Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ezért most rossz testvér vagyok?

Ezért most rossz testvér vagyok?

Figyelt kérdés
Testvérem hívott , hogy holnapután ha oda tudnám adni az autóm mivel az ő autója olajcseren lesz. A helyzet az , hogy nekem is szükségem van az autóra. Érzem , hogy neki ez rosszul esett. De hat mikor nem volt szükségem az automra én mindig oda adtam. Most egy kicsit rosszul érzem ezért magam , hogy vissza utasítottam.
2020. febr. 4. 10:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

A te autód, ha szükséged van rá neked is akkor emiatt ne legyen bűntudatod. Max vidd el reggel őt is munkába/suliba ha azért kell neki.

De ha nem tudod elvinni akkor sem kell bűntudatod legyen, alapból nem is tudom hogy gondolta hogy oda adod amikor te is azzal jársz és neked is az az 1 autó van (gondolom)

2020. febr. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ez ez egy autóm van. És én is evvel járok dolgozni és viszem a fiam iskolába. Egyébként nem egy háztartásban élünk. Külön család vagyunk már. De mindig jó viszonyunk volt egymással
2020. febr. 4. 10:31
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Egy percig nem kellene ezen dillemmázni. Nem megy és kész. Nem adhatsz kölcsön valamit, ami neked is kell.
2020. febr. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Autót nem adunk kölcsön, de föleg nem, ha neked is szükséges
2020. febr. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz testvér. Túlkomplikálod. Ugyanakkor érdemes lenne kigondolnod, hogy mi az a megfelelési kényszernek kinéző valami, ami miatt most rosszul érzed magadat. Nem volt ilyen gyerekkorodban, hogy sokszor kellett lemondanod valamiről a testvéred javára, érdekében?
2020. febr. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen már ennyire béna, hogy 1 napot nem tud megoldani tömegközlekedéssel! Ez nem Amerika!
2020. febr. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván rosszul esik neki, mindenkinek rosszul esik, ha eltervez valamit, hogy minden szuper lesz, és nem jön össze akármiért. :) Ez nem ellened szól, akármit is hallottál a hangjában, csak úgy általánosságban a helyzetnek, hogy "a francba most kereshetek más megoldást, pedig olyan jó és egyszerű lett volna".

Szóval ne érezd rosszul magad egy percig sem, nem vagy rossz testvér és a tesód sem fogja ezt gondolni.

2020. febr. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én vagyok a lány , két fiú testvérem van. Én mindig segítettem nekuk. És lemondtam bármiről az ok érdekükben. Néha úgy érzem , hogy meg most is be vagyok szorítva és irányítani akarnak. Értem ide anyum ésszel nagyobb testvérem. Pedig nem is lakunk egy helyen. És ha valamit nekuk vissza utasító akkor mar szarul kezdem érezni magam , hogy megbántodtak. Ezt így éreztem gyerekkoromban is. És úgy látszik ez nem is fog elmúlni
2020. febr. 4. 11:16
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Van saját családod, gyereked. Így a fontossági sorrendben a gyereked és te előbb van, mint a testvéred.
2020. febr. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

Ismerős a szituáció. Az élet furcsaságaihoz az is hozzátartozik, hogy amikor 1-2 évvel később egy rövidebb ny-európai tettem meg, akkor közben a szóbanforgó Dacia személykocsinak valami fogaskerék problémája támadt a sebességváltójában (talán a 120 km/ó sebesség mellett). Mi lett volna, ha ugyanez az öcsémék utazása alatt következik be ?

Ez egyébként hajaz arra a nyomdafestéket nem tűrő szavakat alkalmazó viccre, amelyben a szomszéd kölcsön akarja kérni az ásót és pár szavas visszautasító okfejtés végén az ásó tulajdonosa kimondja, hogy egyébként meg menj a .....ba!

2020. febr. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!