Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan próbáljak beszélni...

Hogyan próbáljak beszélni idősebb testvéremmel, aki már több mint egy éve nem akar beszélni a családdal (velem beleértve)?

Figyelt kérdés

Még 2 évvel ezelőtt nyáron történt egy autó baleset a családon belül, pontosabban bátyámmal és barátnőjével, és sajnos a barátnője életét vesztette a balesetben (már 10 éve együtt voltak kb). Az azután következő decemberben már új barátnője volt, akivel eljöttek hozzánk látogatóba. Azóta soha nem hallottunk felőle, anyukáján keresztül is csak minimálisan tudunk róla, mert még anyukájának sem akar megnyílni (Apukánk azonos, csak anyukánk nem). Szerintünk azért nem beszél velünk azóta, mert emlékeztetjük a barátnője halálára.


Most karantén után egy másik családtagnak a temetése lesz, egy közeli rokoné, és állítólag a bátyám is ott lesz, de nem a városon belül, hanem kb. a várostól autóval 4-5 órára ahonnan lakom, és nem tudom hogyan vegyem rá a szüleimet hogy elmehessek a temetésre, hogy láthassam. Ha sikerül is találkozni vele, hogyan beszéljek vele? Nagyon hiányzik és nagyon szeretnék vele de október óta el sem olvasta az üzeneteim. Se apáét, se senkiét. Esetleg azon gondolkoztam hogy postán küldök neki egy levelet, és majd anyukáját megkérdezem hol lakik, de ebben nem vagyok olyan biztos. Kérlek segítsetek, nagyon hiányzik, és annyira fáj hogy olyan dolog miatt "hagyott cserben" minket amiről mi nem is tehetünk </3 (U.I.: A történtekkel kapcsolatban nem kérem azt hogy bárki is sajnáljon érte. Igen, mélyen érintett, de nem szeretném ezt fokozni, ha kommentelsz akkor kérlek csak térj a lényegre nyugodtan :) )



2020. máj. 29. 20:29
 1/5 Savlekotő ***** válasza:
87%

Itt más is lehet a háttérben,jobb ha kimaradsz ebből és nem bolygatod, és békén hagyod ha valaki nem akar veletek kapcsolatot tartani,nem fog,temetés meg nem erre való...

70F

2020. máj. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Ha levelet küldesz neki azt ugyanúgy ignorálni fogja mint a többi üzeneted. Szerintem itt nem az a probléma hogy emlékeztetitek a volt barátnőjére, más is lehet a dologban ami miatt meg akarta veletek szakítani a kapcsolatot. Régi sérelem, valami a balesettel kapcsolatban, konkrét személy, ilyenek... Én ebben az irányban nyomoznék először.
2020. máj. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
38%

bezárta őt a gyász. adjatok neki időt.


ha meg összejön a találkozás, bőven elég, ha megöleled. és elmondod, hogy örülsz, hogy láthatod. a többi meg majd jön magától.

2020. máj. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
nem lehet hogy valamelyik rokon mondott neki valami sértőt, csak te nem tudsz erről?
2020. máj. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nem vagyunk olyan viszonyban egyik rokonnal sem hogy ilyeneket mondjon rólunk
2020. máj. 30. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!