Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kezelnétek, ha volna egy...

Hogy kezelnétek, ha volna egy krónikus betegségetek, és a családod egy része füvekkel, teákkal, vitaminokkal akarná gyógyítani és hülyének nézne?

Figyelt kérdés

Inzulinrezisztens vagyok, diétázom, sportolok, gyógyszert szedek. Családi összejöveteleken anyám-apám sérteget, ha nem eszem a sütikből, finnyásnak neveznek, megvetően néznek rám. Azt hiszik, ez holmi úri mulatság, hiába magyaráztam el nekik számtalanszor érthetően, részletesen, mi ez az állapot és miért nem ehetek bizonyos ételeket.


Ha ez nem volna elég, folyamatosan szajkózzák, hogy csak vitamint kéne szednem és elmúlna, meg hogy gyógyteát inni, az segítene. Abba is belekötnek, hogy minek szedek rá gyógyszert, mert az csak méreg.

Most hétvégén is volt egy kisebb családi vita, rokonoknál voltunk, vittem a saját kajámat, mert legutóbb sem készültek nekem való étellel. Erre hatalmas hisztit csaptak induláskor, hogy biztos nem viszek kaját oda, mert megsértem őket, meg őket ne hozzam ilyen helyzetbe. Tehát inkább hipózzak, legyek rosszul, nehogy megsértsem a rokont, aki nem képes a rántott húsból félretenni egyet és simán csak kisütni nekem.


Nem járok hozzájuk túl gyakran, kb. havonta egyszer, de mindig megy a vita. Néha a kedvemre akar anyám tenni, de akkor sem sikerül neki, mert pl. vesz cukormentes kekszet, de fehérlisztes és nem fogadom el. Ekkor megsértődik, meg olyanokat mond, hogy egy kicsit azért ehetek belőle...


Ha telefonálunk is felhozza, hogy olvasott az interneten egy gombáról, ami gyógyít, menjek el természetgyógyászhoz stb.

Már annyira unom. Ezen kívül jó a kapcsolatunk, de ha ezek a dolgok feljönnek, minden borul. Mit mondjak neki, hogy leálljon?

Nagyon rosszul esik, hogy kb minden napom egy küzdelem, hogy jobban legyek és más odajön, hogy szedjek vitamint és meggyógyulok. Mit tanácsoltok?



2019. jún. 24. 10:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%
Mondd el nekik, hogy faj, hogy igy viselkednek veled es ha minden csaladi osszejovetelnel veszekedes van ebbol, akkor kenytelen leszel hanyagolni ezeket az osszejoveteleket.
2019. jún. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
91%

Hál istennek csak terhességi cukrom volt, az a pár hónap is idegőrlő volt a családdal... -_-

Én nem tudtam velük mit kezdeni. Folyton nyesztettek kajával. Mély levegő, itt be ott ki.

2019. jún. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Kettes, terhességi cukorbetegség esetén az IR diétát életed végéig tartanod kell. Sajnos ez azt jelezte, hogy nagyon hajlamos vagy rá, akár már most is lehet. Ezt csak tanácsként írom, ismerősömnek nem szólt az orvosa, aztán évekkel később nézett nagyokat, amikor nem jött össze neki a második gyerek.
2019. jún. 24. 12:12
 4/26 anonim ***** válasza:
13%

3-ra:

Sógornőm mindhárom gyerekével terhességi cukros volt. A szülések után azonnal evett édességet. Pl. emlékszem, első szülése után még a kórházba vitt neki a bátyám somlói galuskát, mert az volt a kedvence, és annak hiányát viselte legnehezebben. Ehhez képest két évvel később jött a második gyerek, és később egy harmadik is. Soha nem hallottam tőlük, hogy a terhesség végeztével bármiféle cukros diétát tartania kéne. A családi összejöveteleken ugyanúgy eszik tortát, süteményt, mint más.

2019. jún. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
94%
Kettes vagyok. Nem mondták, hogy diétáznom kéne a továbbiakban. Voltam vérvételen szülés után, aztán rá egy bő évre, normális volt a cukrom. Nyilván jelzi, hogy hajlamom van rá, hogy később cukros legyek, de jelenleg nincs ilyen gondom, és nem indokolt a diéta tartása. Ennek ellenére azóta kissé tudatosabban táplálkozom.
2019. jún. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Nem törvényszerű, hogy nem jön a gyerek, de nagy esély van az IR-re, hiszen a hajlam megvan. Ha jön a gyerek is elég kellemetlen egy állapot... Jobb kivizsgáltatni és megnyugodni, ha úgy van, mint túl későn észbekapni. :)
2019. jún. 24. 12:28
 7/26 anonim ***** válasza:
91%
Ja igen, és a 3. terhességnél jött ki, nem szeretnék többet szülni. :)
2019. jún. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Nem a szülés miatt mondtam. :) Ezt csak azért említettem meg, mert ismerősömnek így derült ki.

A lényeg, hogy egy normális cukorérték és egy sima, de még egy hormonális vérvétel sem mutatja ki. Csak a speciális IR vérvétel. Ismerősömnek sem szólt az orvosa.


Csak egy tanács volt, hátha jól jön. :)

2019. jún. 24. 12:42
 9/26 anonim ***** válasza:
75%

Levest ehetsz, ha főznek bele krumplit vagy tésztát azt a tányéron hagyod. Húsokat, salátákat ehetsz.

Én is cukorbeteg vagyok, (inzulinos!) de vendégségbe nem viszek kaját, hanem a saját becses kezeimmel leszedem a panírt a húsról és megeszem salátával.

Nem szeretem, ha körülöttem, vagy a betegségem körül forog a világ.

Ha valaki segítőszándékkal jön valami "csodaszerrel" nagyon megköszönöm, hogy gondolt rám, utána meg azt csinálok amit akarok.

2019. jún. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
92%

Ismerős a helyzet, én glutén érzékeny vagyok. Nálunk is előfordul ilyesmi hogy miért nem eszem meg a sütit hiszen épp csak egy kis liszt van benne.

Az idősebb generáció nem nagyon érti ezeket a dolgokat hiszen régen ilyen nem volt.

2019. jún. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!