Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Működhet testvérek között a...

Működhet testvérek között a vállalkozásindítás, tehát családi mikrovállalkozás?

Figyelt kérdés
Testvéremnek 4 gyereke van, és nem akar visszatérni a munkaerőpiacra, hanem vállalkozni akar. Nekem is hasonló jutott eszembe. Működhet, ha összefogunk?

2019. aug. 12. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Lehet. De az is lehet hogy nem. Nagyon nem mindegy mivel foglalkoznátok.
2019. aug. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Ezt neked kell érezni, te ismered a testvéred.

Láttam már társtulajdonosokat összeveszni amiatt mert az egyik társtulajdonos fel akarta élni az összes profitot, a másik pedig fejleszteni akart.

2019. aug. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Csak akkor működik, ha teljes egyetértés van köztetek. Nálunk máködik. Mi hárman vagyunk testvérek, és közös vállalkozásunk van. Nővérem intázi a könyveléstől kezdve a megrendeléseken át, adózásig mindent. Könyvelő a szakmája, érti a dolgát. Kisebbik nővérem nagyon jó kommunkációval rendelkezik, kedves, tud kapcsolatban lenni emberekkel, képes hízelegni, és bárkit megmosolyogtatni. A kisebbik nővérem így a pénztáros, pultos, felszolgáló egyben. Én vagyok a szakmunkás aki érti a dolgát, így én bent vagyok, és készítem a sütiket, tortákat stb. Kis cukrászdánban még dolgozik 3 cukrász, és még egy eladó. 15 éve dolgozunk együtt, sikeresen, sosincs vita köztünk. Nálunk működik. De sok embert ismerek ahol sajnos nem.
2019. aug. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk nem működik. Nem üzletileg, hanem emberileg. Üzletileg nincs baj, én nagyon jó üzletasszony vagyok, a szüleim pedig a szakmában hatalmas tapasztalattal bírnak, így a termékelőállítas első osztályú.


A gond az emberi jellem, az irigység, kié mennyi pénz. Jövőre bomlik is az egész, nekem elég volt. Van több diplomám, inkább dolgozom másnak, én nem fogok 40 éves koromra idegileg tönkre menni.

2019. aug. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Ismerek olyan testvérpárt, akik hihetetlen sikerű vállalkozást hoztak össze a semmiből. Kisvállalkozóként kezdték, pár emberrel meg dinnyeföldekkel. Bár inkább az idősebb testvér csinálta a nehezét, miattuk vannak ott ahol, a fiatalabbik testvér kicsit linkesebb. Nagyon jól élnek, olyan házat vesznek ami csak megtetszik nekik, olyan 50 milliós autót vesznek, amit 1 év múlva már váltanak is lefele, mert réginek számít, havonta nyaralnak ahova csak kívánnak, yacht-ot vettek. Nem csak ők élnek jól, hanem az egész rokonságuk is miattuk.


Szóval ebből kiindulva, nyilván működhet. Viszont mi nem ismerjük a testvéreidet, neked kell tudnod mennyire megbízhatóak.

Én például nem bíznék sok mindent a bátyámra, mert eléggé lehúzós fajta, lusta is, és eléggé nem-törődöm típus. Szóval neked kell tudnod.

2019. aug. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%
a bátyámmal mernék vállalkozásba kezdeni, de magammal nem :)
2019. aug. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%
Ezt Neked kell tudnod. Persze, hogy működhet, ha hasonló az érdeklődésetek és megértitek egymást. Ha ugyanaz az érdeklődésetek, de nem jöttök ki, hasonló versengés alakulhat ki, mint Adolf és Rudolf Dassler (az Adidas és a Puma márka alapítói) között. Ha más az érdeklődésetek, de megértitek egymást, egyikőtök csak vegetálna ott. Ha más az érdeklődésetek és nem egyeztek, egyikőtök kilépne előbb-utóbb kilép, ami akár a vállalkozás összeomlásához is vezethet.
2019. aug. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell tudni, te ismered a testvéredet, meg hogy mit akartok közösen csinálni, és neki ebben milyen szerepe lenne, milyen a kitartása, munkamorálja, tehetsége, mihez ért stb. Én - csak annyit tudva róla, hogy van 4 gyereke és nem akar visszamenni dolgozni- egy 4 gyerekes anyával, aki nyilván a beosztotti kötöttségektől menekülve akar vállalkozni, tuti nem mernék belevágni, mert nem hiszem, hogy bele tudna ölni annyi időt és energiát, hogy a semmiből felfuttasson egy vállalkozást. Nyilván vannak olyan vállalkozások, ahol napi pár órát ellébecolhat valaki rugalmasan, zömmel irányító- ellenőrző munkát végezve, aszerint, hogy épp mikor ér rá a gyerekek mellett, de nem hiszem, hogy az kezdő vállalkozás, kezdő vállalkozókkal.
2019. aug. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!