Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tegyem túl magam azon,...

Hogyan tegyem túl magam azon, hogy meghalt?

Figyelt kérdés

Nem volt jó kapcsolatom apámmal merr sokat kritizalt es visszautasitó volt . Megtanultam elvágni a hozza kötö érzelmi szalakat

Sokat veszekedett meg feltem is töle sokszor , es teljesen elmergesedett a kapcsolatunk

Meghalt mùltheten es nem sikerult letisztazni dolgokat , anyam karjaiban halt meg hirtelen

Halala utan döbbentem ra, hogy mennyire szeretem es hogy bajban azert mindig ott volt , lehetett ra szamitani .

Halala elött ket nappal is belemkötött es veszekedtunk

Úgy erzem ez emberfeletti fájdalom es nagyon hiányzik

Attól tartok anyam is utanamegy mert neki apam volt a legfontosabb több evtizedet eltek egyutt

Ez a duhös ember aki a papám volt , megvedte a csaladot mindentöl

Halala utan par órával pillangó repult a konyhaba , igy búcsúzott el 😢



2019. jún. 12. 22:54
 1/9 A kérdező kommentje:
Megtanultam a modern tanitasok szerint ignoralni egy ilyen ” mergezö ” szulöt . Bar ne tettem volna , inkabb kerestem volna a kedvét
2019. jún. 12. 22:56
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom, hogy te miben hiszel, de szerintem gyújts egy gyertyát és mondd el neki mindazt, amit érzel. Mondd el, hogy szeretted, hogy hiányzik, hogy sok mindent megbántál. Nem baj, ha sírsz, de meg fogsz könnyebbülni egy kicsit.

És igen, sokáig hiányozni fog. Sokszor eszedbe fog jutni. De minden nappal könnyebb lesz egy kicsit.

2019. jún. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Őszinte részvétem! Gondolj rá szeretettel, ő már megbékélt,nincs harag a lelkében. Minden úgy történt,ahogy annak történnie kellett. A földi ruháját levetette,de a lélek az örök. Találkoztok még,ha eljönn majd az ideje.Emlékezz a szép dolgokra,és figyelj anyukádat,most nagy szűksége van rád. A gyászmunka egy folyamat,amit nem szabad elfojtani! KITARTÁS!
2019. jún. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Őszinte részvétem.

Ezért szokták mondani, hogy a harag nem jó tanácsadó, mert a harag miatt sokszor nem lesz lehetőségünk megbeszélni, megbocsájtani vagy bocsánatot kérni a másiktól. Ilyen esetekben döbbenünk rá, hogy elkéstünk, már nincs esély, hogy változtassunk.

Én anyámmal voltam így. Agresszív alkoholista volt, amikor 17 évesen félholtra vert, akkor kiléptem haraggal a családi házból, és anyámmal többé nem voltam hajlandó találkozni. Apám éveken át kérlelt, hogy beszéljek vele, mert bocsánatot akar kérni, hiányzom neki, de én nem engedtem a haragom miatt. 33 éves voltam amikor apám közölte, hogy anyám meghalt. Még a temetésére sem mentem el, mert úgy éreztem nem érdemli meg. Halála után 2 évvel voltam képes arra, hogy kimenjek a temetőbe, és a sírjánál kimondjam: Megbocsájtok neked! Azóta bánom, hogy nem adtam esélyt neki, de valahol magam is megnyugodtam.

Valahogy zárd le magadban, mert ha nem teszed, elemészt.

2019. jún. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
Sehogy. A mi viszonyunk semleges volt, de így is nagy törés, nem lehet túltenni magad rajta. Ez nem feltétlenül rossz dolog, ennyi fájdalommal gazdagabb a személyiséged. Persze nem is könnyű, dehát ezen mindenki átesik :)
2019. jún. 13. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ezek az érzéseid, nem tehetsz róluk, ne legyél miatta rosszul. Fordított esetben ő is ezt érezné, ezek valahol természetesek, hogy nincs mindenkinél mindig harmónia...

Nagyon sajnálom, kitartást neked!

2019. jún. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm ❤️
2019. jún. 13. 16:09
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, hogy apukád ilyen hirtelenséggel veszítetted el. Egy szeretett ember halála még akkor is megrázó, ha nem váratlanul történik, de a váratlan haláleseteket még nehezebb megélni és feldolgozni, mert nincs idő sem felkészülni rá, sem elbúcsúzni.


Abból, amit írtál úgy éreztem, hogy az teszi számodra igazán fájdalmassá a gyászt, hogy apukáddal voltak vitáitok és a kapcsolatotok nem volt harmonikus. Fontos tudnod viszont, hogy a viták és harag része lehet egy kapcsolatnak akkor is, ha szereted a másikat. Te is így éreztél iránta, és biztos vagyok benne, hogy apukád is tudta, hogy szereted őt és nem haraggal a szívében gondolt rád, hanem úgy, mint akit szeret. Lehet, hogy ezt már nem tudtátok elmindani egymásnak, de én azt hiszem, ez a kölcsönös szeretet egymás iránt, még a viták ellenére is megmaradt, és ő így gondolt rád akkor.

2019. jún. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Sajnos nem tudom mennyire tudta ezt

2019. jún. 13. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!