Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A hugom folyton “csavarog” es...

A hugom folyton “csavarog” es cigizik. Mit tegyunk vele senkire sem hallgat?

Figyelt kérdés

15 eves, kulfoldon elunk mindig kikozositettek es most megismert egy tarsasagot akik befogadtak viszont ugy folyton csak elmaszkal ea a cigire is ravettek, es ket tantargybol is bukasra all.

En a novere vagyok, soha nem voltam ilyen es sokszor engem mondanak neki a tanarok es valoszinunek tartom engem mar megutalt mert mindig en voltam az “okosabb” gyerek vagy nem tudom.

Anyaval ordibal, o viszont soha nem bantja szep szoval pedig nem tud ra hatni mar meg sem kerdezi hogy elmehet e suli utan hanem csak este 6-7kor hazateved.

Apanak nem mondtuk el mert o mindig anyat hibaztatja ezek miatt (ok elvalltak 7 evet kulon voltak) es igy apa nem is beszelget szinte vele ha pedig elmondanank mint leirtam csak anyat idegesitene es csesztetne anyanak meg amugy se kellene idegeskedni mert sajnos a szive nem a legjobb ezt elmondtam a hugomnak is de nem hatja meg en barmit mondok...

Szoval ti ilyen helyzetben mit csinalnatok?



2020. jan. 24. 12:40
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Rávenném a testvéremet, hogy járjon el velem uszodába edzeni, meg úgy alapból több időt próbálnék tölteni vele, akkor nem csapódna idegen társaságokhoz.

A tanároknak pedig beolvasnék amikor megpróbálnak különbséget tenni köztetek, és elszakítani egymástól titeket!

2020. jan. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a szülők kétfelé húznak és nem képesek belátni, hogy a gyerek érdekében össze kellene fogni és nem a múltat emlegetni, addig reménytelen az egész. A húgod kitűnően átlátja ezt, alaposan ki is használja a helyzetet.


Vagy közösen döntve beszigorítanak a szülők, vagy ennél még ezerszer rosszabbnak néznek elébe.

2020. jan. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonymousreview60 ***** válasza:
91%

Itt a kulcs: "15 eves, kulfoldon elunk mindig kikozositettek es most megismert egy tarsasagot akik befogadtak"

Érdd el, hogy olyanná váljon, akit a jobb társaság is befogad és aztán segíts neki befogatódni (vagy fordítva).

2020. jan. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
A húgodat már elvitte az utcai élet. Béke poraira. ✞
2020. jan. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%

"A húgodat már elvitte az utcai élet. Béke poraira. ✞"

Hülyeség. Egy tizenéves gyerekről nem lehet csak úgy lemondani. Főleg a saját testvérének nem.

2020. jan. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
Tölts vele minél több időt, vond be őt a saját programjaidba, hogy ne lehessen rá akkora hatással a rossz társaság. Szeresd őt, és sose mondj le róla!
2020. jan. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szervezzetek neki programokat, amit ő is élvezne. Ha látja hogy van jobb program normális társasággal is arra fog húzni egy idő után. Ha otthon is jó hangulat várja szívesebben megy haza.
2020. jan. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
25%

Honnan szerez pénzt cigire? Ki engedi ki csavarogni? Vonjátok meg tőle ezeket a dolgokat, anyád a buksisimivel nem fog elérni semmit csak azt hogy még inkább kiröhögi.


Tudatosítani húgodban hogy egy ilyen semmirekellőre nincs szükségetek.

2020. jan. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy feszegeti a határait és más társaságba jár még nem lesz belőle szar felnőtt.

Én is bekerültem egy cigis társaságba 15 évesen, nővérem is, mégis normális, dolgos felnőttek lettünk, egyikőnk sem züllött el.

Ellenben a másik tesóm, aki jókislány volt 18 éves koráig, itt van 24 évesen és se dolgozni,se tanulni nem akar. Szóval nem a cigizős társaságtól lesz valaki szar ember.

Majd ha alkoholhoz vagy máshoz nyúl, akkor lehet büntetni stb. De tapasztalatból mondom,hogy a szobafogság és társai csak olaj a tűzre. Ugye mindig a tiltott gyümölcs a legjobb.

Próbálj meg vele több programot csinálni,keressetek egy közös hobbit vagy sportot, az majd lefoglalja és nem fog ráérni mellette bandázni, meghát fáradtabb is lesz ezekhez.

2020. jan. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%

Így van. Alternatívát kell mutatni neki 🙂

Ülj le vele tanulni 🙂

2020. jan. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!