Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Rossz ember vagyok, ha nem...

Rossz ember vagyok, ha nem adok pénzt kölcsön a tesómnak?

Figyelt kérdés

2019. okt. 28. 13:54
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem adnék kölcsön. Nyugodtan mondd meg azt, amit ide leírtál. Neked is van hiteled ráadásul babát szeretnél, nem tudsz adni. Kész. Pont.

Nem kell tovább indokolni meg szarul érezned magad. Felnőtt vagy és a tesód is az. Oldja meg mindenki maga a pénzügyeket.

Anyukád meg ne ossza be, hogy te mire költesz és kinek adhatsz, a saját háza táján sepregessen.

2019. okt. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Egy fillért sem adnék, élhetetlen banda az egész családod.
2019. okt. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Hallgass a párodra. Ő külső szemlélőként jobban látja a dolgokat, még ha a fenyegetése erős is volt.
2019. okt. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
18%
Mindentől függetlenül a férjed se ér sokat...
2019. okt. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
81%
Nem akarlak bántani, mert jó embernek tűnsz, de ha ilyen anyagi helyzetre babát vállalsz, ugyanazt folytatod, amit a szüleidtől láttál.
2019. okt. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem "hiszek" a kölcsönadásban. Ha tudsz adni és jó szívvel adod, ne várd vissza. Ha nem tudsz, akkor inkább ne adj. Azzal egyetértek, hogy korainak tűnik gyereket vállalnotok, ha ennyire ki vagytok ti is centizve.
2019. okt. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
39%
Ebben az esetben én nem adnék kölcsön, de pont 9 évvel ezelőtt beleléptem volna a férjem szájába is, ha állandóan ezt kellene hallgatnom. Az én családom is olyan, amilyen, páromé is, ezt tudjuk, megbeszéltük, ha valamelyikünk beszélni akar a családjáról, beszélünk, de nem bszogatjuk egymást folyton. Ha amúgy jó emberek, főleg nem hagynám őket folyamatosan bántani (pénzt továbbra sem adnék)
2019. okt. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 grafno ***** válasza:
Nem vagy rossz ember. De neked kellene tudni mennyire kell a pénz,ha raer hónapokat várni akkor adj kölcsön. Így nem adnék, hogy anya beleuti az orrát és ő próbálja mozgatni a szálakat. Ha tesód megemliti akkor atlehetne beszélni vele,hogy milyen konstrukciókat ajánl és mikor mennyit törleszt vissza.
2019. okt. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

A kölcsön barátok és családtagok között csak arra jó, hogy elrontsa a jó viszonyt.

Ha adsz is bármennyit kölcsön (a leírásod alapján nem ajánlom, rengeteg jó ellenérvet soroltál fel), akkor azt úgy kezeld magadban, mint egy ajándékot. Tehát csak akkora összeget adj kölcsön, ami nem jelent majd neked a későbbiekben tüskét.

2019. okt. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Ja és még eszembe jutott valami: tesód miért nem vesz fel diákhitelt? Sokkal-sokkal kedvezőbb mint a folyószámla hitel.
2019. okt. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!