Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Vennétek használt könyvet...

Vennétek használt könyvet ajándékba?

Figyelt kérdés

Gyermekkorom egyik kedvenc könyvét szeretném a testvéremnek ajándékozni (ő 6, én 23) karácsonyra. Sajnos az én példányom nincs már meg, újonnan nem kapható. Egy antikvár példányt tudtam beszerezni, de látszik rajta, hogy használt. Viszont nekem nagyon meghatározó volt, nagyon szerettem.


Kellemetlen használt könyvet adni? Ti adnátok? Mellé lesz egy új ruha (ami biztos tetszeni fog neki), illetve egy közös élmény is.



2020. okt. 23. 12:01
A kérdező szavazást indított:
Ciki
Alapvetően ciki, de ebben a helyzetben rendben van
Alapvetően nem ciki, de ez igen
Nem ciki
128 szavazat
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
96%

Akkor lenne ciki, ha pecsétes koszos stb. könyvet adnál. Egy jó állapotú antikvárral nincs gond, főleg, ha újonnan beszerezhetetlen. Sőt! Volt olyan, hogy hónapokig keresgéltem egy könyvet a páromnak, mert tudtam, hogy örülne neki (egyszer megvolt neki rég), szerintem ennek sokkal nagyobb értéke van, mintha csak bemész az első boltba.


Persze egy hatéves még nem biztos, hogy tudja úgy értékelni a dolog miértjét, de pont egy hatéves szerintem nem is nézi, mikori a könyv. El lehet neki magyarázni, hogy ez a könyv majdnem annyi idős, mint a tesó, és ugyanezt olvasta, mikor pici volt.

2020. okt. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
95%
Ez nagyon kedves ötlet, szuper ajándék! Érdemes lenne beleírni pàr sort az első oldalra, hogy mennyit jelentett neked és reméled, neki is annyira fog tetszeni. :)
2020. okt. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
97%
Könyvet szokás antikváriumból ajándékozni. Minél ritkább egy könyv, minél nehezebb beszerezni, annál nagyobb az értéke. Ne adj olyan random emberek szavára, akik utoljára a Kincskeresó kisködmönt olvasták el utoljára másodikban.
2020. okt. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
96%
Egy 6 évest nem érdekel még (hála Istennek!), hogy mi ciki meg mi nem. De egyébként se ciki, ne foglalkozz a többi rokonnal, az a lényeg, hogy örömöt szerzel neki.
2020. okt. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó tesó vagy hogy ugyanolyan örömet akarsz neki szerezni azzal a könnyvvel ami neked is fontos volt
2020. okt. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ebben az esetben nem ciki tudod neki mondani hogy ez a könyv már nagyon régi vigyázzon rá, adja majd tovább az ő gyerekeinek majd. Cuku
2020. okt. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
25%
Hat evesen pont nem fogja fel hogy az egy hasznalt konyv. Ertem hogy neked meghatarozo elmeny, de az is lehet hogy csak bebas.za egy szekrenybe, vagy elolvassa de nem erti. Ne fujd fel. Add neki oda, ha akarja ugyis elolvassa.
2020. okt. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
14%

Nem, nem vennék csak és kizárólag akkor, ha a megajándékozottnak kifejezetten az a vágya.

Kb 1000 hat évesből talán 1 ha van, aki egy könyvnek örül. A többséget pont nem érdekli, pláne hoyg ennyi idősen épp csak elsős és még csak tanul olvasni.

A helyedben vennék neki valami "normalis" ajándékot, valami olyat, aminek örül is, a könyvet még csak úgy, alkalom nélkül adnám oda neki.

2020. okt. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:

Ő még ovis egyébként, most lett 6 egy hónapja.

Minden este olvasnak neki mesét a szülők, én nem velük lakom már. Szereti amúgy a könyveket, máskor is vettem már azt neki, csak azok mind újak voltak.

2020. okt. 23. 12:49
 10/48 anonim ***** válasza:
5%
Szüleiteknek tetszene használt könyv ? Mert nem a 6 évesnek kell ez esetben hogy tetszen hanem szüleiteknek.
2020. okt. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!