Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kényszerhelyzet! Hogy vegyek...

Kényszerhelyzet! Hogy vegyek erőt magamon és bírjam ki?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron költöztem ela szüleimtől,mert sajnos nem bírtuk egymást elviselni,valamint kisebb koromban a sok bántalmazást (testi,lelki) sem tudtam feldolgozni. A nagyszüleimhez mentem,onnan munkát vállaltam,azóta dolgozom.

Viszont nagymamám pénzéhessége és nagypapám mentális labilitása oda vezetett, hogy onnan is mennem kellett. Így költöztem össze a jelenlegi párommal,ennek ellenére most külső tényezők miatt szét kell költözni, és nekem egy ideig nem lesz hová mennem. Szüleim azóta nagyon tepernek. Kedveskednek,érdeklődnek,ajándékoznak és nagyon szeretnék,ha vissza mennék. Ennek oka,hogy az öcsém nem nagyon segít nekik,ráadásul nincs aki érdemben nevelje. En azt látom,evégett hívnak vissza. Mivel nincs más mód,így vissza megyek,de egy külön "lakrész" epítésével azt hiszem el is különülök kicsit. Azonban ha eszembe jut,hogy "újra velük" leszek,elfog egy rossz érzés, ami végig nyomaszt és ránehezedik a mellkasomra. Úgy érzem nem haladtam és visszakerülök a "mélybe" ahonnan el szeretttem volna menekülni. Hogy enyhíthetném ezt az érzést?



2019. jún. 29. 08:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
59%
Ne költözz vissza
2019. jún. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%
Nincs pl egy barát vagy közeli ismerős akinél lehetné amíg gyűjtessz egy is pénzt? É biztos nem mennék vissza csak ha már tényleg semmi más lehetőség nincs
2019. jún. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Lehetnél *

Kis*

Én*

2019. jún. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy nekem kisállataim vannak (benti cicák) így alberletre semmi esélyem (sok helyen próbálkoztam).


Barátaim ilyen mély szinten nincsenek,sőt,mas rokonaim sem. Választhatok,hogy vagy a szüleimmel leszek míg gyűjtök,vagy a nagyszüleimmel akik elveszik a pénzem.

2019. jún. 29. 11:10
 5/21 anonymousreview60 ***** válasza:

A nagyszüleid hogyan veszik el a pénzedet? Többet kérnek el mint a kaja/reezsi részed, te meg becsicskulsz és hagyod?

Ha egyedül nem találsz lakást, akkor idegen(n/ekk)el kell összeköltöznöd. Vagy olyannal, aki lakótársat keres.

2019. jún. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
#5 Nem elveszik,hanem ha nem adok amennyit akarnak,kidobnak.
2019. jún. 29. 12:06
 7/21 anonim ***** válasza:
45%

Tehát választhatsz, hogy a lenyúlós nagyszüleiddel legyél vagy a szüleiddel akik tönkretesznek. Mert persze a macskáknak nem lehet ideiglenesen befogadót találni, azok fontosabbak mint a saját életed.

Hát bocsi, de ez sem normális. Én először talán elmennék egy akármilyen albérletbe és megkérnék valakit, hogy vigyázzon az állataimra amíg nem találok olyat ahová vihetem őket. Van ilyen, bár nyilván jóval kevesebb. A másik lehetőség, hogy keresel gazdit a macsekoknak és bérelsz egy albérletet akár másokkal közösen, úgy sokkal olcsóbb. Sajnálom, de soha nem fogom megérteni, hogy miért kell egy macskáért feláldozni és pokollá tenni a saját életedet.

2019. jún. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
62%
Nah megmutatkozik a nem macskabarátok kommentje is. Ha dolgozol, akkor most keresnék valami albit vagy lakótársat és amint megkapod a fizut lelépsz. Az a baj, hogy cicákkal nehéz költözni, de ha teheted vidd magaddal. Ha nem találsz olyan albit ahova viheted őket, akkor sajnos el kell ajándékozni.
2019. jún. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
Passzold el a cicákat. Majd menj albérletbe. Esetleg, egyezz meg a nagyszülőkkel. Mennyit kérnénk? Többet mint az albi? Te tudod, hogy melyik éri meg jobban. A cicusok miatt nehéz lesz akárhova menned. Én sem örülnék neki ha valamelyik gyerekem egy pár macskával jönne vissza. Azoknak kint a helyük.
2019. jún. 30. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Kösz mindenkinek az abszolút haszontalan válaszokat. Úgy néz ki senki sem tud szöveget értelmezni. Én nem arra voltam kíváncsi,hogy kinek milyen ötlete van,hogy hova költözzek,hanem arra,hogy lelkileg meg kell erősödnöm és kicsit tűrnöm.


1. Nem megyek a kizsakmanyoló nagyszüleimhez,mert egyrészt akkor soha nem tudnek gyűjteni,masrészt a dilis öregapam ki tudja mikor kattan be!


2. A macskákról én gondoskodok,én bagyok a gazdájuk,nekem ők családtagok. Aki ezt felfogni ostoba,rigolyás,bunkó az kérem keressen másik kérdést!

Ja pluszban,aki kint tartja azt lesz@rom,én gondos gazda szeretnék maradni,nalam a macska nem fogyóeszköz,mint a tipikus magyar parasztoknál.


3. Lenne hova mennem velük,de ahhoz pénz kell! Gyűjtenem kell,és ez maradt lehetőségként. Ennyi.


Persze nyugodtan bele lehet kötni az emberbe,meg okoskodni,de attól a helyzet nem változik.

2019. jún. 30. 08:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!