Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ugye ezért nem volt bunkóság...

Ugye ezért nem volt bunkóság szólni?

Figyelt kérdés

A húgom (13) fel szokott jönni hozzám iskola után, általában egy barátnőjével. Ez apukám lakása és én csak ideiglenesen használom, de csak én vagyok itt, én tartok rendet, saját keresetem van.

Az volt a problémám, hogy mindig miután elmentek nagyon nagy rendetlenséget hagytak, mosatlan edényeket, kajamaradékokat stb. Ma is kb. fél órát takarítottam utánuk, meg az is zavart egy kicsit, hogy megették a lazacot, amit vettem, mert ez elég drága és arra nem akarok költeni, hogy másoknak is vegyek extra adagot (főleg nem osztálytársaknak, mert az már egylátalán nem az én felelősségem). Ettől eltekintve persze nem zavar, ha eszik abból a kajából, amit én veszek, meg ha megkérdezik, akkor még ez sem zavart volna.

Na mindegy, emiatt küldtem ma neki egy üzenetet, hogy legközelebb rakjanak maguk után rendet, meg hogy a halat ne egyék meg, de hozzátettem, hogy mást nyugodtan használhatnak. Ezt teljesen normálisan, nem indulatosan írtam, meg azt is mondtam, hogy remélem nem veszi szekálásnak. Ez ugye rendben van? Tudom, hogy 13 évesen nem lehet valaki teljesen önálló, de ez szerintem nem volt nagy kérés. Egyébként normálisan reagált rá, csak remélem nem bántottam meg ezzel.


2020. szept. 11. 22:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem nem bántottad meg. Ezt a legtöbb ember megérti.

Erre én is pont így reagáltam volna.

2020. szept. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Jogos volt, és rendben van!
2020. szept. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
9%
Hááát, azért én most sajnálom őt :( egy caros hal miatt :((
2020. szept. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

#3, nem leteremtette a lányt a kérdező, hanem elmondta neki az igényeit. Ez szeritem egy fontos dolog, hogy mindenki elmondja, mit szeretne. Tapasztalatom szerint az alternatíva kétféle lehet, az egyik a duzzogó sértődöttség, aztán találgass, hogy mi a baj. A másik meg a mindent feláldozás, aztán mikor fordított esetben a másik ember nem fogja mindenét föláldozni érted (pláne, hogy nem is tájékoztattad, mekkora áldozatot hozol), megint sértődés vagy reményvesztés az emberiségben.


Ki kell jelölni a határokat mihamarabb. Ez a célravezető út.

2020. szept. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy nem az volt a fő probléma, hanem az, hogy mindig sokáig tartott amíg eltakarítottam utánuk, és nem csak egyszer fordult elő. Meg ha megkérdezték volna, hogy megehetik-e, nem mondtam volna azt, hogy nem. Viszont az osztálytársak ebédjét tényleg nem én szeretném fizetni :D
2020. szept. 11. 22:29
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Igen, rendben van.


Azért egy megjegyzést tennék.

Tudom, a mai fiatalok már nagyon benne élnek az online világban. Azonban bármiféle kritikát, "szóvá tevést" én jobb szeretek személyesen mondani. Ahol hallhatja a hangsúlyomat, látjuk egymást arcát. Pl. ebben az esetben te is láttad volna az ő reakcióját.

Sok félreértést lehet így elkerülni.

2020. szept. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
12%

Ejjjj az a lazac de drága lehetett! :D

Úgy érzem, az érint meg a leginkább kedves Kérdező.

Fogd fel úgy, hogy legalább jóllaktak. :D

2020. szept. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#4 - köszi, én is úgy gondolom, hogy jobb őszintének lenni. Egyébként normálisan megbeszéltük, azt mondta, hogy legközelebb odafigyelnek, meg én eleve kedvesen írtam neki. Csak tudom, hogy ő eléggé érzékeny, szóval nem akartam, hogy megszeppenjen vagy valami, hiszen egyébként nem haragszom csak szerettem volna, ha erre odafigyel. Ha fiatalabb lenne akkor persze nem szóltam volna semmit, de azt gondoltam, hogy ennyi idősen biztosan megérti. Nekem nincsenek gyerekeim, meg ők is csak a féltesóim szóval nem velük nőttem fel, ezért annyira nem vagyok jártas az ilyen helyzetek kezelésében.
2020. szept. 11. 22:37
 9/13 A kérdező kommentje:
#7 már többször leírtam, hogy ha megkérdezik, hogy megehetik-e, akkor persze megengedtem volna. De szerintem az tényleg nem az én felelősségem, hogy egy héten többször én álljam a barátnői kajáját - azért szóltam most, hogy ne alakuljon ki ez a szituáció.
2020. szept. 11. 22:43
 10/13 anonim ***** válasza:
90%
13 éves, nem 6, nyugodtan el tud pakolni maga után. Ha ilyenért megsértődik, ott vele lesz a probléma.
2020. szept. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!