Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy 6 hónapos baba mennyit...

Egy 6 hónapos baba mennyit érzékel ebből? Hogyan fogadja?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 2 hónapig volt velünk a kisfiam édesapja és 1 hete váltunk el egymástól. Azóta a kisfiam éjszakánként nem alszik csak 1-2 órát. Sokat sír. Alig eszik. De beteg is volt a múlthéten. Lehet amiatt nem eszik? Teljesen megromlott a kapcsolat köztem és az apja között, közös jövőnk már biztosan nem lesz, de ha nagyobb lesz a fiam emlékezni fog rá? Így hogy még ilyen kicsin elment? Köszönöm a válaszokat!

2018. márc. 29. 09:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%

Valószínűleg inkább érzi a belőled áradó feszültséget, és ez őt is stresszessé teszi. Ha apuka nem gondozta őt, tehát nem ő fürdette, altatta, stb., akkor kifejezetten az ő hiányát kevéssé érzi még ebben a korban.

Viszont nyilvánvalóan te sem vagy perfektül a szakítás miatt (ki lenne?), és ezt viszont érzékeny detektorként lereagálja a babád is.

Illetve természetesen a betegség is közrejátszik.


Emlékezni nem fog rá valószínűleg, viszont ha idősebb lesz, hiányolhatja, hogy neki miért nincs apukája. Illetve ha hétvégi apuka lesz, akkor az lesz számára a természetes, hogy csak néha találkozik vele. Ettől egyelőre felesleges félned, hiszen addig bőven találhatsz olyan párt, aki méltó rá, hogy mellettetek maradjon. :)

2018. márc. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes választ! :) Egyáltalán nem fürdette, etette, nem is igazán foglalkozott vele. Én is arra gondoltam hogy feszült vagyok és Ő ezt érzi. Bármennyire is akarok ezen változtatni ilyen hirtelen ez nem megy..
2018. márc. 29. 09:46
 3/16 anonim ***** válasza:
53%
Keressél magad mellé támaszt, hogy ne legyél egyedül, bárkit: szerető családtagot, barátot, akár jó szomszédot. Beszéld ki magadból az érzéseidet, ne csak a veszteséget, hanem azt is, hogy mit nyersz az új helyzettel.
2018. márc. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
58%

Tudom, nem számít a pontozás, de mégis kik azok az agyalágyultak, akik az értelmes, segítő, empatikus választ le tudják nyomni kegyetlenül?


Lényegében megkaptad a választ, talán csak egyre nem: Nem lesz a papáról semmi emléke, mire felnő. A hiányát érezni fogja, főleg akkor, ha egyedül fogod nevelni.

Mindkettőtőöknek jót tenne egy új társ, aki így elfogad és szeret titeket, s boldogsában élhettek együtt.

Neked is kell a férfi, s a gyermekednek sem árt a férfias viselkedési minta.

2018. márc. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
57%

5-ös: vannak lepontozók, akiknek ez az egyetlen öröme az életükben, meg az olyanok, mint az elsö, aki egyböl támadja a kérdezöt, pedig ebben az esetben semmi jelentösége sincs a konfliktus okának.


Kérdezö: a gyereknél még biztos érezhetöek a betegség utóhatásai, de ilyen pici nagyon érzékenyen reagál az anya érzelmi állapotára is, ha ideges, feszült vagy, az rá is átragad. Próbálj megnyugodni valamennyire, beszéld ki magadból a feszültséget - ha van rokon, ismerös, barát, akkor neki, ha nincs, akkor akár itt - akkor a baba is megnyugszik.

Az apjáról ilyenkor még semmi emléke sincs, ha ezután nem foglalkozik vele, akkor nem is lesz. De akkor nem is vesztett vele.


Idövel találsz te is valakit, aki melletted lesz és aki az apaszerepet is át tudja venni a gyerek mellett.

2018. márc. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk ugyanez volt,mikor megszülettem megszakadt anyámék között a kapcsolat,mert nem volt rám kíváncsi apám.Nem érzékeltem az egészből semmit.Egy emlékem van,de az is inkább csak érzések,képekre nem emlékszem,mikor egyszer eljött megnézni,talán 2 éves lehettem,és éreztem hogy ott van,ő az,de ez csak felnőtt koromban tudatosult mi is volt ez.
2018. márc. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%
Én 1 éves voltam, mikor elváltak anyámék, semmilyen emlékem nincs az apámról.
2018. márc. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%
Az igazság az, hogy egy ekkora baba nem érzékel ebből semmit, mert kötődés sem alakult ki. Az a két hónap arra volt elég, hogy megszokja a jelenlétét. Az igazi veszély nem ebben rejlik, hanem a jojó-szülőkben akik felbukkannak és eltűnnek a gyerek életéből, hogy később megint felbukkanjanak. A gyerek emiatt bizalmatlanná válik, hamis reményei vannak amiket a felelőtlen szülő tör szét. Messze jobb az a helyzet, amikor a szülő soha nem látogat, mint amikor ki-be jár a gyerek életében és csalódást okoz éveken keresztül.
2018. márc. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
35%
Ne értsetek félre, de ennyire nem lehet előre érezni, hogy a férfi nem akar gyereket? Nem támadok, nem ítélkezek, szépen kérdezem.
2018. márc. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
58%

Persze hogy nem érzékelik,mert pár hónap után már terhesek és csak jó esetben élnek már együtt.

Ugyanezek istenkáromlásnak tartják a házasságot,hogy talán meg kellene ismerni a másikat,együtt lakni és csak akkor gyereket vállalni amikor már megvannak az érzelmi,anyagi és lakhatási körülmények.

De nem,jó úgy is hogy elvannak pár hónapig amíg tart a nagy lángolás,aztán "jajjteherbeestemnemkellgumikihúzom",utána rájönnek hogy jéé ez egy igazi sheghfej és egy plüsskutyára se tudna vigyázni,aztán meg ott a gyerek a csonka családban az apa meg Németországban.

2018. márc. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!