Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valaki segítsen! A testvérem...

Valaki segítsen! A testvérem 2 évvel idősebb nálam. Jelenleg van egy barátnője. Van egy lánytestvérem is, akimég fiatal, csupán 11 éves, így könnyyen befolyásolható.!?

Figyelt kérdés

A baj ott kezdődik, hogy az idősebb testvérem barátnője nehezen viseli el azt, hogy a húgom és én is létezem. A testvérem pedig mindent magának akar, nekem pedig semmit. De ez olyan mértékű már, hogy én még a városba sem mehetek el egyedül szórakozni. De viszont ő bárhová mehet. A szüleimmel sem túl jó a viszonyom ezáltal. Én vagyok úgymond a fekete bárány. Az édesanyám sem szwret igazán, mindig megillet valamilyen jelzővel, ami nem pozitív, legutóbb depressziósnak nevezett a hátam mögött. A legnapgyobb baj az, hogy nem tudok vele megosztani semmit, mert mindig csak a rosszat akarja, csak magát teszi előtérbe, én egy senki vagyok.

Tehát ennyi.


Értelmes válaszolat!!!


2015. aug. 9. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Egész pontosan mit szeretnél kérdezni? A kistesóddal akkor lesz majd építő kapcsolatod, ha ő is hozzád hasonló helyzetbe kerül anyukád révén. Ha így lesz, biztos szükséges lesz rád. Igen, vannak ilyen szülők akik nagyon más módokon éreznek a tulajdon gyerekük iránt, és a háttérbe bármi lehet (van akit fiúnak vártak de nagy bűnére lány lett, vagy túlságosan hasonlít az utált anyósra külsőre, természetre..nem is lehet sokszor megfejteni mi az ok). Hány éves vagy? Amint lehet menj koleszba, költözz el. Hidd el, ezerszer szabadabb leszel tőle és nem mérgez egy ilyen légkör. Ha pedig időnként anyukád normális állapotban van, úgy értem, amikor nyugalmas az időpont, esetleg megkérdezheted, hogy téged hány éves korodtól fog elengedni egyedül bulizni és ez mitől függ. Azt is megkérdezheted, hogy teljesen véletlenül megtudtad hogy depressziósnak ítélt, de nem igzán érted miért. Ha nem vádaskodva hanem őszinte, érdeklődő hangsúllyal tudsz egy ilyen beszélgetést megejteni, hidd el, sok minden kiderülhet és javulhat.
2015. aug. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Majd ha megszerezted a végzettséged és a szakmád hagyd el őket amint lehet de addig próbáld meg valahogy túlélni.
2015. aug. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Költőnő? ***** válasza:
és hol jön a képletbe a húgod?
2015. aug. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Van egy 2 évvel idősebb testvéred, de nem mindegy, hogy te mennyi vagy. Mert egy 14 éves szerintem se járjon egyedül szórakozni.

Továbbá mi a probléma a húgoddal?

2015. aug. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Thomika20 ***** válasza:
Hány éves vagy?
2016. febr. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!