Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek, ha a fivérem...

Mit tegyek, ha a fivérem addig adja az esélyeket az ex/jelenlegi/ex/jelenlegi párjának, míg az valóban terhes nem lesz?

Figyelt kérdés

Történt ugyanis, hogy testvér bátyám párkapcsolatának, mely bizonytalan alapokon nyugszik, vége lett, hál'Istennek. Ez a lány, -továbbiakban Hajnalka- ugyanis nem az volt, akit a testvéremnek szántam volna, ha értitek, mire gondolok. Ekkor a bátyám elhátározásra jutott, miszerint majd összeköltözik énvelem, értelemszerűen jobb ötlet nekem sem juthatott volna eszembe. Már költöztem volna, mire kiderult hogy Hajnal bár nem hord a gyomrán kívül semmit a szíve alatt, plane semmi olyat, amihez a testvéremnek is köze lenne, mégis kapott egy esélyt. Miért? Merül fel bennem újra és újra a kérdés. Miért pont ő? Miért nem az a lány, aki másnap a beköltözése után felcsillantotta fivérem reménytől sugárzó szemet? Miért kell neki hogy valóban addig adja az esélyeket, míg az végül.meg nem fogan? Szerintem nem szerelmes a lányba, és a lány is csak magához akarja láncolni. Egy életre lekötelezni. Én pedig így nem költöztem hat össze a testvéremmel, hiába vártam úgy ezt a napot, hiába hagyott faképnél, mert bár így is lenne számomra hely, felek. Tartok ettől a lánytól, hisz megkörnyékezett azon a balatoni nyaraláson. Kérlek, kerek mindenkit, segítsen, hogyan menthetnem meg a testvérem ettől a pokolfajzattol, valamint önnönmagától? Az mégsem járja hogy èn járjak Peti helyett pszichológushoz, pedig itt megyek benne tönkre,és annyira frusztrál az egész helyzet :( hiába mondja néki mindenki más körülötte,hogy nem hozzá való és,hogy sokkal jobbat érdemelne ennél,de nem,ő szereti mindig ez a válasz,azonban mikor meg kérdeztem,hogy mit szeret benne nem igazán tudott rá felelni,így ezt én pláne nem tudom elfogadni,csak azt nem tudom,hogy hogyan tudnám az útjukat szelni. Hogy lehetne valami tetten érni a Hajnit, hogy lehetne e, hogy hatha valami tisztességtelen cselekedete bújna meg a hatterben, ami méltó bizonyítékként szolgálhatna a vádlottak padján. kérem mindenki segítségét aki elolvasta ne tartsa magában gondolatait!!!!!!


(kérés a tisztelt szerkesztőség felé, hogy a kategória nem tévesztés mind össze tudományos szemszögből is érdekelnek válaszok, de annak is örülnék, ha a szerkesztőség önmaga is válaszolna erre a kérdésre privátban, ugyanis minden segítségre szükségem van! Nagyon hálás lennék, ha sikerülne megoldanunk együtt! ) Sziasztok



2020. febr. 25. 22:16
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
"Na! Egy szóra ha megallhatnank! Köszönöm hogy leírtad Hajni nehézségi gyorsulását, de ettől még ugyanúgy nehezen gyorsul el innen, sőt ugye, hát, sehogy, inkább arra ha van valamifele ötleted, hogy hogyan javíthatnam meg a családi életet, hogy minden rendjén legyen, az nagyon jó lenne! "
2020. febr. 26. 15:41
 12/29 A kérdező kommentje:

Szóval ki is térnék Hajnalka személyiségére, alattomos,erőszakos,sunyi,patkány,szeretet hiányos,buta,suta,nyomorult,senkiházi,tehát én biztosan gyűlölöm,de ha komolyra vesszük a figurát akkor lényegében semmiben sem hasonlóak mindig csak veszekednek,verekednek

Tiszta szégyen az a nő segítsetek

2020. febr. 26. 15:56
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Menj orvoshoz mert hülye vagy komolyan:D a többi kommented is olyan stílusba írd már nagyon nevetek
2020. febr. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
95%
Ja és hiába a Hajnit szidod a tesód mégis őt d*gja nem téged (gondolom ezt szeretnéd mert amit leírtál kb szerelmes vagy a tesódba..bolond)
2020. febr. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Hát én sajnálom,ha nem tudsz megérteni:/ ez aztán nagy segítség mondhatom... mindegy is azért szeretném,ha ötletekkel rukkolnátok elő,nem pedig engem kóstolgatnátok ugyanis a kérdés komoly a helyzet súlyos! Szóval kerek mindenkit segítsen ötletekkel érvekkel és barátsággal bátorsággal :) köszönöm szépen ellore is
2020. febr. 26. 18:38
 16/29 2*Sü ***** válasza:
100%

A testvéred egy felnőtt ember. Szabadon hoz döntéseket, és ő fogja viselni azoknak a következményeit. Ha hülyeséget csinál, akkor az az ő dolga. Majd tanul belőle… Vagy nem… Nyilván ha úgy látod, hogy a testvéred rossz úton jár, és nem látja, hogy rossz úton jár, akkor megoszthatod vele a gondolataidat, megoszthatod vele azt, hogy a te nézőpontodból hogy néz ki az a helyzet, amiben benne van.


De a testvéred az, aki dönt a magánéletéről, rá van bízva, hogy megérti-e, mérlegeli-e azt, amit elmondtál. Ha igen, akkor igen, ha nem akkor nem. Amit tehetsz, hogy elmondod a nézőpontodat… egyszer. Maximum kétszer. Aztán bízol abban, hogy a testvéred bölcsen dönt. Ha nem, akkor annyit tehetsz, hogy ha KÉR tanácsot, akkor adsz neki tanácsot, ha KÉR segítséget, akkor segítesz neki.


Simán lehet, hogy te látod rosszul a dolgokat. Simán lehet, hogy a testvéred hülyeséget csinál. Majd viseli a következményeit, és megy az élet tovább. De a testvéred a saját életéről maga rendelkezik, nem te. Nem erőszakolhatsz rá olyan dolgot, amit nem saját akaratából, saját megfontolásából tesz. Maximum akkor lehet kivétel, ha a testvéred nem cselekvőképes, súlyos törvénysértést készül elkövetni, vagy a maga és mások életével, testi épségével játszik. Ilyenről meg esetünkben nincs szó.


Feladatod neked annyiban van a dologgal, hogy elfogadod, hogy a testvéred nem te vagy, a testvéred néha csinál hülyeségeket, mert megteheti. Neked kell elfogadnod, hogy a testvéred életét ő és nem te irányítod.


> Szóval ki is térnék Hajnalka személyiségére, alattomos,erőszakos,sunyi…


Ezek nem tulajdonságok, hanem csupán a te szubjektív véleményeid.


> én biztosan gyűlölöm


Teheted kedvedre. Ahogy te nem szólhatsz bele, hogy a testvéred kit kedvel és kit nem, kivel jár és kivel nem, úgy másnak sincs beleszólása abba, hogy te kit kedvelsz és kit nem.


> akkor lényegében semmiben sem hasonlóak


Nem kell hasonlóaknak lenniük.

2020. febr. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Hát én ezt nem fogom tudni elfogadni sajnos soha... kikészülök tőle teljesen,hát már nem vagyok önmagam kérem szépen,bele őrülök ebbe a helyzetbe nem érti ezt meg senki? Na szépen nézünk már ki az istenit nekije.
2020. febr. 26. 22:25
 18/29 2*Sü ***** válasza:

> Hát én ezt nem fogom tudni elfogadni sajnos soha


Ez így van. Ha elfogadod, akkor is így van, ha nem fogadod el akkor is így van, csak maximum akkor szenvedni fogsz.


> kikészülök tőle teljesen,hát már nem vagyok önmagam kérem szépen,bele őrülök ebbe a helyzetbe


Ha magadtól nem tudod ezt elfogadni, akkor tényleg érdemes felkeresned egy pszichológust. (Ilyen szempontból lám mégis csak van tudományos aspektusa a kérdésnek, csak a pszichológia tudományát kellett megtalálni.)


> nem érti ezt meg senki?


Érteni értjük. Azt is értjük, hogy ha egy tíz éves gyerek iPhone 11 Pro-t akar mindenképpen (300+n ezer forint). Érteni értjük, hogy ezt akarja, csak ettől még nem fogja megkapni. De úgy alapvetően az élet nem az a műfaj, amiben a dolgok mindenképpen a te akaratodnak, vágyaidnak megfelelő módon történnek. Az ember vagy belátja, elfogadja, megtanulja ezt, vagy szenvedni fog, vagy megőrül és teremt magának egy illúzió világot.


Marcus Aureliust idézve: „Ha valami külső jelenség bánt, voltaképpen nem maga a jelenség nyugtalanít, hanem a róla alkotott ítéleted. Márpedig csak tőled függ, hogy ezt megszüntesd. Ha viszont a rossz érzés oka a lelkedben rejlik, ki akadályozhatná meg, hogy felfogásodat helyesbítsd?”

2020. febr. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim válasza:
100%
Neked nincs saját életed?Mert foglalkozhatnál inkább azzal,ahelyett,hogy betegesen próbàlod a testvéred életét ,,jobbá tenni''.A testvéred felnőtt ember, szabad akarata van, ő dönti el,hogy kivel van együtt.Ha tényleg ilyen rossz ez a Hajnalka,akkor majd rájön egyszer magától a testvéred és tanul a hibájából.Te meg foglalkozz a saját dolgoddal!
2020. febr. 27. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Ez nem lehet megoldás... én tényleg vártam a jobbnál jobb válaszokat/megoldásokat,esetleg ehelyett kapom a nyugodjak bele,meg a nem a te dolgod,nem a te feladatod,hát köszönöm szépen ez aztán megoldja a problémát,persze tik könnyen beszélték olyan mersziről a távolból,de,ha benne lennétek a szituban amiben én vagyok mostan,akkor mindjárt másképp látnátok a dolgokt,de ez nem megoldás,vagyis lehetne akár az is,ha nem zavarná ennyire a fülem és nem szúrná ennyire a szemem Hajnal fénye.. Emberek más megoldás kell ezt viszont én döntöm el nem ő nem te nem más én! És én más megoldást várok mindenkitől!! Jöhetnék az ötletek ez nem az igazi,de azért köszönöm.
2020. febr. 27. 05:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!