Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme szeretetet adni, ha nem akarom, hogy viszonozzák?

Figyelt kérdés

Szeretek adni az embereknek, mert azt akarom boldogok legyenek. Én saját magamnak viszont nem kérek semmit, nem vágyom arra, hogy szeressenek mások. Tulajdonképpen elég közömbös vagyok az emberekkel. nem kérek semmit.

Most egy jó barátom rávilágított arra, hogy szerinte ezzel végső soron csak bajt csinálok, mert akaratomon kívül becsapom az embereket. Jelenleg úgy áll a helyzet, hogy egy lány a jósszándékú, odaadó viselkedésem miatt lett szerelmes belém, és hitte azt, hogy én is szeretem őt. Nem tudom mit csináljak. A jó barátom szerint ideje lenne felelősséget vállalnom azokért az emberekért, akiket elhalmozok szerettel és jósággal. Máskülönben nagyobb fájdalmat okozok nekik, mint ha nem adnék nekik semmit... :/


2013. febr. 10. 10:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%

Ez így van. Szeretetért is felelősséget kell vállalni.

Minden tettünkért felelősséget kell vállalni. Mindegy, h ez pozitív vagy negatív dolog.

24/L

2013. febr. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Érdekes (hogy azt ne mondjam, különleges) ember lehetsz. :)Én is szeretek adni (ismeretlennek és ismerősnek egyaránt), de én általában úgy vagyok ezzel, hogy ha ismeretlennek adok (például egy hajléktalannak az utcán, vagy a templomi perselybe dobok pénzt, esetleg használt ruhákat adunk le gyűjtőhelyen) nyilván nem várok semmit, viszont nagyon örülök, hogy adhattam vmit. Ellenben ha ismerősnek adok, csak úgy adok, hogy figyelek arra, hogy ő ezt ne érezze nagy áldozatnak, ne higgye, hogy lekötelezett lett + ne gondoljon bele többet annál, mint amennyi benne van. Ezt csak úgy lehet elérni, ha könnyed vagy, nem kerítesz nagy feneket a dolognak, és érezteted vele, hogy Te tudod, hogy hasonló helyzetben ő is ugyanezt megtenné érted. Plusz vhogyan éreztesd azt is, hogy Te bárkinek szívesen segítesz, ha lehetőséged adódik, szóval nem az illető a ritka kivétel. És ha ennek ellenére is többet képzel bele ebbe vki, akkor a saját érdekében sztem ne segíts neki többet. Azzal csak még inkább elősegítenéd, hogy hiú ábrándokat kergessen. :(

Szóval, ebben az esetben pl. úgy segítenél rajta a legtöbbet, ha nem segítenél. :)

Amúgy vhol furcsa, hogy nem vársz érte semmit. Mert oké, hogy anyagi értelemben én se várok semmit, de amúgy pedig fontos nekem, hogy az ismerőseim/barátaim szeressenek, eszükbe jussak, írjanak e-mailt, találkozzunk, stb. Persze nem azért adok/segítek, hogy megvásároljam őket, ... de gondolom, érted, hogy értem ezt az egészet. Sztem fontos a kölcsönösség.

2013. febr. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Az is a gond, hogy az illető csajnak világ életében én adtam a legtöbbet. Én sok mindent megteszek neki, ami mások szerint vonzódásra utal, én viszont nem érzem ennyire túlzónak a cselekedeteim. A csaj szerint minden amit adtam/adok neki hiteltelen, ha felelősséget nem vállalok, és valójában (majdhogynem) közömbös nekem.
2013. febr. 10. 11:21
 4/23 anonim ***** válasza:

Azért ne keverjük össze azt, hogy mondjuk szeretetből segítesz a szomszéd néninek bevásárolni, mert jó akarsz lenni, és nem vársz cserébe semmit, mint hogyha egy potenciális barátnővel vagy kedves, amit félre ért. Aki rászorul annak lehet adni, de aki nem szorul rá, annak csak akkor adj, ha tisztázod is hogy mi a pálya.


nem tudom mire érted hogy szeretetből mit adtál annak a lánynak aki beléd esett? azért mert párszor beszéltél vele, és ő ebből többre következtett, az az ő baja. Viszont ha az önbizalmát akartad jófejségből helyre tenni azzal hogy udvarolgattál neki, és jogosan következtetett arra hogy akarsz tőlve valamit, akkor hibáztál.


Ha mindig megmondod mi a felállás részedről, egyenesen és félreérthetetlenül, akkor sose hibázol. Az más kérdés, hogy valaki nem tudja megkülönböztetni az udvarlást a rendes udvarias viselkedéstől. De majd megtanulja.


Felelős olyan értelemben vagy a szeretetből tett cselekedeteidért, hogy ha arra a továbbiakban is számít valaki, de neked már eleged van, és nem mondod meg, akkor jogosan haragszanak meg rád. Mondjuk a nénis eset amit mondtam. Ha rendszeresen vásároltál neki, de már nincs időd, akkor kellemetlen lehet, mert ő már hozzá szokott hogy te mindig segítesz neki, viszont hirtelen nincs neki más.


Teljesen normális hogy nem kérsz cserébe semmit. Mert normális valószínű a háttered, és az önbecsülésed, nem szorulsz mások istápolgatására meg lelkizésre. Nincs ezzel semmi gond. Én is általában meghallgatom a barátaimat, meg ha kérik elmondom a véleményemet, de én nagyon ritkán traktálok mást a bajaimmal, mert jobb szeretem egyedül megoldani, vagy mert nem tartozik másra.


Olvasd el a Kisherceget :) elég híres a meszelidítéses rókás jelenet :) gondolom a barátod erre értette.


34/N

2013. febr. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Nincs ebben semmi rendkívüli. Csak meg kell beszélni, te barátságnál nem akarsz többet. Ugyanez megtörténik fordítva is milliószor, mikor egy lány kedvesen beszélget egy fiúval, ő nem akar tőle semmit, de a fiú félreérti. Két mondatban tisztázható.
2013. febr. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Ismerem a Kisherceget. :)

Amúgy ez a nénis dolog is olyan, amit szívesen megteszek, mert nekem nem gond. De pl a lánnyal "romantikázok" is, de csak azért teszem, mert tudom, hogy ezzel örömöt okozok neki. Megajándékozom, ha épp úgy adódik, és szeretettelien szólok hozzá, mindent megteszek amit csak szeretne. De szerintem arról én nem tehetek, hogy ha más ebből többre következtet, és az már az ő baja.

Most ezért a lányért kéne felelősnek lennem? Miért nem elég neki az, amit eddig adtam? Most találkozni akar velem, de nincs kedvem ehez... Bár azt is mondtam, hogy nagyszerű lenne örömet okozni, és látni szemtől-szemben ahogy mosolyog. DE csak "lenne".

2013. febr. 10. 11:34
 7/23 A kérdező kommentje:
Ja, ráadásul a csaj annyire megszeretett, hogy ő is "jót akar adni" nekem (például hogy ne legyek magányos, mert az vagyok) és viszonozni szeretné az eddigieket, de nem engedem neki. Vagyis nem az, hogy nem engedem, csak mivel nem veszem a fáradtságot, hogy találkozzak vele, nem tudja megadni nekem az ő saját szeretetét.
2013. febr. 10. 11:43
 8/23 anonim válasza:
Hát pedig ezt a romantikázásos dolgot elég erőteljesen félre lehet érteni. Beszéljétek meg a dolgokat, tisztázzátok, hogy te miért csináltad.
2013. febr. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Romantikázol és kedveskedsz egy nyilvánvalóan magányos lánnyal...Szerintem ez nem kedvesség. Előbb gondolkodj, aztán játssz mások érzelmeivel.
2013. febr. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha romantikázol vele úgy, hogy tudod, hogy nálad ez ennyi és kész, akkor igen, becsaptad. Hiszen joggal gondolja azt, hogy ennél tovább is mennél. Ez nem az a tészta, amikor segítesz egy idős néninek, itt a lány érzelmeivel játszol.
2013. febr. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!