Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tehetek, ha 2 testvérem...

Mit tehetek, ha 2 testvérem nem fizeti az örökölt szülői ház rezsijét?

Figyelt kérdés
Hárman örököltük a házat és háromfelé van elosztva. Ők külföldön élnek, én pedig itthon, de én sem lakom a házban, a ház lakatlan. Viszont van áramdíj, vízdíj és szemétdíj, valamint építményadó. Én szoktam néha odajárni füvet nyírni, festeni, javítgatni a házon, kerítésen stb. A testvéreim szerint én vagyok itthon, enyém a rezsi is.
2020. máj. 28. 11:10
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
99%
Pert indítasz a közös tulajdon megszüntetése iránt és egyúttal kéred az eddig általad kifizetett költségek megosztását.
2020. máj. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
94%

Szemétdíjat le lehet mondani ha nem lakik ott senki

És villany viz is lehet minimalizálni.

Nekem is van ingatlanom viz és villany is kevés összeg mert nincs fogyasztás kukát megszüntettem.

2020. máj. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Pereskedjek? 10-12ezer a havi rezsi. Ezért érdemes perre menni?
2020. máj. 28. 11:18
 4/29 anonim ***** válasza:
84%
Az évi 120, ami növekedhet. Ha neked nem pénz, ne pereskedj. Add meg a címet, oda költözök, majd fizeted a számlákat továbbra is.
2020. máj. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Adjátok el. Tök felesleges egy lakatlan ház. Vagy legalább adjátok ki.

Mit kell fizetni? Mindent le lehet mondani. Kivéve a távfűtést, de az gondolom, nincs.

2020. máj. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
70%

Villany és vízdíj is van alapdíj vagy készenléti

Ezeket nem lehet lemondani

Próbáltam!!

2020. máj. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
91%
6: Villanyt is le lehet. Leszerelik a villanyórát és ha megint szükség van rá, akkor fizetni kell a bekötési díjat.
2020. máj. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk azt mondtak nem lehet !

Helyileg Borsodban.

De mindegy a villany jo

Ha néha oda megyünk megnezni minden oké e akkor nem vaksötétben

2020. máj. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Az rendben van, hogy te intézed a számlákat, hisz ők tényleg nem tudnák külföldről intézni, de az, hogy nem adják oda neked a pénzt utólag sem, az gáz.

Tegyél el minden csekket amit feladtál és majd ha eladásra kerül a ház, akkor az ügyvéd előtt nyújtsd be a számlákat.

A szerződésbe legyen beleírva, hogy mennyi rezsit fizettél és aszerint lesz majd elosztva a vételár.

2020. máj. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

"10-12ezer a havi rezsi. Ezért érdemes perre menni?"

hát igen, 120e évente. Szerinted meddig marad így? 10év? 1,2mill. Állagromlással lehet hogy ennyi lesz a részed. Meg még a füvet is nyírhatod.

Én is beadnám a közös tulajdon megszüntetését ha nem lehet velük beszélni.

2020. máj. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!