Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ilyenkor viszonozzam anit ő...

Ilyenkor viszonozzam anit ő csinált, vagy én legyek az okosabb?

Figyelt kérdés
Bátyámmal valamikor jóban, de legtöbbször roszba szoktam lenni. Mindenben keresi a hibámat, és aztán mindenki előtt előadja. És sokszor ki is beszél engem. Általában hülyeségekkel és hazugságokkal támad. És amikor én visszatámadok, akkor beszokott menni a szobájába, és letiltja telefonomról a wifit, és akkor nem tudok internetezni. Szerintetek én is csináljam ugyan azt amit ő velem? Vagy legyek okosabb és haggyam?

#testvér #báty #kibeszélés #Családi kaocsolatok
2020. nov. 8. 08:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
ovis szint.szüleiddel kellene beszélni.
2020. nov. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Anyám Bátyám oldalán van, Apám pedig picit az enyémen
2020. nov. 8. 08:14
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom: lehetne -e vele beszélni vagy ha nem, e-mail-t írni neki, hogy eljöhet az az idő, amikor csak egymásra számíthattok, legyetek jó testvérek, minek kell gyűlölködni. Említeni lehet azt is, hogy lehet: amit csinál, számára jó poén, de neked ez nagyon fáj és szeretnéd majd vele tartani a kapcsolatot a későbbiekben is, ezt hagyja abba, mert fáj, nagyon rosszul esik.
2020. nov. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ő fizeti az internetet, hogy csak így rendelkezhet felette vagy mi?


Hány évesek vagytok?

2020. nov. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Én biztos megmondanám neki hogy ha mégegyszer letiltja a wifit, széttöröm a routert! És ha még ezután is köcsögösködik, akkor sorra kalapács alá kerül a telefonja és minden egyéb értéke!

Hihetetlen hogy ekkora f.sz. egy családtag...

2020. nov. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Vágd jól pofán.

Az én nevemben is.


Hogy lehet ilyen féreg?

2020. nov. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ő egy alkalmazással betudja állítani, hogy milyen készüléken lehessen használni a wifit. Egyébként tini korban vavyunk mindketten
2020. nov. 8. 10:58
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem arra gondoltam, hogy mivel csinálja, hanem hogy hogy a f@$zba engedik ezt meg neki a szüleitek.
2020. nov. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. Ez a szüleid sara: A szüleiddel kellene beszélni visszafogottan, udvariasan stb., mert ők fizetik a netet (gondolom, mert tinik vagytok), és ők engedik neki ezt a viselkedést. Utána kellene járni, hogy ő mitől fontosabb gyerek. Nekem pl. meghalt az első öcsém, és a második olyanokban is le volt védve velem szemben, amiben normális szülők hagyják a nagyobbat lerendezni a kisebbet. Ez a viselkedés a szüleid sara 90%-ban, utána a tesódé. Ha a szüleid nem érnek el javulást (de akarnak), akkor családterápia lehet a segítség.

2. A távolságtartás előnye/hátránya: Ha el tudsz tőle szeparálódni (másik szoba, a f@sz megnyilvánulásainak figyelmen kívül hagyása, stb.), akkor érdemes lehet a harc helyett az energiáidat tanulásra, magad képzésére, a barátaidra fordítani, a szórakozásodra fordítani, mert a képzettséggel és a kapcsolati tőkével sokra viheted, és az ilyen köcsögnek nincs nagyobb arculcsapás, mint amikor többre viszed az életben karrier, magánélet stb. szempontból. Ennek az eredménye viszonylag fájdalommentes elhidegülés lesz köztetek.

3. A harc előnye/hátránya: Ha nem tudsz elszeparálódni (mert a hazugságai miatt jelentős hátrány ér, és magadat meg kell védened, akkor érdemes harcolni, mert az ő mérgező személyisége különben az önértékelésedet tudat alatt rombolja. Harc esetén a szüleid még jobban polarizálódni fognak, és faterod valószínűleg a tesód oldalára tolódik (vagy jobban feléd).

Én igyekeztem az öcsémet békén hagyni, de ő csesztetett verbálisan, és megvonásokkal, stb. aminek szar önértékelés, nulla önbizalom lett a vége. A kiállással egyrészt ezt-azt meg tudsz védeni magadnak, másrészt határokat állítasz fel, amiket neki nem lesz érdemes olyan gyakran átlépni, és ami a legfontosabb, nem kerülsz tudat alatt egy állandó áldozatszerepbe, ami baromi fontos az önbizalom és a későbbi életed folyamán.

Ennek a vége viharos elhidegülés lesz még a 20-as éveitek előtt. Aztán ez vagy így marad örökre, vagy akár megjavul. Anyámat a bátyja verte stb., aztán egy nagyon szorult helyzetben (hagyatéki tárgyalás) anyám kvázi ügyvédként lépett fel a bátyám érdekében a többi örökössel szemben. Onnan datálható, hogy amennyire sz@r volt a viszonyuk, majdnem annyira jó is lett utána.

2020. nov. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nehéz ami van. Mivel sokszor jól kijövünk egymással, de valamikor meg fordul a kocka
2020. nov. 8. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!