Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem bírom tovább! Mit lehet...

Nem bírom tovább! Mit lehet vele kezdeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Muszáj kiírnom magamból, mert egyszerűen megőrülök. Van egy autista (Asperger-szindróma) és ADHD-s öcsém. 13 éves és egyszerűn már nem lehet vele bírni. Jár már kiskora óta mindenféle kezelésre, fejlesztésre, járt már pszichológusnál, pszichiáter még mindig kezeli. Rengeteg gyógyszert szedett már, most többféle nyugtatót, de egyszerűen semmi sem hat rá. Lelkileg terrorizálja édesanyánkat, apukánkat, engem. Mivel már erősebb nálam meg anyunál, így mi már félünk tőle, mert tudja, hogy képes minket megverni és ezzel gyakorta fenyeget is, ha nem az van, amit ő akar, plusz szétveri a házat. Már apa sem hat rá semmit. Minden nap egy kész kínszenvedés, anyukámat is nagyon féltem, mert nem tudom, hogy meddig bírja. Rettenetesen csúnyán beszél, mindent mond mindenkire, amit csak nem szégyell (semmit sem). Azt sem tudjuk, hogy egyáltalán, hol tanult meg így beszélni, mert a mi családunkban nem szokás, így kifejezni magunkat. Tudjuk, hogy kamaszodik, de ezt már egyszerűen nem lehet kibírni. Akinek esetleg ismerős ez a szituáció vagy hasonló, volt valami mód, ami segített a helyzetet finomítani, könnyebbé tenni. Már én is az idegösszeomlás szélén vagyok, el sem tudom képzelni, hogy mit érezhetnek a szüleim. Sajnálom, ha hosszú lett, de kétségbe vagyok esve. A válaszokat pedig előre is köszönöm.



2020. márc. 23. 11:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%
Keressetek fel egy szociális segélyszervezetet, akik foglalkoznak ilyen esetekkel. Szakszerű segítéget fogtok kapni, azt hiszem ingyenes a pszichológus is ilyen esetben.
2020. márc. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
Keress hozzátartozói vagy egyéb e betegséggel kapcsolatos csoportokat, szakembereket és kérj tanácsot, mások hogy oldották meg hozzátartozóikkal ezt az állapotot.
2020. márc. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%

Konzultálj e tegnapi kérdezővel, ez a problémája, vagy ha te írtad ki azt is akkor nem szóltam:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

2020. márc. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Anyukám sokféle csoportban bent van már, sajnos eddig sikertelenül. Másnak is ugyanolyan nehéz, mint nekünk és nem tudnak ők sem megoldást. Pszichiáter is tudja, hogy milyen, de gyógyszeren kívül nem tud/akar mást csinálni. Utolsónak köszönöm, hogy elküldted ezt a másik lányt, nem én vagyok, de írni fogok neki. És a többi hozzászólónak is nagyon köszönöm.
2020. márc. 23. 20:29
 5/20 anonim ***** válasza:
47%
Úgy látszik már az autizmus sem a régi, egészen új oldalát ismerjük meg itt a neten! Autista is, meg ADHD-s is? Érdekes!
2020. márc. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Igen kedves utolsó, a tesóm mindkettő. Bárcsak ne így lenne.
2020. márc. 24. 11:43
 7/20 anonim ***** válasza:
18%
O8:15-s vagyok! Az "Asperger szindróma" az autizmus leggyengébb formája! Az agresszió nem jellemző rá, sőt az autizmusra az önbántalmazás jellemző leginkább! Nem okoskodni akarok, nem értem ezeket az írásokat miért van erre szükség, bár a pszichológiájával tisztában vagyok, csak mielőtt bármit leírsz nézz utána a neten, hogy hiteles legyen!
2020. márc. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, én olyan embert kérdeztem, aki átélte ezt vagy ehhez hasonló helyzetet és látott belőle kiutat. Elhiheted, hogy ilyeneket nem kedvtelésből és viccből írok ki. Az, hogy ismeretlenül vádolsz, azzal, hogy hazudok, unintelligens dolog, főleg, hogy nem is értesz hozzá. Természetesen tudtam, hogy lesznek olyan okoskodó emberek, akik a kákán is csomót keresnek, de attól még, mert te pont nem ismered ezt a helyzetet (betegséget), attól még van. Nem várom el, hogy segíts, de szükségtelenül sem kell akadékoskodni.Köszönöm.
2020. márc. 24. 13:57
 9/20 anonim ***** válasza:
17%
Szívesen!
2020. márc. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
61%

"mi már félünk tőle, mert tudja, hogy képes minket megverni és ezzel gyakorta fenyeget is, ha nem az van, amit ő akar, plusz szétveri a házat"


Mit keres egy ilyen szintű beteg még intézeten kívül? Nem hiszem, hogy ne lehetne vagy a gyógyszeradagján állítani, vagy ha ez már nem opció, akkor keresni neki valami megfelelő helyet. Ha most se bírtok vele, mi lesz, ha már nem 13 éves lesz, hanem nagyobb?! Ezt kellene mérlegelni, meg hogy jobb-e szenvedni, meg 3 embernek tönkremenni abban, hogy egy dühöngő elmebeteg sakkban tartson mindenkit. Nem tehet róla, hogy ilyen, de a szüleid igen, hogy nem lépnek.

2020. márc. 25. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!