Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mégis hogyan tudnám megvédeni...

Mégis hogyan tudnám megvédeni magam az öcsémmel szemben?

Figyelt kérdés

Van egy 12 éves öcsém. Hiába fiatalabb nálam, egymagasak vagyunk, de ő erősebb nálam, mert fiú.


Sokszor kötekszik, és ebből lesz a verekedés. Sajnos mindig én vesztek. 1. Mert erősebb nálam. 2. Bennem van az, hogy ő a kisebb. Mert régebben mindig én győztem.


Hogyan tudnám magam megvédeni vele szemben magam, amikor még csak szájkaratéban se tudom lenyomni?



2019. nov. 13. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
4%
kamerázd be a szobáját,ilyen évesen már biztos gyürkölészi a répát rendesen. aztán zsarold meg a felvétellel. Vagy csak mondd neki,hogy felvetted. Vagy várj még 2 évet türelemmel aztán középiskolásként leszokik erről. Akkor már más fogja érdekelni.
2019. nov. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
10%
Én belepisiletm az ágyába, de így rendesen végig cikkcakk alakzatban, majd sejtelmesen mosolyogtam, azóta tudja hol a helye.
2019. nov. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Azt tudom tanácsolni mint az első. Már biztos masztizik az öcséd, és kapjad rajta, onnantól kezdve beijed, főleg ha szólsz szüleidnek róla vagy másnak.
2019. nov. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
Miért kell verekedni? Mi is egyfolytában veszekedtünk a tesómmal, de sose ütöttem meg és ő se engem. Sokszor szerettem volna, de nem vagyunk állatok, hogy ne tudjunk uralkodni magunkon.
2019. nov. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
14 éves kor körül kinövik, nálunk is elviselhetetlen volt a helyzet előtte. Sok mindent nem tudsz vele csinálni, ha beszól, próbálj meg nem reagálni rá, ha neked esik, akkor pedig menj egy másik szobába amíg le nem nyugszik, vagy szólj a szüleidnek hogy állítsák le.
2019. nov. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%

"régebben mindig én győztem"

Ez azt jelenti, hogy régebben is verekedtetek és akkor le tudtad verni az öcsédet mert erősebb voltál?

Mert ha igen akkor most miért csodálkozol?

Verekedtél egy gyengébb gyerekkel, most meg hogy erősebb nálad ő is meg tudja védeni magát és meg is tud ütni ha akar.

Szüleitek hol voltak meg hol vannak most? Akkor bunyóztok ha nincs otthon senki? Öcséd sose árulkodott? Te most miért nem szólsz nekik, hogy ez nem oké?

Szerintem beszéljétek meg a konfliktusotokat és ne bunyóval oldjátok meg mert ez olyan alpári.

2019. nov. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%

Amúgy nem hiszem hogy hamar kinövi.

Az előző voltam. Időben rá kellett volna jönni, hogy egyszer erősebb lesz mint te.

2019. nov. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!