Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Folyamatosan bulikat tart....

Folyamatosan bulikat tart. Mit csináljak? Bunkóság lenne szólni?

Figyelt kérdés

Anyáék megengedték, hogy beköltözzek a nővérem Belvárosi lakásába, hozzá és a legjobb barátnőjéhez (egyetemisták). Imádom mindkettőjüket, meg minden. De lehetetlen pihenni, vagy tanulni, mert folyton buli van, üvölt a zene. Most is karaoke estét tartunk kint, tegnap éjszaka pizzákat sütöttünk, előtte héten meg a legjobb barátnőjének volt a szülinapi hete, szóval kb. minden este, éjszaka volt valami nálunk.


Nem vagyok pokróc, én is szeretek bulizni, szórakozni, de amikor hajnal 3-kor is szól még a zene és kiabálnak a nappaliban, az azért picit zavar. Meg kérdezgetik, hogy miért megyek már aludni, miért nem megyek velük bulizni.


2014. szept. 18. 22:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mivel ahogy írtad, az ő lakása. Esetleg megkérheted, bár kétlem, hogy pont egyetemi évei alatt fog felhagyni a bulizással csak azért, mert te aludni akarsz. Szerintem ha zavar, inkább költözz haza, ott nyugalom van.
2014. szept. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Technikailag a szüleink lakása, ők fizetnek mindent vele kapcsolatban, mi csak itt lakunk.
2014. szept. 18. 22:39
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Középiskolásként nem kellett volna odaköltözni. Nekik lehet csak délre kell órára menni, neked meg reggel korán. Nyilván nem egyeztethető össze ez a két életforma.

Mondjuk az meg tőlük hülyeség, hogy azt akarják hétköznap is éjszakázz.

2014. szept. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%
Értem, viszont ha így van, nem ártana valami kompromisszumos megoldás. Pl. hétköznapokon max. 2 bulinapot jelöljetek ki, szombaton meg mindenki azt csinál, amit akar, akár haza is mehetsz olyankor pihenni. Mondd meg, hogy neked szükséged van pihenésre, tanulnod is kell, biztosan megérti.
2014. szept. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
11%
A nővéred sem teljesen százas, hogy eszébe sem jut, más is ott lakik, aki pihenni is szeretne... Meg kell beszelnetek, hogy legyen. Mivel nem az ő lakása, ezert neki is alkalmazkodnia kell! Hétköznap 11tol csend van, buli hétvégére valo. Hetvegen ha zavar, akkor addig nenh haza.
2014. szept. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
69%
ez az egyetemi életforma bizony. igen bunkóság lenne szóllni. az egyetemi évek erről szólnak. nyilván egy közepiskolásnak ez még nem való mert nem déltől vannak óráid. jobban ki kell magad pihenni. szerintem költözz haza.
2014. szept. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%
A büfé es ruhatarszak szol erről.. Van, ahol tanulni is kell...nem keveset.
2014. szept. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%

14:11 - akinek jó az agya, az kevés tanulással is simán veszi a nehéz egyetemet, akinek meg szr, az a büfészakot is végig kínlódja, nem ettől függ.

Meg arra van a vizsgaidőszak, hogy az ember tanuljon - igen, akkor én is napi 15-20 órákat magoltam -, szorgalmiban meg jól érezze magát (ha teheti).


Kérdező: az, menj haza, ha valami nem tetszik.

Én tuti kiakadnék, ha az öcsém (bárki) - aki hirtelen felindulásból hozzánk költözött - megszabná, mit csinálhatok és mit nem. Szeretem, ok, de törődjön a saját dolgával.

Nem tud tanulni, vagy aludni? Akkor menjen haza, mert középiskolás, én meg egyetemista.

2014. szept. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
32%

Ja, igen: amíg a szüleimnek, lakóknak nincs baja az életmódommal, addig nehogy már az öcsém szabja meg azt. Vicc!

Majd ha a szomszédok/ősök problémáznak - és nem az öcskös hisztije miatt, akinek nem kötelessége ott lakni -, akkor változtatunk.

2014. szept. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
Megneznelek elozo, hogy az orvosit hogy csinálnád végig Ennyi buli mellett.. Pláne az első 3 évet. Hát hamar kihullottak a napi bulizosok.. Na mindegy, nem ez volt a kerdes. A lakas bem a nővérée, mert a szülők finanszirozzak. Igy talan nem ártana alkalmazkodni egymáshoz, meg ha ez kezd kimenni a divatból. . En mondjuk nem engedném, hogy elköltözzon a középiskolás gyerekem otthonról, hacsak nem vidéki a sulija.
2014. szept. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!