Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért az az általános Magyaror...

Miért az az általános Magyarországon, hogy verik a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Nem értem miért ilyen lusták és primitívek Magyarországon a szülők, hogy azt hiszik a verés mindent megold. Egyszerűen hányingerem van attól, hogy sokan még realizálják is, hogy "egy pofon még nem gyermekbántalmazás" meg "engem is vertek a szüleim mégis ember lettem"... persze a statisztikák kimutatják, hogy az ilyen gyermekkorban elszenvedett sérülések mit okoznak felnőtt korban. A leggyakoribbak a dohányzás, alkoholizmus, droghasználat, felelőtlen munkavállalás, elhízás, cukorbetegség, depresszió, rák, szívbetegség, stroke, öngyilkosság... de persze "ez nem a buta nevelési elvek hibája, hanem az emberek ilyennek születnek..."


2017-ben az egész Unióban Magyarországon volt a legmagasabb a depressziósok aránya.

[link]


2008-as cikkből idézek: ""Vessünk véget a gyerekek testi fenyítésének!" - így szól az Európa Tanács felhívása, amelyhez nemrégiben Magyarország is csatlakozott. A hosszú távú cél, hogy ne csak a súlyos bántalmazások szűnjenek meg - már egy "egyszerű pofont" se tekintsen senki nevelési eszköznek. (...) Svédországban egy hasonló törvény 1979-es elfogadása után 30 év kellett ahhoz, hogy megváltozzon a közvélemény. A törvény bevezetésekor a svédek 65 százaléka azt mondta, hogy kell a testi fenyítés, mint nevelési eszköz. Az azóta eltelt években a felnőtt fiatalok között egyre kevesebb az öngyilkos és a depressziós beteg, és a svéd lakosságnak ma már csak tíz százaléka helyesli a testi fenyítést mint nevelési módszert."


Egyértelmű bizonyítékok vannak arra, hogy milyen negatív következményei vannak a verésnek, ennek ellenére mégis ezt alkalmazzák a magyar szülők. Büntetlenül, annak ellenére, hogy elvileg a törvény büntetni. Ha az nem elfogadott, hogy a munkatársainkat megverjük, akkor az miért elfogadott, hogy a gyerekünket megverjük? Miért van ez így?



2019. máj. 7. 13:34
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
82%
Félénk egyáltalán nem általános.
2019. máj. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
57%

Magyarországon rengeteg buta és primitív, gondolkozni képtelen ember él. Mivel bárki lehet szülő, nem kell hozzá alkalmassági, így sok ilyen eset van.

Sok értelmes ember is van, aki megtudja nevelni a gyerekeit fizikai erőszak és lelki terror nélkül is. De mindig ők vannak lehülyézve.

De egyébként én is az utóbbi módszerrel érték egyet. Valamiért rengeteg példás magatartású gyerek van, úgy, hogy egy ujjal nem értek hozzájuk.

A legrosszabb gyerekeket meg mindig verik otthon a primitív 2 bites szülők.. Nem igazán működik a dolog szerintem.

2019. máj. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
83%
Engem soha nem vertek meg, sőt az ismerőseimet sem.
2019. máj. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
95%

Mert sok szülő alkalmatlan szülőnek és ez az egyetlen módja amivel "figyelmet" vagy egy rövidebb nyugalmat válthat ki. Ami amúgy nem fegyelem csak félelem. Apám nagyon sokszor megvert, mert 0 türelme van, indulat kezelési problémái, kisebbségi komplexusa stb. Semmit nem tudott soha elmagyarázni vagy bármire megkérni, inkább repült egyből a pofon. Simán megvert rokonok, baratok előtt is és még büszke is volt magára, hogy na milyen jol tud hatni rám, most biztos kussolok majd.

Bennem maradandó problémákat okozott ez, mert bizalmatlan vagyok a kapcsolataimban, félek az idősebb férfiaktól, nem merek kiállni a véleményemért.

Anyam pedig a cinkosa mert soha nem szólt erre semmit csak nézte, mikor felnőttiért megkérdeztem, hogy miért nem állt ki mellettem csak annyit mondott, hogy apám a férje, neki mellette kell kiállna. 27N

2019. máj. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
82%
Nem általános. Te akarod ezt belemagyarázni a dolgokba.
2019. máj. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
56%

Végig se olvastam.

Nem ez az általános, a legtöbb gyerekhez hozzá sem nyúlnak. De van aki rossz családba születik. Pl alkoholisták a szülők, vagy az apa idegbeteg, esetleg nagyon sokat várnak el a szülők és csak szavakkal bántják. De nincs szerencsére sok ilyen. De ugye mégis ez a látszat van, mert itt is pl csak ilyen kérdések vannak, ahol valami nem jó. Nincs olyan, hogy apa nem iszik, mindenben támogat, anyával együtt, rengeteg közös programunk van, minden szép és jó, mit csináljak?? Mert ide is a gondjaikat írja ki az ember, mikor segítség kell. Én is írogathatnék ki minden kategóriába napi egyszer, hogy minden szép, minden jó, de annak nincs értelme.

Ez a tipikus média hatás. Pl repülők kapcsán rengetegen hiszik azt, hogy az csak egy repülő koporsó, mert mennyi baleset van. Mert nem mondják a hírekben, hogy ma a több ezer repülőből egynek se volt baja, mindenki oda ért épségben.

Vagy az autó baleseteknél se mondják be, hogy több millió autóst nem ért baleset. Minden ilyen a szörnyűségekre van csak kihegyezve. A jó dolgok, vagy a teljesen természetesek nem érnek semmit.

2019. máj. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
11%
Mert magyar kultúra része a gyerek verés.
2019. máj. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Ahol én lakom teljesen elfogadott a gyerekverés. Nincs olyan személyes ismerősöm, akit nem vertek így vagy úgy. A suliban, ha valaki véraláfutásos kéznyomokkal jött az órákra akkor az volt a reakció, hogy megérdemelte. Egy osztálytársamat kulcscsomóval vert az anyja a szemünk láttára. ( "na majd ebből tanul!" ez volt a felnőttek reakciója).

Ebből indultam ki, amikor feltettem a kérdést. De azért örülök, hogy van, aki azt válaszolja, hogy nem ez az általános. Akkor még van remény.

2019. máj. 7. 14:19
 9/30 anonim ***** válasza:
52%
Mifelénk meg divat liberálisan nevelni a gyereket mindent engedni neki aztán sírni hogy életképtelen és elkényeztetett
2019. máj. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
92%

Hát nem tudom... Győr-Moson-Sopron megyében lakom, közel a megyeszékhelyhez, nem valami begyöpösödött eldugott zsákfaluban. És én sajnos jártamban-keltemben nagyon sok csúnya példát látok.

Egy előkelő, drága étteremben felső-középosztálybeli anyuka simán lekevert egy pofont az unatkozva fetrengő négyéves gyerekének és odavágta a székre. Senki nem szólt semmit. (Én sem, bánom is.)

A középosztálybeli szomszédom a fülem hallatára ordította a másfélévesének, hogy "Megint rácsapjak a seggedre, vagy elnyugszol?"

Kimondottan intelligens, empatikus házaspár magyarázta nekem, hogy ők büntetésből "csak" a haját szokták meghúzni a gyereknek. De róluk is konkrétan tudom, hogy reflexből elcsattant már egy-két tockos.

A buszon, boltban stb. megrángatott gyerekeknek se szeri, se száma.


A lényeg:

A szülők túlterheltek, fejlettebb kommunikációs technikák híján eszköztelenek, az indulatkezelés terén megrekedtek a szüleik-nagyszüleik szintjén, mert nem tanultak mást. Egyszerűen hiányzik a szocializációjuknak ez a része.

Nem feltétlen előre megfontoltan bántják a gyerekeket, hanem mert elpattan az agyuk, kiborulnak. Nem mondom, hogy ez elfogadható, de talán egy fokkal jobb, mint a célzatos hajhúzás...

2019. máj. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!