Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek ha a nővérem...

Mit tegyek ha a nővérem életképtelen?

Figyelt kérdés

A nővérem 20 éves ott hagyta az iskolát és jelen pillanatban is apámon és jelenlegi párján élősködik.

Dolgozni tudna menni de nem akar hiába mondja neki mindenki hogy menjen semmi és még ő van megsértődve.

Mivel lehetne rávenni dolgozzon te tartsa el magát mindenkivel?



#nővér #Nem akar menni dolgozni
2020. júl. 13. 19:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
55%
Ha szép, csinos és mint látom az írásból, akkor arra termett, hogy gazdag pasik eltartsák, és ne kelljen foglalkozni holmi alantas munkákkal. A plázában vásárlással, bulizással, partikkal, utazással kell ilyen korban foglalkoznia. Ha nagyon csinos, még sorban is állnak azért, hogy eltarthassák.😁 Hülye lenne nem kihasználni az adottságait😁
2020. júl. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
45%
Hagyd majd 20 év múlva pofára esik ,mikor idős lesz apukátok ,és nem tud már annyi mindent megadni, illetve szépség ,fiatalsága is elmúlik .
2020. júl. 14. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
45%

Más ember életét ne próbáld megoldani. Apádnak kéne lépni és ultimátumot adni: elmegy tanulni vagy dolgozni, különben egy hónapon belül leáll minden támogatás.

Hidd el, csak addig lesz ingyenélő, amíg van rá lehetősége. Ha a pasija lüke és eltartja, az már az ő baja és nem lesz hosszútávú.

2020. júl. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
87%

pont most nagyon könnyű munkát találni?

A pasija is eltarthatja, legalább megmutatja, mi várna a nőre terhesen, kisbabával...

nem tudom, milyen őskori elvárás, hogy valaki vagy tanul vagy dolgozik, nem lehet szunete felfrissülni, kitalálni, mit akar

2020. júl. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
78%

12

20 év alatt annyit félre tud tenni dugiban, amennyit nem szégyell. Azt mondja ilyen meg olyan drága ruhát akar venni, közben meg vesz egy olcsót, és a maradék pénzt a számlájára gyűjti😁

2020. júl. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy idegesítő lehet a gondolat, hogy a nővéred csak kihasználja apukádat, de beszéltél már vele erről? Vagy akármelyik szülőddel? Lehet, hogy tervez visszamenni az iskolába, vagy éppen folyamatban van valami munka/képzés. Meg egyébként is, jött ez a koronavírus, így elég sok embert kirúgtak a munkahelyéről/kényszerszabadságra küldtek, és hidd el, nem csak a középfokú végzettséggel rendelkezőket érintette a probléma, hanem a diplomás munkaerőt is. Sajnos ezekben az időkben még az is megérthető lenne, ha hozzátok költözne egy darabig...

A másik meg, hogy a párjával fenntart egy lakást, tehát nem hinném, hogy semmilyen bevétele/tartaléka nincs, a telefont pedig még képes is vagyok megérteni, hiszen, ha a nővérednek nincsen se laptopja, se PC-je, se tabletje, akkor okostelefon nélkül eléggé elzárná magát a külvilágtól, lehet, nem tudna bankolni, számlákat befizetni stb. Az én nővérem is kapott új telefont, amikor 21 éves volt, nekem nem fájt, neki meg szüksége volt rá a tanulás + hivatalos ügyek intézése miatt. Illetve addig ne haragudj a testvéredre emiatt, ameddig te is mindent megkapsz, amire szükséged van. Anyádéknak ugyanúgy a gyereke a nővéred, ahogy te is, és megsúgom, ez az állapot nem szűnt meg azzal, hogy elmúlt 18 éves.

Szóval ne törj pálcát felette mindaddig, míg nem tudod meg a valódi okot, hogy miért van rászorulva a szüleid segítségére. Természetesen elítélendő, ha ő csak vakargatja a seggét és nem tenne keresztbe két szalmaszálat sem azért, hogy dolgozhasson/tanulhasson, azonban nem hiszem, hogy itt most erről lenne szó.


17/L

2020. júl. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Lehet keresi önmagát és fél változtatni, mivel eleve ott hagyta a sulit es ez egy csalodas lehet az eleteben magat nezve. Ilynekor nem konnyu ujratervezni, ha nem is tudod igazan mit akarsz. Foleg most koromavirus idejen... inkabb ulj le vele beszelgetni, hogy amugy minden okes-e vele és hogy érzi magát, mire vágyik.. ha nem tudja, akkor biztatni, hogy tokmindegy mit, csak valamit kezdjen el, mert azáltal meglátja mit nem szeretne biztosan. Én is elkezdtem anno vendeglatasban dolgozni, pedig nagyon nem akartam, dehat muszaj voltam, meg penzt is akartam keresni, amit felretehetek.. es ott csapott meg a gondolat, hogy te jo eg de nem birom ezt a 12 orazast, de peldaul az emberekkel valo kapcsolatot nagyon szerettem ott es igy hataroztam el, hogy szivesen lennek pszichologus, mert valahogy a munkatarsaimmal akik jottek ujak, mindig tok jol elbeszelgettunk "lelkiztunk" :D es amikor beszeltuk mik a terveink a jovot illetoen meg mondtak is hogy ez illene hozzám. Szóval ami a legfontosabb, hogy ÖNIGAZOLÁST kap ki is ő, mert szerintem jelenleg nagyon nem tudja:S és ebben csak az segít, ha elindulsz egy út felé, ami lehet nem a jó út, de segít megtalálni önmagadat hosszútávon:) valahol el kell kezdeni. #tapasztalatbólmondom
2020. aug. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!