Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti oda adnatok a vedononek a...

Ti oda adnatok a vedononek a hasznalt es kopott, ajandekba kapott ruhakat, amiket nem fogtok a gyerekre adni sosem?

Figyelt kérdés
Ne ertsetek felre nem vagyok egy nagykepu nember,hogy hasznaltat ne adjak a gyerekre ha ugy van de ezeknek a ruhaknak az allapota olyan,hogy nem akarom azt higgye barki anyagi gondjaink vannak es azert van agyon mosott,bolyhos ruha a gyereken. Koszosnak nem koszos,nem szakadt de viseltes tobbsege viszont azon gondolkoztam,hogy biztosan van olyan csalad ahol meg ezek a ruhak is nagy segitseget jelentenek. Parom es szuleim szerint ,,ne egessem magam" azzal,hogy megkerdezem a vedonot tud e olyan csaladot,akinek nagyon szuksege lenne ra. Vagy dobjam le egy ruhas kontenerbe?
2018. szept. 15. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Felénk le lehet adni ruhákat igen. De én úgy vagyok hogy az agyonmosott bolyhos , ezer éve divatost nem adom oda a rászorulónak se.

Nekem az megy a ruha újrahasznosító konténerbe.

Nem felejtem el, ami karácsonykor szokott körbejárni körlevél, amiben a gyerekotthonban dolgozó alkalmazottak szokták megosztani, miket adományozzunk és miket ne. Szerintem az agyonmosott, rusnya ruha is ide tartozik (bár nem látom ugye hogy amiket adni akarsz, mennyire rossz helyzetű).

Arra figyelj hogy nem tartja e számon az akitől kaptad :)

Nekem első babámnál volt egy ismerős (anyukám vmi barátnője) aki váltig ragaszkodott hozzá hogy az ő lányának a már 10-12 éves fiainak az eltett ruháit odaadja. Ezer éves, divatjamúlt ruhák voltak, egyet se adtam a fiamra. Már készültem rá hogy elviszem vmi újrahasznosításra (hm vagy hasonló) mire kiderült hogy hát ők azt visszavárják...:O

fogalmam sincs kire vagy mire de mindegy....úgyhogy rá kell kérdezni, kérik e vissza.

2018. szept. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én bizony odaadnám a védőnőnek. Tényleg lehetnek (és vannak is bőven) olyan családok, ahol a megfakult ruha is nagy segítség. A védőnő majd eljuttatja a megfelelő helyre.

A férjed meg valami gyerek, hogy "ne égesd magad a kérdéssel"? Miért lenne égő a segítőszándék?


Nálam is van néhány ilyen darab és pontosan ez a tervem vele, hogy átadom a védőnőnek. Juttassa el oda, ahol szükség van rá. Sajnos nem mindenki teheti meg, hogy válogasson. És ha segíthetek, még ha csak ennyivel is, akkor miért ne tenném? Pláne egy babán...

2018. szept. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hat lehet vissza varja de en nem fogom tarolgatni evekig az fix. Alapbol 9-12 hos a nagy resze holott a gyerkoc ujszulott.

Karacsony elott azok a dobozos gyujtok gondolom nem kernek belole,mert ne ajandekozzunk mar karacsonyra bolyhosat,de en azt gondolom sajnos lenne olyan,aki orulne ennek is. Vagy vajon gaz ha jon a vedono es mondom neki,hogy nezze meg vajon lenne e aki raszorul es orulne nekik? Csak megmondja ha nem fogadnak el ilyen fako holmit. Viszont van benne egy-ket kabat is meg meleg pulcsi,ugy gondoltam telen valakinek sokat szamitana :/

2018. szept. 15. 14:42
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugottan kérdezd meg a védőnőt. Én is leadtam az ilyen ruhákat. Őrültek neki. Először én is kidobtam, de az én párom meg pont ezért szúrt le, hogy más biztos örülne ennek is, igaza volt.
2018. szept. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Add oda nyugodtan. Sokan úgy szülnek gyereket sajnos hogy semmilyen ruhát vagy babaholmit nem tudnak megvenni, nincs rá pénz (vagy rosszabb esetben piára/cigire/drogra elköltik). Őket nem érdekli, hogy mi van a gyereken vagy hogy mások mit gondolnak róla. Karitászba is viheted amúgy, ott is elfogadják.
2018. szept. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

En is ugy gondolom van,aki orul,hogy egyaltalan van ruha a gyereknek barmilyen is.

Nem szakadtak csak azert latszik,hogy viseltesek ezert nem is tudtam nagyon a kornyezetem reakciojat hova tenni.

2018. szept. 15. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!