Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Február 1-től kivettünk a...

Február 1-től kivettünk a párommal egy albérletet, de fogalmam sincs, hogyan mondjam meg apámnak, van valami tanácsotok?

Figyelt kérdés

23 éves dolgozó lány vagyok, és apámmal sosem volt túl jó viszonyom, nagyjából ahogy elkezdtem felnőni, megszűnt a szeretete irántam, pedig sosem voltam kicsapongó, nem csináltam semmi rosszat. Úgy 10-12 éves koromtól folyamatosan azt hallgattam, hogy egy idióta vagyok, úgy kellett kuncsorogni a szeretetéért. Ha rossz jegyet vittem haza, akkor volt, hogy egy hónapra elvette a telefonomat, laptopomat, szobafogság, stb. Nagyon kegyetlen szabályokat kellett betartanom egész életemben, a mai napig, amiről sok ideig azt hittem normális, míg mások rádöbbentettek, hogy nagyon egészségtelen családban nőttem fel... az egész életemet folyamatosan befolyás és kontroll alatt akarja tartani, volt hogy kamerát akart szereltetni a hálószobámba, csak ezt anyu se engedte neki. Van egy nővérem, 9 évvel idősebb, mint én, már régen elköltözött itthonról, de nagyjából vele is ugyanezeket csinálta. Sokszor bánt és bántott minket! Az egész életemet depressziósan, szorongva, félelemben töltöttem eddig. Nem riasztja vissza az agresszió, volt hogy vér is folyt, egyszer úgy megvert, hogy valószínűleg agyrázkódásom is lett, amivel nem engedtek kórházba, mentőt se engedtek hívni, elvették a szüleim a telefont. Két évvel ezelőtt májusban kivettem egy albérletet, amiről nem akartam neki szólni, aztán addig erősködött a családom, hogy végül elmondtam neki, mire az lett a vége, hogy odament ordibálni, ezért visszamondták, engem meg itthon iszonyatosan megvert, és fojtogatott. Fordultam már a rendőrséghez is, mire szószerint kinevettek, azt mondták, 18 éves vagyok, a saját döntésem, hogy otthon élek!

A múlt héten nem mostam fel a padlót, mivel nem voltam itthon, dolgoztam és ügyeket intéztem. A párom aznap este nálunk volt, apám meg egyszerűen nekem jött, amiért nem mostam fel, be akarta verni a fejem érte, a barátom fogta le. Pár napra rá sikerült is találni ezt az albérletet, kicsit rendeződtek itthon a dolgok, de közben meghalt a nagybátyám (apám bátyja), úgyhogy nagyon kellemetlen lenne még ezt is közölni vele, rohadtul félek, hogy bántani fog. Viszont nem mehetek csak úgy el minden szó nélkül, anyukámat még látni szeretném az életben, valamint a nővéremék is itt laknak pár utcára (én másik városba költözöm), valamint a cuccaim miatt még haza kell jönnöm néhányszor, és a temetésen is találkozni fogunk...

A nővérem amúgy az ő másik házába költözött, már van három gyereke, igazából apám azért is adta neki oda, mert meg akart már szabadulni a nővéremtől és a sógoromtól, engem viszont itt akar tartani szolgának, anyuval mi ketten vezetjük a háztartást és csinálunk helyette mindent, ő egy poharat nem képes arrébb tenni, lehamuzik a földre, aztán velem ordibál hogy porszívózzak fel stb.


2020. jan. 28. 11:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
99%

A legfontosabb dolgaidat csomagold be és költözésnél vidd az új albérletbe. Ha megoldható, addig maradj otthon, míg szép lassan a fontos dolgokat átmented. Utána, ha megy az apád balhézni a lakásodhoz, rendőrt hívsz. A visszamaradt holmijaidat pedig vagy a nővéred segítségével, vagy rendőri kísérettel elviszed.

Ha apád többször is a lakásotokhoz megy balhézni, kérhetsz távoltartási végzést.

2020. jan. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
94%

Temetés utáni nap szépen szólnék neki, hogy ma már ne csináljatok nekem ebédet, mert más városban fogok élni. Ha balhézik, lehet hívni a rendőrséget.

Anyukád, testvéred pedig el tudnak menni hozzád majd.

2020. jan. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
12%

Tudod, miért nem hiszem el az egészet?


Mert ha valóban ilyen apád lenne, a büdös életben nem mertél volna lakást bérelni.

2020. jan. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell neki szólni. Szépen összepakolsz és elmész. De nem mond el neki és az anyádnak sem, hogy mi a pontos cím.
2020. jan. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Apád egy agressziv b rom, az hogy anyad türi az ő dolga. Te meg költött el es kész. Összecsomagolsz, aztan kocsival egyszerre elviszitek minden cuccod. Vagy a nővéredhez átpakolsz. Oldd meg hogy egszerre el tudj cuccolni. Vagy amikor nincs otthon. Vagy nem viszel mindent, szelektalsz. Előre nem hangoztatnám at tuti.Ezen kivül nem kell agyalni rajta, ha a baratod ott van nem verhet meg. Anyad ha latni akar, láthat, csak ahhoz az agressziv apadat ott kene hagynia. Az ő élete, azert tehet róla hogy eddig fajult a dolog. A nővered meg ostoba ha kiszolgaltatottá tette magat, azzal hogy apad hazaba költözött. Ezen sem lehet segiteni. Egy embertől retteg az egesz csalad, ez nem normalis. Most lépj! Ja es remelem van annyi sütnivalod hogy nem mondod meg hova.
2020. jan. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
Ne jelents be semmit, költözz, vissza se nézz.
2020. jan. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolso vagyok, anyadeknak SEM mondd meg a pontos cimet, mert apad kiszedi belőlük..vagy igy vagy ugy.
2020. jan. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen előzmények után én elvinném a fontos cuccaimat előre (akár barátodhoz amíg nem tudsz költözni), a többit becsomagolnám és a barátom segítségével utolsó nap elvinném lehetőleg úgy, hogy senki se legyen otthon. Miután elköltöztél hagysz otthon egy levelet, hogy az előzmények miatt csak így kértél költözni.

A címedet ne mondd el, csak a balhé lenne belőle.

2020. jan. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%
*tudtál
2020. jan. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
En is ugy leptem le egy aggressziv baromtol,hogy heteken at egy-egy kisebb szatyorban aprankent hordtam at anyuekhoz a fontosabb cuccaimat.Eloszor az irataimat,utlevelet,iskolai bizonyitvanyokat vittem,mas alkalommal a szamomra nagyon kedves aprobb emlektargyaimat.Ez telen tortent,ugyhogy a nyari holmikat is feltunes nelkul el tudtam vinni,es igy tovabb...A szokesem napjara mar csak egy osszekeszitett,es jol eldugott sporttaska maradt.Persze rengeteg minden ott maradt,de banta a fene.Szerencsere semmit nem vett eszre a keszulodesembol.
2020. jan. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!