Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Egyszerűen borzasztóan féltéke...

Egyszerűen borzasztóan féltékeny vagyok és nem tudom miért. Mit tegyek, mit csináljak magammal hogy ne legyek az? Nem tudom elviselni, hogy valaki fontosabb legyen neki?

Figyelt kérdés

Egyszerűen fogalmam sincs mi van velem sosem voltam ilyen. Rájöttem az utóbbi pár napban hogy egyszerűen féltékeny vagyok a bátyám barátnőjére. Nem vagyunk már gyerekek én 20 éves vagyok, egyetemista ő 24 éves frissdiplomás, dolgozik és még mind a ketten itthon lakunk anyunkkal (szülők elváltak).

Alapból nagyon jól kijövünk egymással, sok mindenről tudunk beszélgetni, eléggé hasonlítunk sok dologban, nem szoktunk veszekedni, sőt ha belegondolok hosszú évek óta nem veszekedtünk.


Az utóbbi pár napban bagatell dolgokon vele kapcsolatban nagyon felidegesítettem magam és ekkor jöttem rá hogy igazából nem is ezek a dolgok a tényleges problémáim hanem hogy valószínűleg féltékeny vagyok.

Nincs rá okom, sok barátom van, van hobbim, elfoglalom magam, nem unatkozom, sokat járok társaságba tehát nem az van hogy nem tudok mit kezdeni magammal. És mégis...nem mutatom ki felé de egyszerűen féltékeny vagyok arra hogy állandóan a barátnőjével van (kb 1 éve vannak együtt tehát elég friss), vagy itt vannak nonstop és akkor ketten vagy nincs itt így gyakorlatilag alig tudok vele időt eltölteni. Nem sokat, csak annyit hogy hétköznap tudjunk beszélgetni valamennyit vagy ilyesmi.

És nem tudom hogy ez most miért akaszt ki ennyire, mert a barátnője aranyos és örülök hogy boldog de valahogy nem tudom elviselni, hogy azt érzem hogy sokkal fontosabb ő nálam.

Azt is tudom hogy ez az élet rendje de valamiért nem tudom elviselni a tudatot.

Bűntudatom is van de borzasztóan zavar is.

Mit tegyek? Mit tudok ezzel kezdeni?


2020. okt. 4. 20:38
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Még annyi ezzel kapcsolatban hogy egyrészt szerintem van egy kis "kapunyitási pánikom" mert már harmadéves vagyok alapképzésen és még egyszerűen azt érzem hogy túl hamar kell felnőnöm és még nem vagyok erre kész, nem gondoltam hogy ennyire hamar eljön ez az időszak hogy felnövünk. A másik hogy amióta elváltak a szüleink (kb 4 éve) számomra a bátyám afféle "apapótlék" is, (apámmal nem túl jó a kapcsolatom, elég felszínes) és ő volt az akihez minden olyan dologgal fordultam, kértem segítséget amit az ember sok esetben az apjához szokott vagy nem tudom. Talán ezért is visel meg.
2020. okt. 4. 20:44
 2/14 anonim ***** válasza:
36%
tudom milyen ez :(
2020. okt. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
Legegyszerűbb ha megkêred tesód szánjon rád munka után egy órát beszélgetni.
2020. okt. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
azt kell elfogadni, hogy az élet változik, próbáld meg a legjobb dolgokat kihozni belőle. semmi sem lesz olyan mint rég. :(
2020. okt. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Munka után sportolni szokott menni utána meg általában vagy a barátnő jön vagy ő megy.

De amúgy is úgy gondolom hogy ettől még nem oldódik meg a problémám.

Múltkor amikor szintén a csajszit várta hogy jöjjön, tök jót dumáltunk valamiről, de aztán jött a lány és abbamaradt a beszélgetés.

Megkérhetem de ettől még az érzés nem múlik el.

2020. okt. 4. 20:53
 6/14 anonim ***** válasza:
98%

Eleve jó dolog, hogy ezt felismerted magadban, így jó eséllyel tudsz tenni ellene, önkontrollal.

Gondolj bele, hogy hány és hány "elszakadást" - de ez nem is igazi elszakadás - kell még majd az életed során feldolgoznod így nem árt, ha gyúrsz rájuk.

Lesz esetleg olyan kapcsolatod, amiből kiléptek, lesznek emberek, akik sajnos meghalnak, lesznek hűtlen barátok...

Lesz gyereked, felnő, elmegy, akkor ne legyél majd undok anyós!

Szerencsére a bátyád nem halt meg, így tudsz vele kapcsolatban lenni, beszélgetni, tanácsért fordulni.

Ne gyászold, mert boldog valakivel!

Majd te is az leszel!:)

2020. okt. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

Annyit megtud tenni, hogy 1 órával későbbre hívja. Menj vele edzeni! De sajnos ezt el kell fogadnod. Egy éve együtt vannak és most jött ki rajtad?


Keress magadnak kapcsolatot és hidd el elfoglalt leszel te is.

2020. okt. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

Teljesen érthető, hogy hiányzik a közös idő, hiszen írtad, hogy milyen jóban vagytok és most a barátnője miatt rád sokkal kevesebb ideje marad. Fontos hogy tisztázd magadban, hogy ez nem ellened szól, attól még ugyanúgy szeret és mindig is te leszel a húga, egyszerűen csak tényleg ez az élet rendje, a saját életét is alakítja már. Te pedig nem vagy emiatt rossz, ne legyen bűntudatod.

Mondd meg neki, hogy mostanában alig volt idő közös programra és olyan jó lenne vele beszélgetni kicsit, már hiányzik neked. Semmiképp se legyen benne számonkérés, csak simán kérdd meg. Olyan már nem lesz, mint régen, hiszen van már külön élete, de azért az simán összejöhet, hogy rendszeresebben beszélgessetek.

2020. okt. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Én alapvetően nagyon boldog vagyok és igen az utóbbi pár hétben jött ez ki rajtam hogy azon kapom magam hogy apróságokon leszek vele kapcsolatban ideges. Amiknek nyilván valami a hátterében. Hát valszeg ez.

Én nem azért akarok kapcsolatot hogy lefoglaljon. Rossz indok lenne. És még ha lenne is azon nem változtatna amit érzek mert az két külön dolog.

2020. okt. 4. 21:02
 10/14 A kérdező kommentje:

Egyébként kifejezetten közös programokat együtt sosem csináltunk, az utóbbi pár évben volt olyan hogy én is ott voltam a barátaimmal ahol ő és akkor kicsit összeverődtünk. Akkor kezdtem el azt érezni hogy sajnálom hogy nincs közös társaságunk, pedig sok a közös ismerős. Ez így alakult. Most valahogy egyre jobban igényelném, csak valahogy nem is tudom (tudom amúgy mekkora hülyeség) félek előhozakodni vele (?).

Én sem értem magam.

2020. okt. 4. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!