Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista apa, depressziós...

Alkoholista apa, depressziós anya, mit lehet kezdeni ezzel? Legszívesebben meghalnék, mar nem birom tovább?

Figyelt kérdés

Apám elmeteg alkoholista, tele adossaggal, anyukám depressziós. Allandoan rossz a hangulata.

Lenne egy lehetosegem par hónapos külföldi munkára de felek itt hagyni anyukámat. Mar én os depressziós vagyok mert anyamon mindig ezt látom, nem tudok örülni semminek. Meg ennek a kulfoldi lehetőségnek sem Örülök, ugy érzem nekem ez nem jar es nem hagyhatom egyedül anyukámat.

Mit lehet ez ellen tenni? Szo volt költözésről de akkor is ha kulonkoltozne csak magában lenne, es csak dolgozna majd hazamenne az üres házba, ez biztos segit a depressziojan. Engem meg kulfoldon rágna a bűntudat, hogy egyedül hagytam Őt.

En mar nem birom, nincs semmi életkedvem, semminek sem orulok, sokszor gondolok arra milyen jo lenne meghalni, mert ez igy már nem állapot. Lelkileg tönkre vagyok menve , 20 évesen idegroncs vagyok. Sohasem fogok helyrejonni, mert allandoan anyám lesz a fejemben, es az hogy ő mindig szomorú. Mit csinálhatnék? Mi erre a megoldás?


2015. aug. 10. 15:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ha anyukád különköltözne, akkor már, megoldódna az apukáddal való konfliktus. S lehet akkor nem lenne már anyukád annyira lehangolt. Keresnie kell társaságot magának, hogy ne otthon üljön, menjen jógázni, úszni, előadásokra stb. Ha meg bűntudatod van, hogy egyedül hagyod anyukádat, akkor ne menj el külföldre, vagy vidd magaddal. Bár gondolom ez nehéz dolog lenne. Amúgy az a pár hónap nem olyan hosszú.
2015. aug. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
20 évesen olyan mely rancaim vannak mint masnak 50 évesen, teljesen lefele görbül a szám, össze vagyok zuhanva. En ezt mar nem birom
2015. aug. 10. 15:35
 3/21 A kérdező kommentje:

Ő biztos nem menne sehova, csak a tv előtt ül, hiaba mondom, hogy menjen tarsasagba azt mondja semmi kedve.

Ha meg egyutt megyunk valahova kikészít még jobban, mert latom hogy neki is allandoan lefele görbül a szája, meg latom hogy nincs is kedve semmihez az égvilágon. En mindent megcsinalok itthon, segitek amiben tudok de tobbet nem tudok mar tenni. Nagyon szeretnem azt latni rajta hogy boldog de ot mar semmi sem érdekli, az is igaz engem se. En is csak otthon ülök mert semmi kedvem semmihez.

2015. aug. 10. 15:38
 4/21 A kérdező kommentje:
Apukamhoz rendszeresen iijar a rendőrség, es o meg allandoan öngyilkossággal fenyegetőzik. Az utobbi 1 ebben lelkileg vagy 10 évet öregedtem
2015. aug. 10. 15:40
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Én értem, hogy aggódsz édesanyád miatt, de az életed nem szabad, hogy csak ez irányítsa. A depresszió komoly betegség, gondolom, szed rá gyógyszereket és nem csak fekszik egész nap a fal felé fordulva. Ami még nagyon fontos, ha kimész külföldre, anyagilag meg tudod teremteni majd azt a háttered, hogy aztán tudd gondoztatni édesanyádat. Én jelen pillanatban azt tenném, hogy kimennék, pár hónap alatt annyit félretenni, hogy az anyud költözését le tudjuk rendezni, és ha kell egy beteggondozót is mellé fogadnék, aki napi x órában mellette van.
2015. aug. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nem nem szed semmilyen gyógyszert, ahogy o mondja csak néha jon ra ez a hangulat, de az a néha inkabb mindig-et jelent. En mondjuk nem bánom hogy nem gyogyszerezik, mert feltenem ot az antidepresszansoktol.
2015. aug. 10. 15:45
 7/21 anonim ***** válasza:
57%

Menj ki kulfoldre dolgozni,hagyd ott ezt a kornyezeted!

Az edesapad es az edesanyad is felnott emberek akik a sajat eletuker felelosek!

Nem a Te dolgod megoldani a problemajukat,persze nem azt mondom,hogy ne segits egy bizonyos hatarig.

Neked is csak egy eleted van !

Ahogy Mate Peter dala is:Most elsz ,most vigyazz ,hogy jol csinald ,mert,a legaprobb hibad is megbosszulja onmagat!

Fel a fejjel ,es indulas visszatekintes nelkul elore!!!

Sok sikert!

2015. aug. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
100%
Nem gondoltál arra, hogy esetleg elviszed egy szakemberhez aki segít neki túljutni a nehéz időszakon? Sokszor a család nem tehet sokat egy ilyen helyzetben viszont egy jó szakember sokat tud segíteni!
2015. aug. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 kovpet ***** válasza:
92%

Te hallod, ők a defektesek és te akarsz meghalni?

Francokat. Lépj le és éld a saját életed, ők meg majd élik az övékét. Te a saját életedért felelsz, nem máséért. Persze ha tudsz, segíts, de itt láthatóan nem tudsz, csak te is tönkre mész.

2015. aug. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Az én apám nem alkoholista, józan hülye. Kicsinálta anyukámat idegileg, engem is megdolgozott a 20 év alatt, de eldöntöttem, hogy nem fog tönkretenni, mert nem hagyom!! Először én is agyaltam, hogyan tufnám anyut kimenteni onnan, aztán rájöttem, hogy ő nem is akarja, hogy kimentsék. Sokára jutottam el az elfogadásáig, de eljöttem. Először országon belül máshova, utána külföldre. Be kellett látnom, hogy én saját magamért vagyok felelős, segíteni pedig csak annak lehet, aki hagyja... Belefáradtam, hogy újra és újra fussam ugyanazokat a köröket nála. Tudtam, hogy ahhoz, hogy boldog legyek, olyan messzire kell jönnöm, amennyire lehet. 2,5 év alatt egyszer mentem haza, 2 év után. Én szeretem őket, még apám is. De nincs joga tönkretenni az életemet, anyukám pedig nem várhatja, hogy asszisztálnak neki a lelki és fizikai nyomorban. Ezen gondolkodj el...
2015. aug. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!