Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerinted jó, ha van az...

Szerinted jó, ha van az embernek testvére?

Figyelt kérdés
Miért?
2020. aug. 9. 12:23
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem.
62 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%

Nem jó.

Csomót kell vele foglalkozni, beégethet, kihathat az egész életedre... Ha anyagilag megszorul pénzt “kell” adnod neki.

A szüleitek is mindig meg fognak különböztetni, ha téged szeretnek jobban az sem sokkal jobb érzés mintha Őt.

Össze hasonlítanak titeket majd, karrier és párválasztás kérdésekben.

Osztozkodni kell majd az örökségének, stb.

2020. aug. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
Igen. Azért mert ha a szüleid meghalnak és egyke vagy akkor nagyon rossz érzés, hogy nincs senkid.
2020. aug. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Furujika ***** válasza:
42%

Regen mindig szerettem volna ha kapok egy testvert...

Nem voltam jo kapcsolatepitesben, baratok jottek-mentek az iskolaban. Ha lett volna egy testverem, o a baratom is lett volna amellett, hogy testver.

2020. aug. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
A legjobb! Ha jó a kapcsolatotok, ő mindig ott lesz neked. Olyan lehet mint egy legjobb barát. Teljesen másképp lehet szeretni a tesót, mint a szülőt-jobban szerintem. Nekem a tesóm az egyik legfőbb támaszom és büszke vagyok rá hogy ilyen jó a kapcsolatunk.
2020. aug. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
#3. Amit elképzelsz az csak egy ideál... Ha nem voltak barátaid sem, vagy mindig jöttek mentek, semmi garancia arra, hogy egy testvérrel kijöttél volna. Sőt valószínűbb, hogy nem.
2020. aug. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Ez teljesen helyzetfüggő, nem lehet erre igennel vagy nemmel válaszolni, szerintem. Nekem két öcsém, túlzás nélkül mondhatom, hogy nem is tudom mit csináltunk volna egymás nélkül (nem volt könnyű gyerekkorunk). Felnőttként is nagyon jó a kapcsolatunk, sűrűn találkozunk, férjem és a gyerekeim is szeretik őket nagyon. De sajnos nem túl sok ilyen sztorit hallottam még. De van egy-két ismerősöm, ahol szintén nagyon jó, hogy vannak tesók, de olyan több, ahol elég rosszul sült el a dolog, bár személyes véleményem szerint, ez a legtöbb esetben nagyrészt a szülők miatt ment félre, még valamikor gyerekkorban. Persze olyan is van, hogy egyszerűen csak semennyire se passzol a személyiségük. A mi lányaink (másfél év korkülönbség) egyenlőre nagyon jól elvannak egymással, szeretik egymást, de még picik. Remélem megmarad a jó kapcsolat, de ha nem, akkor se fogok a kardomba dőlni, erőltetni semmit sem szabad.
2020. aug. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Hát nekem nem volt jó. Gyerekként folyton rajtam lógott, folyton utánzott, mindig az kellett neki ami nekem, elvette és tönkretette a dolgaimat, a szüleim szerint meg nekem mindent szó nélkül kellett volna tűrnöm, mert hát a testvérem... A szüleim szerint, akik mindketten egykék.

Felnőttek vagyunk már, nem tudom mi van vele, évente párszor családi eseményeken látjuk egymást.

2020. aug. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%

Gyerekkorban utáltuk egymást a hugommal (5 év van köztünk). Erről nagyon nagyrészt a szüleink tehettek (megkülönböztetés, kettős mérce, persze mindig az ő javára).

Már negyvenes felnőtt nők vagyunk, családosak. Számomra tökmindegy, hogy ő van vagy nincs, és ez fordítva is így van. Igaz, 2000 km-re lakik külföldön már 10 éve.

Az is igaz, hogy amikor nagy tragédiák értek (karambol, aztán lányom élet-halál között a kórházban), a kívülállóra jobban számíthattam, mint rá (akkor még nem élt külföldön, csak tőlem 50 km-re).

Hát ennyi, nálunk nem jött be. Nekem pont ezért lett "csak" egy gyerekem. Nekünk így kerek a világ.

2020. aug. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

2 válaszoló. Inkább ne legyen tesóm mint olyan aki évek óta le se szar. Mintha nem lennék. Anyàm apàm leszarja mi van velem és a csalàdommal.

Olyan mintha senkim nem lenne.

2020. aug. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet jó is, rossz is. Szülőktől, körülményektől, nevelestol, személyiségtől függ mennyire jöttök ki jól egymással. Egy jó testvéri kapcsolat nagyon sokat hozzá tud tenni az élethez, a barátod, a társad tud lenni. En úgy veszem észre, hogy ez manapság ritka. Az én testvérem rég meghalt. Nem voltunk sosem közeli, jó kapcsolatban, a szülők kivételeztek vele, emiatt sokszor szomorkodtam gyerekként. A halála semmit sem jelentett nekem, nem éreztem fájdalmat, ez biztos nagyon ridegnek tűnik. Nekem egy idegen volt egész életemben, nem fűződik hozzá pozitív élményem.
2020. aug. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!