Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért enged meg mindent a...

Miért enged meg mindent a feleségem a nővérének?

Figyelt kérdés

Feleségem nővére két hétre hazajött, addig nálunk szállt meg. A feleségemnek a mániája, hogy amíg nem fogyott el valami, addig nem bontjuk meg a következőt (ételre gondolok most elsősorban). Kétféle szalámi volt a hűtőben, egy megbontott csirkemell sonka és egy bontatlan téliszalámi. Hát a nővére természetesen téliszalámit akart enni, mire mondta a feleségem, hogy előbb a sonkaszalámit kéne megenni, mert az régebbi, nehogy megromoljon. Mondta a nővére, hogy ja, jól van, persze. Mire a feleségem meggondolta magát, hogy mindegy, egyen téliszalámit és odaadta neki. Csak néztem, mert ha én akartam megbontani mást, amíg az előző el nem fogyott, akkor mindig morgott, hogy előbb a régebbit együk meg. Én meg nem akartam ebből vitát és azt ettem mindig. A sajttal ugyanez volt. Volt megbontva kecskesajt, és egy bontatlan kecske-juh sajt. Hát a nővérének fölkínálta mindkettőt és megbontotta a kedvéért a vegyes sajtot is. Mondtam is neki négyszemközt, hogy ha én csinálnék ilyet, akkor jönne a leb_szás. Azt mondta, hogy jó, de ő a testvére és vendég itt. De és akkor mi van? Ti is egyetértetek vele, hogy akkor neki mindent szabad?


F/27


2019. nov. 17. 13:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Vendég. A vendégnek azt adunk, amit kér a választékból. Mondjuk már ott elakadtam, hogy nem lehet téliszalámit enni, amíg van csirkesonka....
2019. nov. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Kandelakuku ***** válasza:
43%
Hát jah! A tesó az a tesó! Neki én is megengedném! A papucs férjeknek meg csitu van ;)
2019. nov. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Vendégként van ott a nővére, szeretne a kedvében járni.


Te meg felnőtt férfi létedre hisztizel rgy csomag szalámin...

2019. nov. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Azért tényleg elég fura, hogy ha téliszalámit kívánok, nem ehetek, csak sonkát tömhetek kedvetlenül.
2019. nov. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Egyrészt a vendéget illik megkínálni mindennel, másrészt ha te szeretnél enni téliszalámit, akkor bontsd meg és egyél. Ennyire egyszerű. Nehogy már a feleséged szabja meg, mit ehetsz!


30N

2019. nov. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

Nem azért, mert a testvére, hanem azért, mert vendég - ez így korrekt, szerintem.

Én abban sem látok semmi rosszat, hogy az ember először azt használja el, amit már felbontott, és ne össze-vissza egyen, és legyen egy csomó felébe-harmadába otthagyott (elfelejtett) kaja a hűtőben. A családban nálunk is ez a természetes, akkor is, ha esetleg valami mást kívánok meg éppen. (Kivétel, ha a másikból már olyan kis mennyiség van, ami 1-2 napon belül úgyis elfogy.)

Mondjuk mi csak ketten vagyunk, nagyobb családban, ahol egy csomag felvágott 1 nap alatt elfogy, ott tényleg teljesen mindegy.

2019. nov. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Ki dönti el nálatok, hogy melyik csomagot lehet először megbontani, ha van 2-3 fajta szalámi pl.? Mi van akkor, ha nem ugyanazt szeretnétek egy időben enni?

Jó, ne pocsékoljuk a kaját, de nekem biztos nem mondaná meg senki, hogy mit egyek.

2019. nov. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#7 Ne ezen legyetek már fennakadva. Minden háztartásnak megvannak a maga szokásai, nálunk így alakult, másnál biztos máshogy van. Feleségem így szokta meg, ezt hozta otthonról, én meg úgy vagyok vele mindegy, hogy sonkaszalámit eszek, vagy felvágottat, ha éhes vagyok bármi jó, márpedig én akkor eszek, ha éhes vagyok. A kérdés nem erre irányult, hogy ez jó-e vagy sem. Ezt mindenki döntse el maga. Az volt fura, hogy a nővérének az eddigi "szabályokat", félre tudja tenni, csakmert a nővére és vendég, ezért kérdeztem másokat. De ezek szerint ez normális. Én például az autóban evésre vagyok allergiás, lehet ha nekem lenne testvérem, én meg azt engedném neki.
2019. nov. 17. 14:39
 9/15 anonim ***** válasza:
87%
A feleséged tesója vendég, ne legyél már ilyen kicsinyes.
2019. nov. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%
De azért vagyok én speciel fennakadva, mert ez nálam nem lenne probléma, hisz amit ennék, azt felbontom. Tehát a probléma nem létezik, mert az előzménye sem. Nem az a gáz, hogy a tesójának engedi, az a gáz, hogy neked nem, függetlenül attól, hogy neked mindegy, mit eszel.
2019. nov. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!