Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért az az általános Magyaror...

Miért az az általános Magyarországon, hogy verik a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Nem értem miért ilyen lusták és primitívek Magyarországon a szülők, hogy azt hiszik a verés mindent megold. Egyszerűen hányingerem van attól, hogy sokan még realizálják is, hogy "egy pofon még nem gyermekbántalmazás" meg "engem is vertek a szüleim mégis ember lettem"... persze a statisztikák kimutatják, hogy az ilyen gyermekkorban elszenvedett sérülések mit okoznak felnőtt korban. A leggyakoribbak a dohányzás, alkoholizmus, droghasználat, felelőtlen munkavállalás, elhízás, cukorbetegség, depresszió, rák, szívbetegség, stroke, öngyilkosság... de persze "ez nem a buta nevelési elvek hibája, hanem az emberek ilyennek születnek..."


2017-ben az egész Unióban Magyarországon volt a legmagasabb a depressziósok aránya.

[link]


2008-as cikkből idézek: ""Vessünk véget a gyerekek testi fenyítésének!" - így szól az Európa Tanács felhívása, amelyhez nemrégiben Magyarország is csatlakozott. A hosszú távú cél, hogy ne csak a súlyos bántalmazások szűnjenek meg - már egy "egyszerű pofont" se tekintsen senki nevelési eszköznek. (...) Svédországban egy hasonló törvény 1979-es elfogadása után 30 év kellett ahhoz, hogy megváltozzon a közvélemény. A törvény bevezetésekor a svédek 65 százaléka azt mondta, hogy kell a testi fenyítés, mint nevelési eszköz. Az azóta eltelt években a felnőtt fiatalok között egyre kevesebb az öngyilkos és a depressziós beteg, és a svéd lakosságnak ma már csak tíz százaléka helyesli a testi fenyítést mint nevelési módszert."


Egyértelmű bizonyítékok vannak arra, hogy milyen negatív következményei vannak a verésnek, ennek ellenére mégis ezt alkalmazzák a magyar szülők. Büntetlenül, annak ellenére, hogy elvileg a törvény büntetni. Ha az nem elfogadott, hogy a munkatársainkat megverjük, akkor az miért elfogadott, hogy a gyerekünket megverjük? Miért van ez így?



2019. máj. 7. 13:34
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
94%

Én inkább azt látom, hogy divat sehogy se nevelni a gyereket, csak hagyni nőni mint a gazt...

Egyik végletet se tartom normálisnak, és egyiket se tudom megérteni, hogy miért csinálna ilyet bárki.

2019. máj. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
28%
Nincs gyereked, ugye?
2019. máj. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
83%

Mert frusztráltak az emberek. A munka sok, a főnök bunkó, a fizetés kevés, a szomszéd néni beszól, a pultoslány beszól, a járókelő beszól és mindenki jobban neveli a gyereket, mint a Szülei. Elismerés 0 minden téren. Így ha a gyerek csinál valamit, gyorsan megoldja a szülő a problémát egy pofonnal mielőtt kioktatja egy idegen (gyerektelen), aki elméletben tökéletes szülő.

Pl. Nem vettem neki csokit. Vissza kellett tennie a polcra. Hiszti kezdődik. Én elmondom miért nem kap. Ő hisztizik. Én mivel már elmondtam 3x, így próbálom folytatni a vásárlást tudván mindjárt befejezi. Addig egy mami felajánlja, hogy majd ő megveszi neki, egy beszól a gyereknek, hogy milyen csúnya, hogy sír, hárman mérgesen néznek, mert én Szerintük nem csinálok semmit.

Mit lehet csinálni? Elmagyarázom neki, kiviszem (ami 1-2x működik, de vásárolnom kell és nem maradhat egyedül), megütöm (nyilván ez nem olyan bűn, hogy akármilyen testi fenyítést igényelne)...

Ha nem lenne Ennyi gyerek gyűlölő és mindenki felfogja, hogy a gyerek századszor is megpróbálkozik a hisztivel, mire megtanulja, hogy nem ér vele célt és a hiszti a szülőnek a legkellemetlenebb, akkor mindenki boldogabb lehetne.

2019. máj. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
21%

#13

Az szép, a gyerekverés a gyerektelenek hibája... nem tudom, sírjak vagy röhögjek.

2019. máj. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
#14 nem ezt írtam. Értelmezni kellene. De ez is tipikus, beszólni fűnek fának.
2019. máj. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
5%

#15

Nem ezt írtad, de a lényege ez volt, csak azt gondoltad, ha hosszabban fejtegeted akkor több értelme lesz.

2019. máj. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

#9, #11 attól még, hogy nem vernek egy gyereket nem lesz elkényeztetett. A pszichológusom azt mondta, hogy őt soha egyszer sem ütötték meg, mégis sikeres ember lett belőle, jól keres, boldog családja van. Sőt, a verés rontja ennek az esélyeit.


" A bebörtönzött személyek 78%-a bántalmazott gyermek volt. A gyermekbántalmazások 80%-a családon belül történik. A bántalmazó az esetek 41%-ában a vér szerinti apa, 39%-ban pedig a vér szerinti anya. A gyermekkori szökések fő oka az esetek 80%-ában a bántalmazás. A prostituáltak 96%-a gyermekkorában szexuális abúzust szenvedett el. A homoszexuális férfiak 40%-a vallja be, hogy 18 éves kora előtt felnőtt férfi szexuálisan zaklatta. "


[link]


Az, hogy valakit elkényeztetnek és hagyják nőni mint a fű egyébként a gyermekbántalmazás egy formája, az elhanyagolás.


Nem értem miért hiszik a szülők, hogy az egyetlen lehetséges nevelési eszköz a verés?


Nem a liberális neveléssel van a baj, hanem a nevelés hiányával és a nevelésről alkotott képpel, ami szerint csak a veréssel lehet fegyelmezni.


*


#10 Borsod Megyében lakom, itt ugyanez a helyzet. Nem értem miért tartunk itt? Az előbb linkelt cikk szerint: "Az ENSZ Gyermeksegélyezési Alapjának 2004-es, 27 országra kiterjedő nemzetközi felmérése alapján Magyarország „veszélyes hely” az itt élő a gyermekek számára, a gyermekek biztonsága szempontjából a 23. helyen állunk a felmérésben szereplő országok közül. Hazánkban havonta átlagosan két gyermek hal meg bántalmazás következtében."


És akkor arról még nincs szó, hogy milyen lelki sérülést szereznek a bántalmazott gyerekek...


*


#14, és ha megütöd a gyerekedet, akkor azonnal abbahagyja a sírást, megérti, hogy nem kaphat csokit, senki sem fog ferde szemmel nézni rád, mert te vagy a mintaszülő aki megpofozta mindenki előtt a gyerekét, megszégyenítette, fájdalmat okozott neki, fitogtatta a fizikai fölényét és jól megtanította neki, hogy a gyengébbeket bizony így kell helyretenni. Eddig ez volt a legszánalmasabb indok, amiről hallottam. Elkeserítő milyen emberek vannak. :(

2019. máj. 7. 16:00
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

" #11 attól még, hogy nem vernek egy gyereket nem lesz elkényeztetett."

Ezt biztos, hogy nekem (is) akartad címezni? Ugyanis én sehol nem állítottam, hogy ha nem verik, akkor elkényeztetett lesz. Pont azt írtam, hogy nem jók a végletek. Hogy érted tehát?

2019. máj. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező, de, a liberális nevelés lényege hogy nem szabad rászólni a gyerekre nehogy sérüljön a kis lelke.

Meg különbséget kellene tenni a bántalmazás és a nagy ritkán, indokolt esetben kap egy-egy fenékre csapás között.


Én a 4 év alatt kétszer csaptam a fiam fenekére. Egyszer azért, mert nem ízlett neki az adott étel és direkt rám borította az egészet, másodjára meg akkor, mikor a csecsemő unokahúgát ütögette és többszöri kérés után se hagyta abba.Nem lett emiatt lelki sérült, ugyanúgy szeret, ahogy én is őt. Utána megbeszéltük miért kapta a fenékre csapásokat.

Én is kaptam párszor gyerekkoromban, tökéletesen egészséges lelkű lettem, és szeretem a szüleimet. Ismétlem, nem a rendszeres és indokolatlan, durva bántalmazásra gondolok. Ez, és az arcon csapás nem fér bele nálam se.

2019. máj. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem nincs gyerek,aki nem kapott 1-2 pofont,nevelési célzattal.Én is kaptam,mégsem haragszom.A szülőt is meg kell érteni,van hogy a gyerek nem ért a szóból.
2019. máj. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!