Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti megszakítanátok a kapcsolat...

Ti megszakítanátok a kapcsolatot emiatt a testvéretekkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy nővérem, aki 10 évvel idösebb nálam. Egész életemben piszkált, negatív dolgokat mondott. Egy 30 éven túli emberről van szó, aki amióta összejöttem a barátommal, (négy éve), azóta ellenszenves vele. Már amikor elöször is találkoztak, a tesóm bunkó volt vele.

Neki sincs még családja, van egy barátja, aki még az anyjával él.


A barátomnak szerencsére volt olyan mázlija, hogy saját lakásba tudott költözni. Jelenleg van egy nagyon jó melóm és boldog vagyok a barátommal.


A tesóm mindig azt mondja, hogy szerinte rossz irányba haladok, de sosem indokolja meg, hogy miért. Ő a saját munkáját utálja, meg kb mindenkit. Nehezen jön ki az emberekkel. Inkább viselkedési problémának mondanám.


Igazából eddig teljes mértékben azért sem tudtam megszakítani vele a kapcsolatot, mert lelkileg megterhelő. Valahol tudom, hogy egy mentálisan beteg emberről van szó, aki rászorul segítségre, de nem hagyja.


Ti mit tennétek? Voltatok hasonló helyzetben?



2020. márc. 27. 14:53
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

valószínűleg csak irigy és nem tudja feldolgozni, hogy 10 évvel idősebb nálad és mégis te tartasz előrébb az életben

az, hogy megszakítanám-e ilyen helyzetben a kapcsolatot attól is nagyban függ, hogy nekem mennyire lenne lelkikeg megterhelő

de ha mindig ilyen negatív és semmit se tesz ellene és a segítséget se fogadja el, akkor minimum csökkenteném a találkozások számát

2020. márc. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én kb négy évig vele laktam, most a barátommal lakom egy éve és sokkal jobban érzem magam lelkileg. Amióta a barátommal vagyok, sokkal jobb.
2020. márc. 27. 15:06
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem szakítanám meg, de a minimumra korlátoznám a kapcsolatot, főleg a személyeset. Mégis a tesód.
2020. márc. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Ezért megszakítani nem kell

Maximum 2 hetente felhívnám fél órára .


Havi 1x taliznék vele

2020. márc. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

"Egész életemben piszkált, negatív dolgokat mondott."


A radai rosseb foglalkozna egy ilyen tetűvel. Lapát!!!

2020. márc. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem mindegy, hogy mit mond?

Egyik füleden be, a másikon meg ki!

Ha ennyire pontosan tisztában vagy vele, hogy "egy mentálisan beteg emberről van szó, aki rászorul segítségre, de nem hagyja", akkor nem is neheztelhetsz rá.

Én nem szakítanám meg vele a kapcsolatot - mint írod, ez neked is lelki teher lenne, sőt később még lelkiismeret furdalásod is lenne - hanem ahogy előttem már írták, a lehető legkevesebbre korlátoznám a vele töltött időt.

2020. márc. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell látványosan szakítani, csak ne foglalkozz vele többet. Éld a saját életed. Ne hagyd, hogy negatív emberek mérgezzék a levegődet.
2020. márc. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Kevesebbért is. Nővérem 20 évvel idősebb nálam, szart rám egész életében. Egy idegen szintjén van, most komolyan a közös vér miatt érezzem, hogy összetartozunk?
2020. márc. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem szakítanám meg. Az én nővérem is volt rossz passzban és viselkedett kiállhatatlanul, attól még a nővérem maradt, inkább segítettem neki összeszedni magát..
2020. márc. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%

Attol meg h kozos ver nem kell tartani a kapcsolatot vele ha o valoban babt teged. Testver ide oda ha bant teged foglalkozzon vele a rosseb ahogy mar fenn irtak is! Ez a "megis csak tesod" duma nem jo duma sajnalom..attol h teso nem kell elviselned h lelkileg tonkretesz!


3 fo feltestveremmel nem beszelek. Utcan se koszonok nekik. Ha valaki mergezo..az engem ugyan ne mergezzen! :) Es mennyivel jobb!

Idegen mind a 3!

2020. máj. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!