Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bunkosag szolni, hogy ne...

Bunkosag szolni, hogy ne taperoljak a kutyamat?

Figyelt kérdés

Van egy 4 honapos kutyusom, gyonyoruseges es nagyon kedves. Ha ucsorgok valahol es megkerdezes utan megsimizik, nem zavar, hadd szocializalodjon.


Viszont baromira elegem van belole, hogy mikozben setalok a kutyaval, megallitanak, koszones nelkul letamadnak h "milyen fajta????" meg hogy "mennyi idos"?? es mar nyulkalnak is a kutyahoz. Senki le se xarja hogy epp dolgom van, megyek valahova, vagy egyszeruen csak nem kell mindig mindenhez hozzanyulni ami megtetszik.


Nem ertem, mert en is vilag eletemben oda meg vissza voltam az aranyos kiksutyakert de ugy 7 eves korom ota sikerult kinonom abbol, hogy fogdosni akarjam oket.


Ra szabad szolni az emberekre, hogy ne taperoljak a kutyamat? Azt nem mondhatom h harap, mert tenyleg kedvs kutyus, mindenkinek orul.


2013. júl. 20. 12:18
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
ne haragudj, most sietünk, majd leközelebb!
2013. júl. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem bunkóság, mind csak meg, hogy nem szabad simogatni és kész. Ha ez sem hat, mond hogy fertőző beteg, vagy hogy most lett kezelve valami erős bolhairtó cuccal. Ezeket a tippeket itt olvastam egy korábbi kérdésnél, elég jó ötletek. :)
2013. júl. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nyugodtan meg lehet mondani normális stílusban, hogy ne simogassák. Itt olvastam az oldalon egy tök jó módszert, a kéretlen kutyasimogatók lekoptatására, mondd azt, hogy a kutya be lett csepegtetve spot onnal vagy le lett kezelve atka ellen a szőre vagy valami ilyesmit. Garantáltan nem fognak hozzányúlni.
2013. júl. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
mond meg nyugodtan. amúgy milyen fajta? :)
2013. júl. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ez a bolhairtos jo otlet, koszonom :)

Amugy shiba inu.. Eleg ritka, ugyhogy tenyleg szo szerint keptelenseg vele ugy elmenni barhova, hogy ne akarjak a jarokelok abajgatni.. Eleinte nem zavart, de mar baromira unom.

2013. júl. 20. 14:56
 6/10 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
Automatikusan húzd magad mellé, vagy a másik oldaladra, esetleg messze álljatok meg a kérdezőtől. Ha látszik a testbeszédeden, pl. mikor nyúlnak, te már magad mögé húztad a kutyát, akkor tuti megkérdezik. Nálam inkább azzal van a gond, hogy mindenki a kutya szembe akar nézni, mert szép (zöld és sárga), illetve mindenki etetni akarja.
2013. júl. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én nagyon megválogatom, ki símogathatja meg, ki nem...

Többnyire, ha kérdezik, egyszerűen mondom, hogy nem símogathatják meg. Ha szó nélkül nyúlnának érte, a kutya elé állok, vagy abszolút félrevonom, plussz elterelem a figyelmét. Ha valaki gügyögni kezd neki (idegesíteni kezdi) azonnal jutalomfalat elő, leültetés, stb. Gügyögjön magának az idióta. :D

Volt hogy megszóltak, hogy nem engedtem a símogatást, de különösebben nem érdekel. Annyit nem ér nekem a dolog, hogy a nagy nehezen nyugalomban tartott kiskutyámat hozzá nem értő, 5mp alatt megőrjítse.

Én úgy látom, hogy mi, kiskutyások szemszögéből igazából ők a bunkók, tisztelet a kivételnek persze, akik jól tudnak közeledni a kutyához. Sajnos olyannal kevesen találkozunk.

2013. júl. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Keveset*

Úgyhogy szólj rájuk nyugodtan, és ne érdekeljen hogy tetszik e nekik, vagy sem. Állatkertben van kisállatsímogató, ha minden vágyuk hogy random állatokat taperoljanak. Vagy tartsanak, neveljenek kutyát. o.O

2013. júl. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Rá lehet,de minek,akkor már taperolja.amikor felnő,már nem hagyja,hogy bárki simogassa,elhúzódik majd a kezek elől.Most még szereti,mert kölyök.Addig meg húzódj félre a lelkesen közelítő emberek elől,ezt érteni fogja a többség.
2013. júl. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
:) Én meg azért nyekeregtem folyamatosan, hogy simogassa már meg valaki!!!! Dobermann. De megértem a problémád.
2013. júl. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!