Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki beteg a csalàdban...

Valaki beteg a csalàdban (hosszú tàvú krónikus, nem tudni kigyógyul-e) A testvère pedig folyamatosan olyam posztokat tesz ki, hogy ìgy meg úgy de szèp az èlet, mindenki elérhet bàrmit stb. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Èn azt, hogy a testvèr nagyon nem szereti a màsikat ès egyàltalàn nem érdekli a màsik èlete ès sorsa.
2019. jún. 22. 16:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez csak a felszín.


Egyrészt miért vagy benne biztos, hogy ettől nem szeretheti? Fogalmad sem lehet, hogy ki hogyan próbál ezzel a helyzettel alkalmazkodni. Valaki úgy, hogy


Amúgy meg miért kéne, hogy egyik testvér tényleg szeresse a másikat /és nem a megjátszásról beszélek!/ ? Mi van, ha a másik egy szemét, aki ott használja ki, ahol akarja? Ekkor is kell, hogy annyira a testvér körül forogjon az élete?


Ebből semmit nem tudunk meg.



De hát te azon agyalsz, hogy más mit miért tesz, jössz kérdéseket feltenni, gondolom aztán mész a többi rokonhoz, megbeszélni, áskálódni.



Persze lehet, hogy igazad is lehet, csak hát érted. Fogalmad sincs mi van.

2019. jún. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Èn vagyok az egyik èrintett. Nem àskàlódok rokonokkal, csak nagyon csalódtam benne. Sosem hasznàltam ki, sőt!

Ez max fordìtva igaz.

Màr ott tartunk, hogy egyàltalán nem beszèltünk. Nem a fb posztok miatt, de törtèntek dolgok, de nyilvàn nem ìrtam le mindent.

2019. jún. 22. 16:23
 3/12 anonim ***** válasza:

oh ez semmi, én olyan durva eseteket tudok h pl az egyik halálos beteg, pénze annyira nincs h a gyóügyszereit se tudja kiváltani, a kedves testvére bőven a "semmi se számít" típus anyagilag, és egy ezrest nem képes adni soha a saját testvérének ... ez milyen?

miközben tudja jól, h mi a helyzet ...

2019. jún. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hàt akkor ez nem is egy extra jelenség. Persze ő sem adott egy fityinget sem, mikor nem tudtam dolgozni sem (nem is kèrtem). De akkor mèg találkozgattunk ès mikor beültünk valahova, nem esett volna rosszul, ha azt mondja, most majd ő meghìv, de ez persze nem törtènt meg.

Amúgy mi nagyon jó baràtnők is voltunk ezelőtt, de most visszagondolva, èn voltam, aki mindig többet adott neki mindem szempontból, mint ő nekem. (Semmi esetben nem hasznàltam ki, ő annàl inkàbb, màr nincs mit adnom neki, ès azóta nem is jön hozzàm, előtte, mikor mimden vidàm meg buli volt, mindig jönni akart). Nekem àltalàban kiegyensúlyozottan ment az èletem, ìgy sokszor lelki tàmasza is próbàltam lenni, mikor pasigondjai voltak pl. Egyèbkènt tudtam, hogy egy önző ember ès ettől függetlenül elfogadtam ès szerettem. Azt azèrt nem hittem volna, hogy ekkora bajban elfordulna tőlem. Szóval hatalmas csalódás.

2019. jún. 22. 16:46
 5/12 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező te legalább annyira önző vagy. Tipikus "dögöljön meg a szomszéd tehene is". Ha most azt mondaná, hogy ezentúl nem bulizik, nem él társasági életet és minden jót megvon magától, mondván, ha te a betegséged miatt nem tudsz vidám lenni, akkor ő sem lesz az, attól változik valamit az állapotod? Meggyógyulsz?

Attól, hogy éli világát, az még nem jelenti azt, hogy nem érdekled. De nem elvárható, hogy most mindenki számára megálljon az élet.

2019. jún. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Idióta vagy utolsó.
2019. jún. 22. 18:12
 7/12 A kérdező kommentje:
Vagy lehet nem idióta csak tudatlan!
2019. jún. 22. 18:14
 8/12 anonim ***** válasza:
17%
Inkább idióta.
2019. jún. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha valakivel jót teszel, akkor a jutalom az a jó érzés, amit ilyenkor érzel. Nem várhatsz ennél többet.

Sokszor nehezebb nem adni, de muszáj, amikor már hülyére vesznek.

Én már igyekszem "figyelmeztető lövéseket" leadni, hogy ne legyen totális szakítás az illetővel.

2019. jún. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A fő kérdésböl csak pont a lényeget hagytad ki. A legtöbb olyan család akit ismerek és kronikus beteg rokona van pont az életszép és küzdeni kell idézeteket nyomják csak. Tartják magukban a lelket. A fö kérdés alapján tényleg a dögöljön meg a másik tehene is esete áll fent. Nekem is beteg a testvérem, örül a sikereimnek. Én is annak ha javul vagy az állapota ellenére elér valamit. Kinek jo az ha csak vergődök én is? Senkinek.

A kérdésednek semmi értelme. Attól hogy ti utáljátok egymást mint a szrt másnak normális viszonya van a rokonaival. Akkor is ha egy pozitív képet mutat magáról.

2019. jún. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!