Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Húgom nagyon életképtelen, én...

Húgom nagyon életképtelen, én nem szeretem az ilyen embertípust. Kötelező szeretnem, mert a testvérem?

Figyelt kérdés

Nem rossz ember, csak egyszerűen én talpraesett vagyok, így nekem minden ilyen esetlen ember annyira távoli és életképtelennek hat.

Egy 16 éves lányról beszélünk, aki anyával szedet kaját magának, semmit sem segít a házimunkában, mert ő nem tudja megcsinálni, a haját anya mossa. Tavaly kezdte a 9. osztályt, buszoznia kell, ráadásul át is kell szállnia, és kísérgetnem kellett 4 hétig minden reggel, mert anya nem ért rá, és nehogy eltévedjen...


Harcoltam sokat hogy ne kezeljék ennyire életképtelennek, de sajnos tényleg az. :( És ez tényleg nem lustaság, 1000 másik dolog van még, mindennapos példákat hoztam csak fel. 13 éves koráig nem tudta bekötni a cipőjét sem..


2015. júl. 23. 19:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
75%
nem kell szeretned. az ilyen szülőket mint a tieid és úgy bánnak a gyerekkel, mint a húgoddal azoktól kapok én görcsöt. utána meg jönnek ide panaszkodni. A tesód akkor fog nagyot koppanni, ha a szüleitek már nem lesznek és kénytelen lesz a való világban élni.
2015. júl. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
85%
Ameddig csak a kérdést olvastam a leírás nélkül, azt gondoltam, nem valami sok empátia szorult beléd, de tovább olvasva...hát ez nagyon komoly. 16 évesen nem szed magának kaját, meg hetekig kísérgetni kell ugyanazon az útvonalon. Bocs, de szüleitek valamit nagyon elrontottak. Mi lesz így vele, ha majd munkába kell álnia és egy kávét nem tud megfőzni ha megkérik rá? Mert ez már erősen az a kategória. Ha meg nem a neveltetésből adódik (hisz Te például talpra esett vagy, pedig közösek a szülők), akkor érdemes lenne megvizsgáltatni, hogy nincs e valami orvosi dolog a háttérben, erős koncentrációs zavar, vagy nem tudom...milyen tanuló?
2015. júl. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Okos lány, kitűnő tanuló. Nem csinál semmit, csak gépezik, és suliidőben tanul. Nincsenek barátai, szerelme.


Én nagyon lázadoztam 11-12 évesen már, nekem rengeteg teret hagytak, szerintem ezért pátyolgatja anya ennyire.

2015. júl. 23. 19:35
 4/29 anonim ***** válasza:
87%

Ebbol az jon le, hogy szereted aezert valamennyire ot: "Harcoltam sokat hogy ne kezeljék ennyire életképtelennek, de sajnos tényleg az. :( "

Szereted es emiatt sajnalod.

Majd megvaltozik, ha akar vagy rakenyszeriti az elet. Koliba kerul vagy akar kulfoldre vagy masik varosba dolgozni...

2015. júl. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
10%
Engem tesóm tanított meg cipőt kötni óvodás koromban, miért nem tanítód meg? Te lennél a példék de ezek szerint nagy ívben xarsz rá nemde?
2015. júl. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Nem bírja, ha segíteni szeretnék, egyből hisztizik. Manapság már nem annyira, de régen hozzászóltam és bőgött, hisztizett.
2015. júl. 23. 19:43
 7/29 anonim ***** válasza:
93%
Azt meg lehet kérdezni, hogy van valami betegsége? Amiért szüleid úgy gondolják, hogy amiatt képtelen lenne ezekre a dolgokra.
2015. júl. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Nincs semmi betegsége
2015. júl. 23. 19:45
 9/29 anonim ***** válasza:
75%
Nem hinném, hogy tudsz vele mit kezdeni. Egyébként kávét én sem tudnék főzni ha megkérnének munkahelyen, mert nem kávézom és életemben nem kellett főzni.
2015. júl. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
91%

Az a baj hogy nem veszitek észre hogy azért teszi ezeket, mert látja hogy kiszolgálják úgyis. Hagyni kell, nem pátyolgatni. Pl nem szed kaját? Akkor nem eszik és kész. Majd ha megéhezik fog ő szedni magának. Nem segít a házimunkában? Hát akkor ne legyen neki gépe, mobilja, játéka, aztán fog segíteni ha viszont akarja ezeket látni. A haját nem mossa magának? Akkor legyen igénytelen...majd megmossa ha már viszket. Az meg már végképp sok hogy kísérgetitek hetekig... egyszer kell, utána már tudja az utat. Max adj neki térképet, mobilra gps-t. Nem téved el, nem 5 éves.

Szóval addig lesz ilyen amíg ti hagyjátok... rajtatok múlik. Ezért nem kell utálni, inkább el kéne vele normálisan beszélgetni, mert oka van annak hogy ezt csinálja. Talán enélkül nem foglalkozna vele senki...

2015. júl. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!