Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jó testvér az aki el se jött...

Jó testvér az aki el se jött meglátogatni a testvére már 6 hónapos gyerekét?

Figyelt kérdés

Anyánk mentegeti őt, hogy a vírus miatt nem jönnek el hozzánk. Ehhez képest azóta voltak 4 esküvőn és számtalan születésnapon, kisbabáknál is látogatóban (haveroknál). A saját testvéréhez viszont nem jön el. Az egész család kifogásokat gyárt neki sajnos. Eddig is sok ilyen húzása volt, de ez a legalja már a szememben. Valódi oka az irigység lehet, mert a férjem vagyonos (egyben szerény, nem dicsekedős) ember, orvos. A bátyám is járt egyetemre (4-re is) de egyiket sem volt képes elvégezni, azóta irigyli a diplomásokat meg azt aki jobban él mint ő. Én is elvégeztem egy egyetemet (igaz nem egy orvosi) rám is irigy, hogy irodai állásom van. A családi ebédek visszatérő témája, hogy az én munkámat pár éven belül átveszi a mesterséges intelligencia és munkanélkülivé fogok válni. Persze ezt csak információként mondja, segíteni akar. Amikor volt nálunk leépítés, akkor is mondta, ő tudta, hogy engem ki fognak rúgni (persze azóta is a cégnél vagyok).


Hogyan nyissam fel az emberek szemét, hogy ő milyen ember? Senki nem feltételezi, hogy a gyerekemet se jön megnézni. Barátaim el se hiszik, hogy nem jön el, mérgesek rá. Otthon viszont mindenki őt tartja a jobbik gyereknek, aki fedhetetlen.


2020. okt. 10. 09:07
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
89%

Minek kell "felnyitni a többi ember szemét"? Lehet hogy más kedveli így is.

Gondolom a gyerek születése előtt sem volt olyan szoros és közeli a kapcsolat. Így nyilván a gyerek miatt sem fog rohanni. Ha meg még tudod hogy irigy is mert sikertelen, akkor most szeretnéd az orra ala is dorgolni h jól éltek és már van trónörökös is?

Amúgy értem, hogy rosszul esik, ertem, hogy a normális családokban meglátogatják a rokon kisbabakat de felnőtt embereken nem tudsz változtatni.

2020. okt. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
88%

Mit érdekel, hogy jön-e vagy sem, ha ilyen veled? A testvérét az ember nem válogathatja meg, a barátait igen. Oda szívesen megy, téged nem szeret, és még irigy is rád, hiszen a kudarcaival szembesíted akaratlanul is; akkor mit nézesse a gyerekedet? Jobban esne, ha a gyerekedben is megtalálná a kötöszködnivalót? Ha nagyobb lesz, majd őt is ugyanígy ekézze állandóan, mint téged? Hiányzik neked egy ilyen károgó varjú az életedben?

Inkább örülj, ha nem kell látnod!

2020. okt. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
90%
Jok a válaszok, főleg az első. Engem az érdekel, hogy valójában miért akarod, hogy elmenjen hozzátok? Mert szereted és hiányzik, vagy külső elvárások miatt (így illik stb.). Őszintén.
2020. okt. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
77%
Ha ő nem kíváncsi rátok felesleges ezen rugózni. Nektek sem kell még csak érdeklődni felőle sem. Így még jobban is jártok mintha csak csupán illendőségből ment volna titeket látogatni miközben a hátaközepére sem kíván titeket.
2020. okt. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
71%
Engem az érdekel, szerinted miért irigyelne bárki az orvos férjed vagy a diplomád meg az irodai állás miatt.
2020. okt. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
38%
5, mert a mai felszínes világunkban ez státusz :D
2020. okt. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
59%

Aki ilyen velem (irigység miatti csipkelődés családi ebédeken stb) azt nem is nagyon várnám, hogy jöjjön és nem is hiányozna.

Persze könnyen beszélek, (szerencsére) sose voltam ilyen helyzetben, fájhat, hogy testvéred ilyeneket tesz. Attól tartok az ilyennel őszintén meg se lehet beszélni, hogy "nézd, sajnálom, hogy neked így alakult az élet, nekem meg amúgy"...

2020. okt. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
43%

Érdekes hogy ha valaki utál valakit akkor a sok gyökér egyből arra asszociál hogy irigy... Szerintem szimplán rühell és minél távolabb akar tartani titeket magától.

Én speciel igen rühellem az orvosokat,meg a diplomásokat, de nem azért mert nekem nincs (sose eszembe nem jutott egyetemre menni) hanem mert mindegyik beképzelt pökhendi pecs (tisztelet a kivételnek, sajnos kevés van).

Irigy meg nem vagyok, mire lennék? A diploma nem jelent semmit főleg napjainkban, az orvos meg az egyik leginkább lenézettebb legundorítóbb szakma lesz a politikus után, a sok gyökeret gyakorlatilag abból a pénzből fizetik(ráadásnak miliós fizetéssel,és még ezen emeltek idén) amit az emberektől ellop az állam TB-címén,ráadásnak a kórházak még mindig max arra jók hogy odamész meghalni... Persze vannak kivétel orvosok akik érnek is valamit,és megérdemlik de 100-ból talán 1 ilyen.

2020. okt. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
82%
Szavaidból kitűnik, hogy régóta nem felhőtlen a viszony közöttetek. Miért csodálkozol, hogy felétek sem néz?
2020. okt. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem meg inkább te vagy irigy. A testvéred jobb kapcsolatot ápol a családdal, mint te. És mivel ez neked nem tetszik, azzal nyugtató magad, hogy biztos az eredményeitekre féltékeny. De biztos vagyok benne, hogy inkább visszadobnád a diplomádat, ha veled is úgy foglalkoznának a rokonaitok.

A családod szemét meg nem felnyitni akarod, hanem az ő szemükben feljebb kerülni a testvérednél. Nekem is van 2 testvérem, mindegyik többre vitte mint én, de soha eszembe se jutott volna irigykedni, vagy a családot ellenük uszogatni.

2020. okt. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!