Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Párom diszlexias testvérét...

Párom diszlexias testvérét fogadjuk be, hogy velünk lakjon, vagy inkább fizessünk neki albérletet?

Figyelt kérdés

2021. jan. 14. 19:05
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
91%
19-es, magam is diszkalkuliás vagyok, három szakon végeztem az ország első egyetemén, igaz, középiskolában matekból, fizikából, kémiából kettes voltam, a többiből jeles. Arra kellett ügyelnem, hogy ne olyan téren tanuljak tovább, ahol számolni kell tudni.
2021. jan. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
41%

Ha albiban el tudja magát látni, akkor nem olyan fokú az a fogyaték.


Ha még nincs 18, és örökbe fogadjátok, még támogást is kaptok érte. :)

2021. jan. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
93%

Attól függ, hogy mik a valós problémái, mert a visszamaradottság egyáltalán nem egyenlő a diszlexiával...

Ha, tényleg, muszáj nektek segíteni rajta és nem tudjátok a szülőknél elhelyezni, akkor gondolkodjatok azon, hogy plusz költségként bírjátok-e az albérletét fizetni, mert nem olcsó mulatság.

Ha viszont befogadjátok, akkor anyagilag olcsóbban jöttök ki esetleg kérhetitek, hogy szálljon be a költségekbe.

2021. jan. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
86%
Láttam nem kevés olyan családot, ahol valamelyik nehéz helyzetű családtag évtizedekig velük élt, persze ehhez konfliktusmentesen, együttműködve kellett tudniuk élni.
2021. jan. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
95%
kedves kérdező! szerintem nem vagy tisztában a diszlexia fogalmával.
2021. jan. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
10%
Nem fogadnék be dikszlexiás fogyatékkost.
2021. jan. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
6%
Magamból kiindúlva inkább albérlet kéne neki. Egy 35 négyzetnéteres 1 szobás lakás jó volna neki. Fizetnétek neki kantint hogy hétközben legyen honnan kapja az ebédet vagy ha kicsi a jövedelme akkor lehet bevennék az ingyenrs kantinba szociális alapon. Hétvégén, ünnepeken meg veletek lenne ha kialakúlna valami alapitvány vagy barát akkor avval s veletek ritkábban s telefonkapcsolatban lennétek. Jobb lenne a kiria mintha veletek élne mert látná az egésséges gyetekeiteket ahogy felylődnek, a családi boldogságotojat s rájönne hogy ö beteg s neki nem lesz ilyen s irígy lenne s emiatt agressziv lenne veletek. Inkább legyen távolság s telefonkapcsolat, ha kell akkor tudtok segiteni.
2021. jan. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem inkább autista.
2021. jan. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%
Neked halvány lila fogalmad sincs mi a az értelmi fogyatékos és dixlexiás közötti különbség,vagy melyik micsoda ,kedves kérdező.
2021. jan. 15. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
92%

Miért kellene nektek istápolni egy olyan embert, aki önálló életvitelre képes? A diszlexia nem olyan állapot, ami bárkit is akadályozna bármiben, ami az önállósággal kapcsolatban. Mert ha elvan egy külön albiban, akkor képes rá, és akkor legyen képes önmagát fenntartani is. Ha nincs, akkor meg önálló életvitelre képtelen, akkor más megoldást kell keresni, de azt se neked.

A kérdésre a válasz: nem. Egyiket sem. A saját életemet akarom élni, magamra keresni, nem egy számomra vadidegenre, otthon pedig nem kívánok senkihez alkalmazkodni a páromon kívül. +1 fő felesleges konfliktusforrás. Önzőség? Lehet, de egy életem van, és nem más döntéseinek következményét akarom elszenvedni, ha arról van szó, el tudom én is b...ni a dolgokat, nem kell hozzá segítség. A párod családja oldja meg, elsősorban a szülei, ha már eddig nem tették, az ő felelősségük. Ha meg nem olyan szinten nem fogyatékos, hogy ezek szerint önálló lakásba is mehetne, akkor nincs miről beszélni. Felnőtt ember.

2021. jan. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!