Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ezért ti szólni szoktatok a...

Ezért ti szólni szoktatok a testvéreteknek?

Figyelt kérdés

A tesóm a cuccaimat használja sok esetben. De nem is kérdezi meg hogy használhatja-e csak már amikor elkezdi használni akkor jövök rá. És sokszor van az hogy nekem is kellene amit vettem, de nem bírom már használni, mert ő használja.

Ti ilyen esetekben rá szóltok?

Vagy nyugodtan használhatja szó nélkül?


2020. máj. 16. 09:23
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Elzárják a cuccaimat és természetesen szólnék. Vegyen újat nekem, ő meg használja azt, amit én vettem.
2020. máj. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
*Elzárnám
2020. máj. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Szólnék bizony.
2020. máj. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonymousreview60 ***** válasza:
89%

Szólnék. Meg kell védeni a határaidat, akár erősebb eszközökkel is. 1. Szólni. 2. Elzárni. 3. Visszavenni. 4. Szülői közbeavatkozás. 5. Verekedés. Egyébként ez a viselkedés sokat elmond arról, milyen lesz felnőttként, ha így marad a testvéred. Én, ha éppen elfogyott a sampon, lehet, hogy vennék a testvéreméből, és nem szólnék, de ez nem lenne rendszeres. Ha gyakrabban használnám a samponját, vennék neki egy új flakonnal.

Engem nem pont így, de kihasznált a testvérem, és - mondjuk úgy - elhidegültünk kissé.

2020. máj. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Szólnék. Nővéremmel szoktuk használni egymás cuccait, de előtte megbeszéljük.
2020. máj. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Szólnék. Ami az enyém, az az enyém. Az engedélyem nélkül elvenni lopás akkor is, ha a tesó a tettes. Kérje el, és ha éppen nem kell nekem, akkor esetleg odaadom.
2020. máj. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

Mi csomót hordjuk egymás cuccait (3an vagyunk lánytesók😀), de mindig megbeszéljük előtte v elkérjük, ha tudjuk hogy kelleni fog majd vagy ilyesmi.

Ha meg észrevesszük egymáson megbeszélés nélkül, akkor egy csúnyanézéssel elintézzük, amire ha nem ad a másik sürgősen egy épkézláb magyarázatot, akkor visszakérjük a ruhát. Vagy ha nem akarja visszaadni, vagy ebben állapodunk meg v ilyesmi, akkor szimplán pl én is fölhúzok az ő ruhatárából egy választott pólót amire ő is rábólint, ami meg nekem tökre tetszik, és akkor így egálban vagyunk aznapra.


De elég ritkán van ilyen, párhavonta kb, nem csinálunk rendszert belőle. De sztem azért véresen összeveszni sem kell, HA amúgy mindenki komolyan veszi a dolgot, és nem él vissza a másik jófejségével.

2020. máj. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én mondjuk meglepődnék, mert én lány vagyok és fiútestvérem van. De volt már rá precendens, hogy egymást kunyeráltunk melegítőt, de mindig rákérdeztünk, nem adja-e oda a másik.
2020. máj. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, régen ugye fiatalabban előfordult. Egyetemen volt és egyszer elvitte az övem "kölcsön", a kedvenc övemet! Erre visszahozta hát nem tudom 1 év után vagy több szét szakadva rongyosan, hogy visszahozta. Kösz mán... Agyvérzés megkerült...


Egy idő után amikor más lett a méretünk, mondtam fel ne vegye a ruháimat ami olyan, mert kinyúlik aztán rám meg nagy lesz.


Nem volt annyira jellemző, hogy egymás ruháit vagy bármit elhordtuk, de az övemet megjegyeztem neki. Olyan övet sehol nem tálaltam utána, egyedi volt. Erre elszedte... Szerintem neki is tetszett, csak nem mondta. De pont azt vitte el amit annyira szerettem, pedig mondtam is neki. Bántam azt az egyet, hogy hagytam.


Én később magamévá tettem a nyakláncát, amit otthon hagyott.


Néha ment a harc. :D

2020. máj. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!