Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem bírom tovább! Mit lehet...

Nem bírom tovább! Mit lehet vele kezdeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Muszáj kiírnom magamból, mert egyszerűen megőrülök. Van egy autista (Asperger-szindróma) és ADHD-s öcsém. 13 éves és egyszerűn már nem lehet vele bírni. Jár már kiskora óta mindenféle kezelésre, fejlesztésre, járt már pszichológusnál, pszichiáter még mindig kezeli. Rengeteg gyógyszert szedett már, most többféle nyugtatót, de egyszerűen semmi sem hat rá. Lelkileg terrorizálja édesanyánkat, apukánkat, engem. Mivel már erősebb nálam meg anyunál, így mi már félünk tőle, mert tudja, hogy képes minket megverni és ezzel gyakorta fenyeget is, ha nem az van, amit ő akar, plusz szétveri a házat. Már apa sem hat rá semmit. Minden nap egy kész kínszenvedés, anyukámat is nagyon féltem, mert nem tudom, hogy meddig bírja. Rettenetesen csúnyán beszél, mindent mond mindenkire, amit csak nem szégyell (semmit sem). Azt sem tudjuk, hogy egyáltalán, hol tanult meg így beszélni, mert a mi családunkban nem szokás, így kifejezni magunkat. Tudjuk, hogy kamaszodik, de ezt már egyszerűen nem lehet kibírni. Akinek esetleg ismerős ez a szituáció vagy hasonló, volt valami mód, ami segített a helyzetet finomítani, könnyebbé tenni. Már én is az idegösszeomlás szélén vagyok, el sem tudom képzelni, hogy mit érezhetnek a szüleim. Sajnálom, ha hosszú lett, de kétségbe vagyok esve. A válaszokat pedig előre is köszönöm.



2020. márc. 23. 11:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
25%

Szeretgesd többet

de leginkább anyukád

amikor tombol, ő is gyűlöli önmagát

ölelés, babusgatás többet ér, mint bármi más

hogy tudja, ti biztos pont vagytok, rátok a bajában is számíthat

tudom, én is voltam 13, az ember ilyenkor sokszor olyan mint egy ötéves


ha szeretetben nőtt fel, akkor nem fog bántani titeket, mert szeret

még ha nem is tudja ezt kimutatni mindig

ezért kell ezt megerősíteni benne, hogy ti is szeretitek

2020. márc. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
25%

#10-es, sokszor egy teljesen normális 13 éves gyerek is ilyen

ettől még nem vitetem el a gyivivel, meg nem záratom be

szimplán gonoszság amit írtál

2020. márc. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
26%
Egy normális 13 éves fenyegeti a szüleit és szétveri a házat? Biztos, hogy nem, mint ahogy egy autista 13 éves sem tesz ilyet, a kérdezőnek élénk a fantáziája, valószínűleg élvezi a mártírságot!
2020. márc. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Utolsó! Te meg szimplán rosszindulatú vagy. Sem engem, sem a családomat nem ismered, de még ezt a betegséget sem. A tesóm sajnos nem normális kategória. És nem is szimplán autista, hanem ADHD-s is. Ez egy olyan betegség, ami mindenkinél teljesen máshogy jöhet ki. Ő elég nehéz eset. Ezeknek a gyerekeknek nincs helyük a világban sokak szerint, ezért olyan hely sincs ahova lehetne vinni. Szimplán egy neveletlen gyereknek ítélik meg, mert nem tudják, hogy milyen ez a betegség. Egy szimpla nevelőbe nem lehet berakni, mert nem rossz gyerek, hanem beteg és nem tudnak vele mit kezdeni. Mindenki csak okoskodni tud (már, aki nincs ebben a helyzetben), de ha egy napot töltenének velünk, akkor már ők is látnák, hogy mi a helyzet, csak az emberi rosszindulat sajnos súlyos. Csak az tudja átérezni ezt a helyzetet, ezt a problémát, aki ebben él és én az ő véleményüket kérdeztem. A rendes válaszokat köszönöm, megnyugtató, hogy vannak normális emberek is.
2020. márc. 28. 16:27
 15/20 anonim ***** válasza:
61%
Gyógyszert nem kap? Nem vagyok a híve de ilyen helyetben amikor már a családot terrorban tarja valaki lehet valamit szednie kéne. Persze szakember által javasoltat.
2020. máj. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Kap gyógyszert, kiskora óta erős nyugtatókat szed, de nem hatnak (illetve nem tudjuk, hogyha ilyen a gyógyszerekkel, akkor milyen lenne ezek nélkül).
2020. máj. 26. 23:49
 17/20 babyboom567 ***** válasza:
26%
Nézzetek utána a cbd olajnak,illetve a c-peptidnek, hátha segítene.
2020. máj. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha kap gyógyszereket, és rendes pszichiátriai kezelést, nem értem miért nem használ, vagy miért nem tesznek az orvosok többet. Az meg a másik: édesanyád hagyja, hogy az egész családot bántsa, akkor téged nem szeret annyira, hogy megvédjen tőle. Ez az igazság. Lehet gonosz dolog, de el kellene zárni a társadalomtól egy ilyen beteg embert, később csak rosszabb lesz.

Ha a kérdező hazudna/vetítene is, ez egy létező betegség, és szörnyű együtt élni vele. Aki azt írja "csak szeretni kell", annak még nem volt ilyen ember a környezetében!

2020. máj. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

A tapasztaltak alapján nekem egyre inkább hanyatlik a hitem az emberiségben. Az egyik dühkitörése következtében a mentőt is kihívtuk, a kórházi pszichiáternek annyi volt a válasza édesanyámnak, hogy egy ilyen gyereknél teljesen természetes a dühkitörés és nem kéne feleslegesen kihívni a mentőket. Nincs olyan iskola sem, ahova be lehetne rakni és egy jó környezetben lenne, mert ami van, az olyan gyerekeknek van, akik értelmileg fejletlenek, viszont az ő agyával semmi probléma, az IQ-ja is meghaladja az átlagot.

Kedves Utolsó, édesanyám pusztán ragaszkodik hozzá, mert a gyereke ő is, bár tény, hogy a család többi tagja (köztük sajnos én is) már nagyon nehezen viseli el ezt a helyzetet. Mindannyian reménykedünk benne, hogy kinövi, mivel erre is volt már példa, viszont ebben előre nem lehetünk biztosak és ez az időszak egy nagy katasztrófa és ahogy kamaszodik, félek, hogy rosszabb lesz.

2020. máj. 27. 15:54
 20/20 anonim ***** válasza:
46%
Biztos van valami intézmény valahol, csak nagyon drága.
2020. júl. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!