Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Rossz ember vagyok, ha nem...

Rossz ember vagyok, ha nem adok pénzt kölcsön a tesómnak?

Figyelt kérdés

2019. okt. 28. 13:54
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
78%

Nem, ettől még nem leszel rossz.

Nyilván okkal nem adsz kölcsön és ez így rendben is van, a te pénzed, te döntöd el mit kezdesz vele.

2019. okt. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
36%
Nem. Nekem adtak, és eltékozoltam.
2019. okt. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi alapjan mit mondjak??

Ha pl. o evekig segitett neked amikor szukseged volt ra, te pedig most nem segitesz, akkor igen..eleg rossz ember vagy..Ha egy lusta, munkakerulo..akkor mas a helyzet..Szoval??

2019. okt. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Van az a testvér, akinek én sem adnék ;)


Szerintem mondjuk az összegtől is függ és a testvér megbízhatóságától. Megbízható testvérnek, aki annyit kér tőlem, ami nekem sem fáj, annak adnék.

Ha a testvér megbízhatatlan és a szülők nyomják vele az agyad, akkor az kellemetlen és erős lelki-terror, de ha a testvér élete nem függ közvetlen attól, hogy adok-e neki vagy sem, akkor hiába terrorizálnának, nem adnék.

Párom testvére pl. állandóan simlizik és kamuzik, na neki egy fityinget sem, addig míg nem az élete függ tőle.

2019. okt. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
18%
Ha jobba vagytok akor miert ne hat a testvered -_-
2019. okt. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
18%
Elozo valaszo nem vagy rossz szerintem de nd sajnald a penzt
2019. okt. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
49%
Kérdés,hogy milyen a tesód,milyen viszonyban vagytok.Ha tudod,hogy évekig nem kapod vissza,akkor ne adj.
2019. okt. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Bocsánat, de telefonról leírtam egy regényt és nem küldte el.:/


A tesóm és én is 20-25 év közöttiek vagyunk. Sajnos az egész család rosszul bánik a pénzzel. Az egész gyerekkoromat kb a nagyszüleim állták (nyelvvizsga, jogsi, zsebpénz). A szüleim sokkal többet tehettek volna azért, hogy jobban éljünk (mindenünk megvolt egyébként, részben a nagyszülőknek is köszönhetően, de pl a taníttatásunkra nem gondoltak, sem az életben való elindításunkra). Rengetegszer a mamáméktól kérték/lehet még kérnek is pénzt. Volt, hogy a még akkor kisgyerek tesóimtól (2 van) kölcsönkérték az eltett (szülinapra, ballagásra kapott) zsebpénzüket, később (több hónap vagy lehet év múlva vissza is adták). Nem isznak, nem lezüllödt emberek, egyszerűen kifut a kezeik közül a pénz. Lehetett volna több pénzünk, hogyha apukám például a megszokott, korán végzős munkája helyett főállásban azzal foglalkozik, amihez nagyon ért és most rengeteget tudna vele keresni (mellette szól mondjuk, hogy sokat maszekolt a kényelmesebb munkája mellett), anyukám is jobban odatehette volna magát, ha nincsen 10 évig anyaságin. Már dolgozhatott volna, a párom évekkel ezelőtt állást is javasolt neki, de neki mindenre volt kifogása. (Utána több munkahelye is volt, volt, hogy 2 is). A párom ezen előzmények után pár éve azt mondta, hogyha kölcsön merek valaha adni nekik pénzt elválik (akkor még házasok sem voltunk).


A testvérem érettségi után elkezdett dolgozni nem annyira jól kereső helyen, vett 1 autót, lenullázta magát és 0 vagyonnal nekilátott egy fizetős sulinak, amit folyószámlahitellel fizet, mellette dolgozott is, de már csak 6 órásban könnyebb munkát, kevesebb pénzért, bejelentés nélkül. Passzivizáltatni akarta magát a suliban, hogy gyűjtögessen, de anya lebeszélte róla és azt mondta, majd megoldják. Sajnos attól ugynaúgy költ, kisebb nyaralás a nem dolgozó felnőttkorú barátnőjével, amit tesóm finanszírozott + 10 ezrekért szerencsejátékozás + vállalhatott volna másabb típusú munkát 8 órában, amiért jobb pénzt kap, ha tudja, hogy adóssága van. Anya segített neki finanszírozni, de emiatt + lakásfelújítás miatt + nekem az esküvőmre szánt 200 ezer ft miatt eladósodott (korábban is mindig el volt sajnos).


Anyukám megkeresett és arra célzott, hogy nem-e tudnám tesóm tandíját kifizetni, mert sajnos vakbélműtét miatt nem tud dolgozni és nem kap 1 Ft-ot sem. (Apukám nem tudom miért nem került a képbe, ő mondjuk nem igazán költ a gyerekekre és anyával különkasszán vannak.)


Ezzel 5 bajom lenne:

-nekem van pénzem, de nem sok és kevesebb, mint az adósságom (sajnos a munkahelyem fizeti a tandíjam, de bármikor megszűnhet és vissza kell fizetnem).

- még idén babaprojektbe akarunk kezdeni és nagyon kell a pénz

- tesóm visszaadná a pénzt úgy gondolom, de kb évek múlva

- nagyon félnék attól, hogy mostmár én lennék a család jótevője és ahogyan hosszú évekig a nagyszüleimtől, most mindenki már tőlem kéregetne kölcsön

- a férjemmel kb szétmennénk, mert 9 éve ezt hallgatom tőle, hogy szerinte milyen a családom...


Ti mit tennétek a helyemben?

2019. okt. 28. 14:37
 9/28 A kérdező kommentje:

Bocsánat, az lemaradt, hogy nagyon bánt a lelkiismeret, de tudom mi lesz a vége.


Most előző héten is kölcsön adtam tesómnak 20 ezret, azóta megint jött egy "kör" és tudom, hogy ez életem végéig menne, amíg azt érzik, hogy van aki segít nekik

2019. okt. 28. 14:39
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Te is mínuszban vagy, innentől mégis min gondolkodsz?
2019. okt. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!