Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mennyi pénzt adnátok így a...

Mennyi pénzt adnátok így a tesótok esküvőjére?

Figyelt kérdés

A tesóm kitalálta, hogy összeházasodik a párjával, hogy felvehessék a babaváró hitelt. A véleményem az egészről inkább hagyjuk.

Anno, amikor az én esküvőm volt, már évek óta munkanélküli volt, nem kaptunk tőle semmit. (Akkor éppen a szüleim tartották el.)

Kicsi esküvőjük lesz, csak két tanúval és a szülőkkel, a polgárira sem hívtak meg bennünket (a párja tesója sem lett). Utána sem szeretnének családi ebédet, se semmi egyebet.

Mondta, hogy igazából meghívót sem adnak, mert felesleges, úgy sem lesz semmi.

Anyutól tudom, számítanak tőlünk is pénzre. Őt kérdezgette, szerinte mennyit fogunk adni, mennyivel kalkuláljanak.

Úgy érzem, valahogy illene gratulálnom nekik, de a pénz várást nem érzem jogosnak.


2020. jan. 12. 13:16
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
97%
Konkrétan semmit. Max gratulálnék.
2020. jan. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
93%

Ennyit adj neki: NULLA FORINT!

Ha ő nem adott neked pénzt, akkor te se adjál neki pénzt. Milyen tesó az ilyen? Vegyél nekik édességet, virágot (ahogy leírtad a tesód... szerintem még ezt sem érdemelné meg).

Súgok valamit, de shh.. CSAK A PÉNZ KELL NEKI(K).

2020. jan. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonymousreview60 ***** válasza:
42%

Az ő munkanélkülisége nem választás kérdése volt. Az aktuális erődhöz mérten illik adni.

De a polgárira téged nem hívtak meg, és tkp. az egyházira sem. Buli nem lesz, aminek költsége lenne vagy meg lennél hívva. Én ilyen körülmények között 0 Ft-ot vagy 50.000 Ft-ot adnék. Inkább 0-t.

2020. jan. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Se lagzi nem lesz, se esküvőre nem vagytok hivatalosak, akkor mire fel az elvárás? :D Még egy meghívót/értesítőt sem küldenek, amire lehetne egy gratulálós képeslapot küldeni.

Én megmondnám anyumnak is őszintén, ne számítsanak semmire. Nem teljesítmény 10 percet eltölteni az önkormányzatnál.

És még mielőtt: nekünk is kéttanus esküvőnk volt, eszünkbe sem jutott, hogy bárkitől bármit is kapnánk emiatt, nem is kaptunk. :)

2020. jan. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
92%
Így semmit! Egy gratulálok képeslap meg valami home dekor a pepco-ból azt csá.
2020. jan. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Anonymous!


Miért illik adni? Nincsenek meghívva.

2020. jan. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
96%
Semennyit. Ők se adtak nektek. Ha nm lesz semmi, és amúgy se lennétek meghívva mire gondolnak?
2020. jan. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonymousreview60 ***** válasza:
94%
#6: Alapesetben mert a testvére, és esetleg a moral high ground érdekében. De a testvér itt kb. minden indokot felhozott ellene. Szóval 0 Ft. Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten. Ha kérdezik, ezt mondanám.
2020. jan. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
99%
Ha konkretan egy meghivassal sem tiszteltek meg, akkor lopikula a s.ggukbe, semmit nem adnek, max szoban gratulalnek.
2020. jan. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
99%

Egy fillért nem adnék.

És nem azért, mert ő munkanélküliként nem tudott adni, hanem mert ez nem esküvő, legfeljebb egy pénzfelvétel miatti bürokratikus lépés.


Nem vagytok meghíva a polgárira sem, még egy vendéglőbe sem utána, akkor miért kellene nektek bármit is adakozni, mert megléptek valamit ami egyenértékű nagyjából egy kocsi átíratásával?

Én még a gratulációval sem értek egyet, de egye fene, ne legyél bunkó! Legközelebb ha találkoztok vigyél egy üveg pezsgőt és add oda nekik!

2020. jan. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!