Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit tegyek, ha borzasztóan...

Mit tegyek, ha borzasztóan szeretnék külföldre menni dolgozni (akármit), de a nyelv egyszerűen nem megy?

Figyelt kérdés
Csak angolt tanultam eddig 10 éves korom óta (persze a pocsék magyar oktatási rend szerint), most vagyok 26 és annyit értem el, hogy 3 évvel ezelőtt nagy szerencsével meglett a középfokú írásbeli része is, de a tudásom elképesztően bizonytalan (a kommunikáció nagyon gyér), hiányos a szókincsem (bárhogy próbálom fejleszteni elfelejtem) és fogalmam sincs hol és hogyan kezdjek neki a nyelvtanulás folytatásának (6 féle nyelvkönyvet töltöttem le, de egy életnek tűnik amíg átveszem őket és lehet csak időpocsékolás). Voltam nyelviskolában is baromi nagy pénzt adtam ki, de óriási átverés volt (igeidők és nyelvtan erőltetése orrba szájba eközben 0 kommunikáció). Már totál reménytelen vagyok, hogy valaha tökéletesen megértek egy 10 perces youtube videót vagy el tudok bármiről beszélgetni egy külföldivel. Nem tudom hol és hogyan folytassam ezt a tortúrát, de eközben mindenki kimegy külföldre, sokan már németül is perfekt tudnak és én baromi irigy vagyok rájuk és én is kiszeretnék menni, akárcsak pakolni vagy mosogatni. De még olyan ismerősöm sincs, aki kint élne, így a tökéletes nyelvtudásra vagyok rászorulva, ami nincs.

2019. aug. 20. 12:43
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

vannak cégek, vállalkozások akik külföldre akár nyelvtudás nélkül is kitudnak szervezni, nézz utána google a barátod.


A nyelvtanulás titka pedig nem más mint a napi minimum 1-1,5 óra intenzív nyelvtanulás.

2019. aug. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"A nyelvtanulás titka pedig nem más mint a napi minimum 1-1,5 óra intenzív nyelvtanulás."


Jó, oké, ez világos, de adódnak a kérdések, hogy:

* miből tanuljak?

* hol kezdjem?

* miből mennyit hogyan

* milyen módszerrel tanuljak

stb.

Tudom, hogy a net tele van mindenféle anyaggal, nem azzal van a baj. A gond, hogy azt se tudom, hogy kezdjek neki, mivel és miket tanuljak milyen célokkal és irányba.

2019. aug. 20. 15:34
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A kérdéseidre a válaszokat egy normális nyelvtanár megválaszolja. Ne csoportos oktatásra menj, hanem egyénire.


Egyébként nyelvtudás nélkül is kilehet menni, én tavaly voltam Németországba fél évet úgy, hogy egy mukkot sem beszélek németül. Aztán majd kint eldöntöd, hogy megéri -e vagy sem, legrosszabb esetben hazajössz 1-2 hónap után és nem vesztettél semmit.


Rengeteg munkát találsz különféle honlapokon, felhívod vagy írsz nekik, közben adott ország csoportjában rákérdezel a közvetítő cégre, ott megmondják, hogy nem-e átverés, ha találsz olyat amelyik megbízható már mehetsz is. Annyi, hogy a legtöbb helyre kell 1 hónapra elegendő tartalék, de ez 100-200 ezer Ft max.

2019. aug. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nézelődj itt:

[link]

2019. aug. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Egyébként nyelvtudás nélkül is kilehet menni, én tavaly voltam Németországba fél évet úgy, hogy egy mukkot sem beszélek németül."


Mondjuk ezt sose értettem - bár gondolom te azért angolul így is jól tudsz - hogy idegen nyelvterületen napi szinten hogy lehet érvényesülni min. középfokú nyelvtudás nélkül. Hangsúlyozom, nekem az angollal is bajok vannak, nemhogy a némettel, de egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy a jelenlegi nyelvtudásommal egy birminghami bankba bemenjek folyószámlát nyitni, a helyi önkormányzatnál a szükséges papírokat elintézzem (még olykor magyarul se megy) vagy a munkaadómmal kapcsolatos bármiféle teendőt megbeszéljem, az albérlet lefoglalásáról nem is beszélve. Simán át tudnának verni a jelenlegi nyelvtudásommal. És nem feltétlen azért, mert nem beszélek perfekt, hanem ha kicsit hadar, ha mond valami mellékinfót, amit nem értek meg, akkor már baj van.

2019. aug. 20. 17:21
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Angolul annyit tudok, hogy bemutatkozok, magyarán mondhatni semmit.


Ha közvetítő cégen keresztül mész (bár ez cég és ország függő is, de én Angliába közvetítő cégeknél is ezt láttam) kapsz szállást. Segítenek lakcím bejelentésnél, bankszámla nyitásnál. A mindennapi alap szleng amit a boltban vagy egyéb más helyeken kell használnod úgy is rád ragad, de ez pár mondatban ki is merül. Ha olyan munkahelyre mész ahova nem kell nyelvtudás, ott a munkahelyeden sem leszel meglőve, mert napi 10-12 (vagy több) órában magyarokkal leszel kapcsolatban. Szintén a szállásodon is magyarokkal leszel amíg el nem költözöl albérletbe, ami a legtöbb országban nem megy könnyen.


Egyébként miért akarsz pont most Angliába menni, a Brexit kb. 100%, hogy keresztbe húzza a kinti számításaid. Én pont ezért nem is mentem oda. Csak a nyár folyamán 5-7 ismerősöm jött haza, olyanok akik már több éve kint dolgoztak.

2019. aug. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha legalább alapszinten viszonylag biztos a nyelvtudásod, akkor hallgass beszélős angol nyelvű rádiót:


[link]


Napi rendszerességgel.

2019. aug. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
27%

De jó ez a rádiós link.


"bárhogy próbálom fejleszteni elfelejtem"

És hogyan próbálod? Használod? Memorizálod? Kiírod kétszer? Átolvasod háromszor? Felsárgacédulázod a lakásban? Felmondod diktafonra és visszahallgatod? Csoportosítod témakörönként? Ez itt kb egy tucat bevésési kísérlete ugyanannak aszónak. Ha ennyiből nem marad meg a fele, akkor lehet, hogy valóban más utat kell választanod.


"óriási átverés volt (igeidők és nyelvtan erőltetése orrba szájba eközben 0 kommunikáció)"

Nem volt átverés, a nyelviskola erre jó nagyjából, beszédgyakorlatot csoportban nem nagyon lehet szerezni. Erőltetése az igeidőknek? Barátom, az az információ átadás módja!!! Ha neked azt mondja az afgán menekült magyarul, hogy: tegnap el fogok menni orvoshoz, akkor honnan tudod, hogy tegnap volt-e, vagy holnap megy???


" miből tanuljak?

* hol kezdjem?

* miből mennyit hogyan

* milyen módszerrel tanuljak

6 féle nyelvkönyvet töltöttem le, de egy életnek tűnik amíg átveszem őket és lehet csak időpocsékolás"

Egyet a hatból, elejétől a végéig. Hogy sok munka? Mivel nem nulláról indulsz, és nem tudod, mit nem tudsz, át kell menni az egészen, legfeljebb egyes részein gyorsabban. Bár ez a tanulás/újratanulás pont jót tesz a szókincs növelésének, szóval neki kell állni.


Ingyen nincs semmi. Pláne, aki nem tehetséges, annak szorgalommal, kenyérgőzzel, izzadással kell a tehetséget pótolnia.

2019. aug. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!