Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Egyszerűen borzasztóan féltéke...

Egyszerűen borzasztóan féltékeny vagyok és nem tudom miért. Mit tegyek, mit csináljak magammal hogy ne legyek az? Nem tudom elviselni, hogy valaki fontosabb legyen neki?

Figyelt kérdés

Egyszerűen fogalmam sincs mi van velem sosem voltam ilyen. Rájöttem az utóbbi pár napban hogy egyszerűen féltékeny vagyok a bátyám barátnőjére. Nem vagyunk már gyerekek én 20 éves vagyok, egyetemista ő 24 éves frissdiplomás, dolgozik és még mind a ketten itthon lakunk anyunkkal (szülők elváltak).

Alapból nagyon jól kijövünk egymással, sok mindenről tudunk beszélgetni, eléggé hasonlítunk sok dologban, nem szoktunk veszekedni, sőt ha belegondolok hosszú évek óta nem veszekedtünk.


Az utóbbi pár napban bagatell dolgokon vele kapcsolatban nagyon felidegesítettem magam és ekkor jöttem rá hogy igazából nem is ezek a dolgok a tényleges problémáim hanem hogy valószínűleg féltékeny vagyok.

Nincs rá okom, sok barátom van, van hobbim, elfoglalom magam, nem unatkozom, sokat járok társaságba tehát nem az van hogy nem tudok mit kezdeni magammal. És mégis...nem mutatom ki felé de egyszerűen féltékeny vagyok arra hogy állandóan a barátnőjével van (kb 1 éve vannak együtt tehát elég friss), vagy itt vannak nonstop és akkor ketten vagy nincs itt így gyakorlatilag alig tudok vele időt eltölteni. Nem sokat, csak annyit hogy hétköznap tudjunk beszélgetni valamennyit vagy ilyesmi.

És nem tudom hogy ez most miért akaszt ki ennyire, mert a barátnője aranyos és örülök hogy boldog de valahogy nem tudom elviselni, hogy azt érzem hogy sokkal fontosabb ő nálam.

Azt is tudom hogy ez az élet rendje de valamiért nem tudom elviselni a tudatot.

Bűntudatom is van de borzasztóan zavar is.

Mit tegyek? Mit tudok ezzel kezdeni?


2020. okt. 4. 20:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
86%

#9

Gondolj arra, hogy felnőttetek és abba az is beletartozik, hogy máshol él a testvér, máshol élnek a szülők, mert te mész el iskola, munka, vagy egy szerelem miatt.

Ha mondjuk nem barátnője lenne a tesódnak, hanem elvállalna egy külföldi munkát, azt hogy dolgoznád fel?

Nekem az egyetlen testvérem évtizedek óta 1000 km-re van tőlem és ezt is tudni kellett kezelni. Nekem is és a szüleimnek is.

Ha sikerül megőrizned a jó viszonyt a barinővel, aki lehet, hogy a felesége és a gyerekei anyja lesz, akkor nem veszíted el a testvéredet, hanem majd mindketten párral, gyerekekkel összejártok, mint a szerető családok általában.

2020. okt. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
20%
A bátyád 24 eves, barátnője van. Bármibe lefogadom, hogy 1 év és elköltözik otthonról. 2-3 év és lehet, hogy meg is házasodik. Végig a lába elott akarsz nyekeregni hogy ne legyen saját élete, te legyél a fontosabb neki?
2020. okt. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj hogy úgy gondolsz az egészre mintha lecserélnének. Pedig a barátnő iránt érzett szeretet (vagyis szerelem, vonzódás) nem ugyanaz mint a testvéri szeretet. Mindkettő lehet erős, de mégis teljesen más. Nekem minden családtagom fontos akiket szeretek. Természetesen máshogy szeretem őket. Máshogy a férjemet, máshogy anyukámat, máshogy a testvéremet, de mindannyiunkat szeretem. Attól hogy a bátyád tegyükfel elköltözik és felesége lesz az nem azt jelenti hogy téged elfelejt. A másik meg hogy a barátnők jönnek mennek, a testvér meg mindig testvér marad.
2020. okt. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
50%
Gyászolsz, nézd meg a fázisait, olvasgass kicsit erről. Jobb lesz
2020. okt. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!