Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a párom nem...

Mit tegyek, ha a párom nem akarja kórházba vinni az anyját?

Figyelt kérdés

Az anyukája 69 éves, egyedül él. Kb 2 hete nagyon durván hányt, ment a hasa, le volt gyengülve. A párom (férfi) vitt neki gyógyszert, de nem vitte kórházba ilyen-olyan kifogással, meg hogy az anyja nem akar kórházba menni. Utána "kialudta" a gyógyszertől ezt a rosszullétet és jól lett. Ma megint hányt és rosszul volt, de a párom továbbra sem viszi kórházba, mert "nincs orvos" csak B6-ot vitt neki.

Tudom semmi közöm hozzá, de ez normális? Miért nem viszi kórházba? Hogy tudnék beszélni vele?


2019. júl. 10. 09:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
82%

Mondjuk, ha egy gyógyszertől jól lett és utána 2 hétig jól is volt, közben bőven elmehetett volna a saját lábán háziorvoshoz. Még akkor is, ha az ő falujukban nincs, és át kell buszozni a másikba.

Itt az elsődleges felelősség az anyósodé. Az más kérdés, hogy a fia helyében én nem a kifogásokat keresném, hanem megpróbálnám rávenni, hogy menjen el orvoshoz. Mármint a körzetileg illetékes háziorvoshoz a rendelési idejében akkor is, ha másik faluban van.

2019. júl. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
76%
Sokat ér a vitaminnal ha kihányja az anyukája. Hívjad ki az ügyeletet, mert ki is száradhat akár. Ők majd eldöntik, hogy kell e kórház.
2019. júl. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
59%
Én se nagyon szeretek orvoshoz járni, de ha a fiaim azt látják, hogy komolyan beteg vagyok (nem csak egy kis nátha, meghűlés) addig nem hagynak békén, amíg bele nem megyek, hogy elvigyenek az orvoshoz. Jobban kellene aggódnia az anyukájáért, 69 évesen már elég idős hozzá, hogy komoly baja legyen, akár bele is haljon, ha nem látja orvos, nem kezelik, hogy fog elszámolni a lelkiismeretével?
2019. júl. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Jó kis párkapcsolatod lehet, ha téged 'lecsesznek" ilyen olyan dolgokért
2019. júl. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt ilyen hogy a mamám rosszul volt aztán vett be gyogyszert jobban lett másnap elmentünk meglátogatni ugyan úgy rosszul volt ő sem akart orvoshoz menni de nagy nehezen rá vettük hogy legalább az ügyeletre had vigyük be.. be vittük onnan mentő vitte a korházba.. az élete fontosabb mint hogy le szidjanak hogy miért avatkozol bele.. játsza az ovodást aki nem akar orvoshoz menni de közbe tudja hogy szükség van rá.. vedd rá valahogy hogy elmennyen veled ha nem akkor ügyelet vagy mentő..
2019. júl. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Hívd ki hozzá a mentőt.

Ha meg meghal utána azért lesz bűntudatod, mert nem tettél semmit. A párodnak viszont nem lenne bűntudata, az biztos.

Szép gyerek..

2019. júl. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
69%

Én eü dolgozó vagyok és igazat adok a mamának, meg a fiának. Nem akar kórházba menni, nem szabad bevinni.


Egyébként én sem akarnék bemenni a kórházba, ha egy mód van rá. Legjobb módszer valakinek a kinyírására, hogy legyengülten bedugják a kórházba, tuti elkap valamilyen antibiotikum-rezisztens bacit, ami pár hét alatt elviszi.


Inkább haljak meg otthon, mint kórházbn, ha arra kerül a sor. Én kórházban dolgoztam 12 évet, higyjétek el, jobb, ha nem kerül be valaki.

2019. júl. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!