Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan tekintélyelvű szülőkről akik kvázi rabszolgaként tartják a gyereküket?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a gyereknek nincs internet, filmnézés, házból való kijárás, de akár étel sem (semmilyen szinten), amíg nem csinálja meg a házimunkát (nem csak a maga részére, pl. a szülei tányérját is mosogassa el, ruháikat teregesse ki), kompromisszumokat pedig nem ajálnhat, mert a autoriter személyiségű szülei azért megbüntetik, nem fizikai agresszíóval, de kitalálnak valami érzelmileg megterhelő büntetést, ha a gyerek valamit másképpeb akar mint Ők...


Valamiért nagyon azt tapasztalom, hogy a magyar társadalom 90%-a szerint ilyen nem is létezik, biztos a gyerek a hibás, szófogadtlan, stb.

Vagy a mégrosszabb, hogy ez így van rendjén, minden szülőnek így kéne viselkednie.


Nektek mi erről a véleményetek? Nagyon érdekel...


2019. máj. 9. 13:07
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

#21. vagyok.

És nem szidom a szüleimet...

Offolni viszont szabálysértő!

2019. máj. 9. 13:12
 2/24 A kérdező kommentje:

#1.


21 éves vagyok.*

2019. máj. 9. 13:13
 3/24 anonim ***** válasza:
78%

Semmi jó.

Apám ugyanez. Szeretett emellé még ok nélkül durván büntetni is. Veréssel is akár.

Az ilyen emberek betegek, de sajnos nem lehet kiszűrni, hogy ne lehessen gyerekük. Kutyát nem engednék tartani az ilyennek, nemhogy gyereket nevelni.

2019. máj. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
69%
Else akarom képzelni meg hinni hogy ilyen van.Ha mégis roh.jon el az ilyen "szülő!!"
2019. máj. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
16%
Sajnos egyre kevesebb ilyen szülő van. A mai gyerekek nagyon elkanászodtak, semmi tiszteletet nem mutatnak, az internet és TV pedig olyan szinten mossa át az agyukat és tölti tele rossz dolgokkal, hogy az ellen már csak ilyen drasztikus módszerekkel lehet védekezni.
2019. máj. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
70%
Ilyen szüleim voltak, bár voltak más problémák is. Érettségi óta nem beszéltem velük, most vagyok 32. Kemény munka volt, de megérte. Neked mi a kifogásod?
2019. máj. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
30%

Most komolyan még 21 éves nagy cula létedre "gyereknek" nevezed magadat és elvárod a szüleidtől, hogy kiszolgáljanak és mindent ők csináljanak?!


Költözz külön és tartsál cselédeket.

Ja, hogy pénzed nincsen csak a nagy egód???

2019. máj. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
58%

Istenem, de sötétek vagytok.

Gondolom, a kérdező kiskorú, 12-14 éves gyerekre gondolt, nem saját magára.... -.-

2019. máj. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Nincs kifogásom...

Én sem nagyon beszélek már velük, bár az öcsém még velük van.

És szerintem azóta már még durvábbak lettek.


Viszont a kérdés szempontjából az én személyes tapasztalataim nem is fontosak, hiszen nem tanácsot kértem, hanem véleményt...

Tudom, hogy nem annyira reprezentatív a minta amit innen kapok, de érdekel, hogy tényleg annyian rosszul gondolkoznak ezzel kapcsolatban mint ahogyan ezt eddig is tapasztaltam.

És hát érdekes pl., hogy #1. 55%-os válaszát többen találták hasznosnak mint haszontalannak.

2019. máj. 9. 13:42
 10/24 A kérdező kommentje:
Miért?
2019. máj. 9. 13:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!