a világ,amikor itt van nálunk. Tudom,ez helytelen. Foglalkozom vele,de nincs annyi türelmem,mint kellene. Az apja ilyenkor a kislány mellett alszik sokat,viszi minden felé,megvesz neki mindent,persze ilyenkor én is megyek,de egy pótkocsinak és cselédnek érzem magam. Ő azt várná,hogy egy család legyünk,de én nem tudom szeretni olyan szinten a kislányt,ahogy azt elvárja apuka. Az apját imádom. Szeretném,ha majd lenne közös gyermekünk,és az más lenne... De apuka közölte,hogy még fel nem növök a gyermekvállaláshoz,pár évig ne akarjak közös gyermeket,mert alkalmatlan vagyok a feladatra,és a saját gyermekünkre is féltékeny lennék ugyan úgy. Örülnék ha a közös gyermekünket is legalább így szeretné,és rá nem lennék féltékeny,mert a közös vérünk lenne,akit én hordtam ki. Lehet tényleg nem kéne gyermeket vállalnom egyáltalán? Szerinte nem vagyok túl gyermekcentrikus.

2018. aug. 5. 10:03
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Fáj ezt hallani annak a szájából,akit mindennél jobban szeretek,és aki miatt felrúgtam az előző gondtalan életemet. Szégyellem is valahol,hogy nem a jó anyukát látja bennem,de még sosem voltam ilyen helyzetben. Semmit sem tudok a gyerekekről. A családban és ismerősi körben sem volt soha gyermek.
2018. aug. 5. 10:05
 2/22 anonim ***** válasza:
83%
Mit akarsz egy elvált 40 éves phaszitól? Őszintén? :D
2018. aug. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
72%

Figyelj, ez nem így működik. Először is gratula, hogy 27 éves létedre egy kisgyerekes apával vagy együtt, rendes tőled, és úgy látom, igyekszel. Ebben a helyzetben azonban mindenki egy kicsit furán érzi magát, mert nem a te gyereked, de hirtelen a párod mellett alszik és körülötte forog a világ. Persze, hogy nem tudsz hirtelen anyaként funkcionálni valaki mellett, aki ne ma te vér szerinti utódod. Emiatt ne emészd magad, anya vagyok, szeretem a gyerekeket, de nekem sem ment volna anno. Fiatalon én sem voltam nagyszerű a gyerekekkel, hiába vágytam sajátra, és ez nem úgy működött, hogy menet közben egyre jobb lettem más gyerekekkel, hanem született sajátom akit imádtam és természetes volt, hogy róla gondoskodom, vele foglalkozom. 33 évesen szültem, engem sem tartott senki gyerekcentrikusnak, mégis elég jó anya vagyok, sőt, ha a lányomat kérdezed, a legjobb a világon, és kinek a véleményére adok ebben a kérdésben? :-)

Szóval ne aggódj, amikor lesz, belejössz. De hogy őszinte legyek, nekem nem szimpatikus, hogy a párod gyerekként kezel téged. Látod egy kis lenézést a részéről, a te részedről pedig jó nagy adag megfelelni akarást. Nem biztos, hogy jó vége lesz ennek.

2018. aug. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
84%
Őszintén?! Fogalmad sincs a gyerekekről.... az a kislány nem szeret téged jobban, nem utálja az anyját, és nem azért nem azért nem akar hazamenni, mert olyan rossz neki. Csak annak az anyukának a hétköznapok jutnak, a betegségek, meg a rakj rendet a szobádban! nektek meg a szórakoztatás része. Igen, valószínűleg a férjed ugyanígy szeretné a tieteket is, de nem minden nap lenne rá annyi ideje, meg türelme, meg energiája, mert nektek is napi 24ben jutna belőle, mint most a kislány anyukájának. és az nem így működik, hogy az én vérem, nem leszek féltékeny...az én anyám állandóan féltékeny volt, pedig az apám a töredékét foglalkozta velem, mint a te párod a lányával.
2018. aug. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

A kislány anyja trehány,és nem igényes, mindig mi rakjuk rendbe a kislényt,amikor itt van. Hajvágás,körömnyírás, hajmosás,tiszta ruhák,tiszta szoba, patyolat várja itt. És igen,a kislány mondta,hogy anyához nem akarok menni,mert anyát nem szeretem! Az apját imádja,mindig hangoztatja,és engem,mert mondja,hogy: ,,Mennyire szeretlek XX!"

Amikor beteg,a kedves anyuka lepasszolja nekünk,mert ő nem akarja elkapni a betegséget! Üzleti utakra járkál,éli világát!!!

2018. aug. 5. 10:39
 6/22 anonim ***** válasza:
92%
Akkor elmondom hogy én mit gondolok: a csávód nem is akar másik gyereket. Neki tök kényelmes hogy ő a "jófejapu" aki pénzzel tömi a gyereket, meg haverkodik, az anya meg küzd a gyerekkel. Persze hogy oda húz a kicsi ahol minden nyalánk meg ki van nyalva a kis popója. Ha lesz gyereketek, számolj rá hogy apuka ott se lesz több. Majd te lesel a "gonosz" , ő meg a jófej.
2018. aug. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
82%
A "hanyag" anyuka közben meg napi szinten küszködik a gyerekért... Ha annyira sza.r anya az ex. apuci miért is nem kéri hogy nála helyezték el a kicsit? Gondolkodj el ezen... És gondolkodj el máson is: a bántalmazó kapcsolatok soha nem pofonnal kezdődnek. hanem a másik önbecsülésének a sárba taposásával. Mondjuk úgy hogy "sza.ranyázzák", meg közlik vele hogy alkalmatlan anyának...
2018. aug. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
72%
"Amikor beteg,a kedves anyuka lepasszolja nekünk,mert ő nem akarja elkapni a betegséget! Üzleti utakra járkál,éli világát!!!" És ezt el is kellene hinnem? Ha ez igaz, megint csak ott a kérdés: miért is nem apuci neveli a gyereket?
2018. aug. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Miért kellene hazudnom egy névtelen oldalon? Lenne értelme szépíteni a dolgokat? A tiszta igazat leírva kértem tanácsot.
2018. aug. 5. 10:57
 10/22 anonim ***** válasza:
66%
Még egy kérdés. az anyának miért is kellne feladni a munkáját ha az apa nem teszi meg ugyanezt a gyerekéért? Ha neked van szakmád, munkád amit szeretsz, nyilván fel fogsz mondani amint gyereked lesz... Ne haragudj, de a korod ellenére elég butácskának tűnsz, mint akit jól behülyítettek.
2018. aug. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!