Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » "Mikrovállalkozás" alapítására...

"Mikrovállalkozás" alapítására mi a legjobb út?

Figyelt kérdés
Mondjuk üveggolyót árulnék neten 100 forintos darabáron. Havi 200 darabot eladnék kezdetben, ez már üveggolyók esetén nem is olyan rossz. Ez 20 000 forint bevétel. Ezután kellene áfát és 25 000 KATA-t fizetnem? Ez nem járható út így. Mi a járható út ilyen esetekben?

2019. jan. 20. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Másik kérdésednél már pedzegetted - most oda írtam választ.

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__adozas-ko..


Hiába próbálsz meg egérutat keresni: nincs más LEGÁLIS mód - adózni kell és kész.

Ha meg nem jön ki annyi haszon belőle, akkor nem kell belekezdeni.


Pont én is hasonló okok miatt szüneteltetem a vállalkozásom: jelenleg nem tudok olyan tevékenységet csinálni, amiből "kinyögném" az adót.

2019. jan. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Áfa, attól függ, honnan szerzed be az üveggolyókat és áfakörbe belépsz-e ?! ( 12 millióig választhatsz áfamentességet, csak nem mindig éri meg ) pl.... és a 20.000 Ft bevételből amiből kifizeted a kata 25.000-ét és eladási árból mennyiért szerzed be, vagy állítod elő az üveggolyókat?


Másodállásban, ilyen tevékenységre ekkora bevételre nem célszerű katazni. Ha visszaforgatod a bevételt szjasként, akkor meg havi 10.000 Ft-ért lekönyvelik neked, hogy eladtál 100 üveggolyót, és hogy a beszerzési ára a 100Db-nak 5.000 Ft volt, tehát 5000 ft pluszban vagy havonta és nem kell járulékot fizetned ha abból az 5.000-ből veszel újabb 100Db-ot, az árat meg nyilván korrigálod annyival felfelé, amíg el nem éred az egyensúlyi állapotot.


Mennyivel másabb azt mondani, hogy nyereséges vagyok a vállalkozással szjasként mint azt, hogy mínusz 10.000-be vagyok a kata-val s megint a fizetésemből kell pumpálni 5000-ket az üveggolyókba havonta ( évente 60.000 Ft-ot vesz ki a zsebemből a vállalkozásom ) , meg még jön a hipa is, lehet éves 50.000...és könyvelőt is lehet csak kéne fizetni, ha valamit nem értek. Tiszta ráfizetés.

2019. jan. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Oké, Norbi, de ez csak mellékfoglalkozásban működik, de a kérdező azt sem osztotta meg velünk, hogy van-e főállása, vagy főállásban üveggolyózna vagy sem? :-)
2019. jan. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25.000 Ft kata mellékállásban van, nem főállásban, abból gondolom.
2019. jan. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tudom, Norbi, de ezt a kérdező írta, a 25 ezret - kérdés, mennyire van tisztában vele, hogy mikor lehet mellékfoglalkozásban csinálni a KATA-s egyéni vállalkozást?
2019. jan. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mellékállásra gondoltam igen, nyilván havi 20ezer forint körüli bevételt főállásban csinálni hülyeség lenne. Mellékes plussznak kellene. Nem értek hozzá, ezért kérdezem, hogy hogyan célszerű mellékes keresetet ilyen formában (kis összegek esetén) csinálni.
2019. jan. 20. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!