Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért hazudja a bátyám, hogy...

Miért hazudja a bátyám, hogy rossz ember vagyok? Pedig csak születésemtől beteg.

Figyelt kérdés

Születésem óta beteg vagyok, nehezen tudok önálló életet élni, sokáig nem is tudtam. Nem nagyon ismer senki a szüleim városában, mert 12 éves koromban Pestre költöztünk Anyuval a kórház miatt ahova kezelésekre járok. Úgy volt hogy ő és a mamám felváltva voltak velem meg más rokonok. Most 20 évesen egyedül élek. Nehezen, de megoldom a dolgaimat. Sajnos anyagaikban segítségre szorulok, szégyellem is magam miatta, de kapok segélyt meg kis munkákat is csinálok amit tudok. Sajnos a mai árak mellett nehéz a dolgom, párom meg valószínüleg soha nem lesz.

A bátyám esküvőjén tudtam meg, hogy hazugságokat terjeszt rólam. Először az tünt fel hogy a barátai elmennek mellettem, vissza se köszönnek, furcsán néznek rám. Még az ajtót is rámcsapták, pedig az emberek általában segítenek egy kerekesszékesnek.

Megtudtam, hogy a bátyám évek óta hazudik rólam.

A sztorija: én csak a féltestvére vagyok, akinek az apja amerikai és én amerikában nőttem fel, oda jártam általános iskolába. Majd a középiskolában drogos lettem és a leszokásért cserébe kaptam a szüleimtől egy új Ford Mustangot, amivel kábítós gyorshajtás miatt karamboloztam és akkor lettem ilyen állapotba amiben vagyok, mert megsérült a gerincem és agysérülésem is lett. És akkor hazahozott anyám magyarországra és azóta a család összes pénze miattam megy el. Neki nem jut semmi, sőt még nekem lakást is vettek Pesten.

Ez több töredékből állt össze, de két ismerőse is megerősítette a kerek sztorit, hogy ezt meséli hosszú évek óta! Ő iskolába is 30 kilóméterre járt, így a tanárok meg senki nem ismertek minket, könnyen hazudozhatott.

Most mit csináljak? Fogalmam sincsen. Ennyi hazugságot kijavítani már nem lehet. Nagyon rosszul esik hogy egy drogos, mások pénzét szóró embernek hazudik engem azért mert szégyell (vagy szégyellt) és már belekavarodott a hazugságokba.


2019. szept. 9. 10:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Azért, mert szégyell, mert ostoba, nincs benne empátia, pedig pont neki kéne ezt értenie, hogy nem mindenki egészséges,és elfogadnia, mert ezzel nőtt fel. NEm tud mit kezdeni ezzel, szerintem terápia kellene neki, ha még az esküvőjére se érett meg ennyire
2019. szept. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
46%
Hát ez egy világi.... Ne foglalkozz vele de miért kezdett el ilyeneket hazudni?
2019. szept. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%
Mert nagyon beteg a lelke, az empátia teljesen hiányzik belőle.
2019. szept. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%

Gondolom, ez gyerekkorban indulhatott. Bár nem tehetsz róla, de anyu, nagyi, mindenki veled foglalkozott, miattad költöztek el, nyilván kisebb korodban is a te kezeléseid szerint zajlott az élet rendje. Nem irtad, mennyivel idősebb a bátyád, de egy gyerek ezeket nem éri fel úgy ésszel, mint egy felnőtt, csak azt látja, hogy "elvettél" tőle mindent és mindenkit.

Csak tipp, de gondolom gyerekmódra próbálta feldolgozni, talán sokkal régebb óta gyűrűzik ez a hazugság, mint gondolod. Vad mesékkel, mint mikor az elvált apját szégyellő gyereknek külföldi titkosügynök, akiért irigyelhetik... itt ugyanez lehetett valaha, te vagy a rejtélyes testvér, később meg az, akire rá lehetett fogni minden bajt.

Aztán, gondolom ez az évek során terebélyesedett, míg olyan hazugságháló lett, ami túlnőtt rajta, és már csak eszerint tud élni.


Nem gondolom, hogy konkrétan ellened szól a dolog, egyszerűen a bátyád anno gyerekként nem tudta feldolgozni a beteg testvér miatti beszűkült életet. Erről egyikőtök sem tehet.

Én egyetlen egyszer megpróbálnék vele leülni komolyan beszélgetni, hogy ismered a sztorit és fáj és mondja el az ő verziójàt. Ha elég őszinte, akár jól is elsülhet, ha nem, akkor ezt követően én megszakítanám vele a kapcsolatot, és akkor nem kerülsz a téged rossznak gondoló ismerősök közé sem.

2019. szept. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonymousreview60 ***** válasza:
87%

Kérdező!

1. A testvéred mindenképpen terápiára szorul - ha esetleg nem is hozható helyre a kapcsolatotok, akkor is -, hogy magában ne ezen a sérelmen kattogjon. Ezt egyedül aligha oldja fel.

2. Én megértem, miért tette a testvéred ezt, és azt is, miért ennyire durván. Nyilván az erőforrások (figyelem, pénz, idő) nagy részét te kaptad, mert a szüleid segíteni akartak neked a bajban, amiről senki nem tehet. A testvéred ezt súlyos igazságtalanságként élte meg, mert úm. ő miért nem kap annyi figyelmet, mint te. Valószínűsítem, hogy a szüleid kérésének megfelelően igyekezett nem útban lenni, és csöndben maradni, hogy ők veled foglalkozhassanak. Ennek következtében tkp. érzelmileg le.s.z.arva érezte magát. Emiatt lett benne egy feszültség, amit a szüleid nem tompítottak eléggé. Lehet, hogy mindent megtettek, amit tudtak, de az nem volt elég. Ezután, hogy valami reális magyarázatot találjon, kreált egy háttértörténetet. Ugye téged nem gyűlölhet a törődésmegvonásért, mert nem tehetsz róla (ez a logikai oldal), de ott az érzelmi, mélyen fekvő feszültség. És a drogos barmot, aki kerekesszékbe lökte magát, őt igen. Őt gyűlölheti.

3. Ha a bátyád kicsi volt, amikor te megszülettél, akkor a szüleid magyarázhattak bármit arról, mennyire szeretik, még ha idő nem is jut rá miattad, ő meg bólinthatott, de ez belül nem így megy. Ezért nem a valóságot mondta el, hanem kreált egy rémmesét.


Jajj istenem, de bonyolult az emberi elme, és könnyebb lenne érzelmek nélkül, de az még nem megy az Embernek. Nem hiába járok 4 éve én is pszichológushoz, más okok miatt.

2019. szept. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%
Ês mondjuk a szüleid ezt nem cáfolták? Ha ennyire elterjedt hazugság, tudniuk kellett róla.
2019. szept. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%

Ez igen.A bátyád ilyen fantáziával lekörözhetné Verne Gyulát.

De komolyra forditva,a bátyád egy beteges hazudozó.Annyira beleélte magát ebbe a sztoryba,hogy már lassan ő is elhiszi amit mond.Ez pszichiátriai eset.

Anyukáddal beszéltél?Ő talán tudna segiteni.

2019. szept. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
23%
Kúl sztori bró.
2019. szept. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%

Valószínűsítem hogy a bátyád úgymond bosszúból hazudta ezt rólad mindenkinek. Rossz gyerekkora lehetett miattad, mivel hogy vele alig foglalkozhattak a szüleitek. De ne értsd félre, nem úgy értem hogy ez a te hibád. Nem a tied. Véleményem szerint ebben az esetben a szülők a ludasak. Mivel attól még hogy téged gondoztak, törődhettek volna a bátyáddal is egyaránt.

A szüleid tudnak erről? Szerintem mondd el nekik, és utánna beszélj a bátyáddal hogyha szóba áll veled. Kérdezd meg tőle hogy miért hazudta ezt mindenkinek. Hogy mi a baja veled. Hátha megbánja a tetteit, bocsánatot kér, és utánna jó testvérpárt fogtok alkotni.

2019. szept. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az jutott rögtön eszembe, amit már leírtak. Valószínűleg van benne egy nagyon mély gyűlölet irántad, amiért "tönkretetted" a gyerekkorát. Ráadásul nem is éltetek egy helyen, kvázi idegen vagy neki, nem tekint rád testvéreként. Lehet a "vér" összeköt, de az önmagában semmit nem jelent. Ha egész gyerekkorában azt hallgatta, hogy most ezt nem lehet, mert a Lacika, most azt nem lehet, mert a Lacika, most nincs rá idő, mert a Lacinak kell, most nincs rá pénz, mert a Lacinak kell, akkor nincs min csodálkozni.

Ez persze nem a te hibád, hanem a szülőké, akkor is ha nekik is nagyon nehéz volt.

2019. szept. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!