Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan haragszok a nővéremékre?

Jogosan haragszok a nővéremékre?

Figyelt kérdés

Első gyerekét se én kereszteltem oké nem baj. A másodikra mondta kereszteljem, erre kitalálta hogy mégse, mert a párja nem akarja... Mondom oké...


Erre mamám szól, hogy a kislánynak lesz vasárnap keresztelő.

Én meg csak annyit mondtam, hogy jól van...


Csesztek meghívni,de már nem ez az első, kislány baba bemutatkozóra se hívtak mindent fbról tudok meg engem csak akkor keres ha kell valami.


Annyira nyílván nem jó a viszony,de ha ő keres engem ha pénz kell akkor minimum lenne ilyeneket elmondani.



2020. okt. 25. 15:11
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
59%

Megértem a sógorodat meg a nővéredet, hogy ilyen agresszív és mocskos szájú embert nem akarnak kereszanyának/keresztapának. Sőt, azt is meg tudom érteni, hogy el sem hívnak ilyen eseményekre, mert vállalhatatlan a stílusod, és rosszindulatú is vagy.

Egyébként a nagy arcoddal azt már nem mered leírni, hogy melyik tájon mondják így, hogy a keresztszülő kereszteli a gyereket. Ja, mert csak a te fejedben létezik :D

2020. okt. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
71%

Senki nem kezdett veled olyan stílusban írni, amilyer te megengedsz magadnak. Egyszerűen csak furcsa itt sok embernek így ez a mondat. Erre te el kezdtél alpári módon mindenkibe belekötni. Így miért várod a segítséget? Mi jogon adjunk mi tanácsokat, ha úgy "beszélsz" velünk, mint egy felmosóronggyal? Ok, hogy gondod van, de ne rajtunk töltsd ki, akik segíteni szeretnének.

Ui. ;a sógorod elég normálisnak tűnik. Legalábbis azért biztos, hogy a gyerekét nem akarja kitenni a te stílusodnak.

2020. okt. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
74%
Milyen szép keresztény család😀 Egyébként kit érdekel, hogy ki kicsodát csal meg? Csak téged érdekel a családi drámátok, másokat nem. A válaszolók csak megemlítették, hogy hülyén fogalmaztál, erre így ki kell kelned magadból? Pláne interneten keresztül? Szerintem pap helyett keressetek inkább egy jó pszichológust.
2020. okt. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
72%
Felénk is így mondjàk " Megkereszteltem a testvèrem gyerekèt" Nyilván nem szó szerint èrtjük. Ja és Hajdú-Bihar :)
2020. okt. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
54%

Lehet én vagyok fura, de nekem elsőre leesett, hogy keresztszülőre gondolt a kérdező, hiszen tudomásom szerint a keresztszülők tartják a víz alá (vagy mi alá) a keresztelendőt. Meg vagyok keresztelve, de nem vagyok híve a vallásnak, vagy a templomi dolgoknak, mielőtt valaki belém kötne.

Kérdésre válaszolva: ha tudom, hogy én lennék a pénztárca, de meghívni nem hívnak ilyen (egyesek számára) nagy eseményre, akkor innentől fogva minden támogatás megszűnne a nővérem felé.


Amúgy egyeseknek nincs jobb dolguk, hogy a kérdésben hibát keresve offolnak így tök felesleges válaszok születnek?

2020. okt. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 Andizsuzsi ***** válasza:
59%

tegnap 17:21!


A levonót (és a csuriba fogott hajat) Miskolcról származó barátnőmtől hallottam.

2020. okt. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
47%
Értem én, hogy ez valami tájszólás-féle lehet, de akkor sem helyes. A pap keresztel, nem a keresztszülő. Amikor elolvastam a kérdésed, egy pillanatig azt gondoltam, hogy pap vagy és megsértődtél, amiért másik papnál keresztelik.😀
2020. okt. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
76%
#57 Ezt már két napja kitárgyaltuk, későn jöttél. Most már az eredeti kérdésről kellene beszélni. Szerintem jogosan haragszik, mert ha a nővére ennyire nincs jóban vele, akkor pénzt lejmolni se járjon kérdezőhöz.
2020. okt. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 Laylah ***** válasza:
6%

"átmegyünk nálatok" (máshol: hozzátok)

Borsodban is van ilyen.

"máma" (ma)

Szintén, de csak tájszólással beszélők közt.

"levonó" (matrica)

Borsod.

"lapcsánka" (tócsni)

Lepcsánka, Borsod.

"csináld megFELE"

Szleng.

"fáj a térgyem"

Tájszólás.

"a brant egye meg"

Szleng.

Szerintünk ciklámen, más szerint lila vagy rózsaszín

A ciklámen egy árnyalat a lila és a rózsaszín közt.

"ez a gyerek feszt enni akar"

Szleng.

Mi egy gömb fagyit kérünk.

Sok helyen van így kiírva, nem csak felétek.

2020. nov. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
80%

Az „átmegyünk nálatok”, „brant”, „gömb fagyi” inkább Szabolcs-Szatmár, kisebb mértékben Zemplén. Persze most már akkora az országon belüli ide-oda költözés, hogy bárhol hallhatsz bármit, de eredetileg ezek nem borsodiak.

- egy borsodi

2020. nov. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!