Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy oldjam meg, hogy 20éves...

Hogy oldjam meg, hogy 20éves létemre ne legyek egy szobában a 22 éves nővéremmel?

Figyelt kérdés

Nagyon kellemetlen a helyzet, egy 9m2-es szobánk van, 1db emeletes ágyunk (még gyerekkorunkból) és egy közös szekrényünk. Egyfolytában kupi van, mert a nővéremnek rengeteg holmija van, és egyszerűen nem fér el. Nem hívhatunk át semmilyen vendéget, mert nem tudna hol aludni (még a földön sincs annyi hely). Én csak most kezdtem az egyetemet, úgyhogy csak most van lehetőségem elkezdeni dolgozni, a nővéremnek egy baleset miatt nem volt lehetősége, úgyhogy egyikünknek sincs pénze. Albérletbe azért nem szeretnénk menni, mert az az ablakon kidobott pénz,lakáshoz viszont nyilván nincs elég pénzünk, mert hitelfelvételhez nincs elég önerőnk, és amúgy sincs állandó munkaviszonyunk. Ilyenkor mi a jó megoldás? Elkezdek dolgozni minél előbb, de addig ki kell bírnom a nővéremmel egy szobában, ami egyre nehezebb, főleg így online oktatásban, hogy egész nap mind a ketten itthon vagyunk. És amúgy is, önerőhöz és hitelhez évekig kell dolgoznom, pláne részmunkaidőben. Mit javasoltok, mi tévő legyek? (Tényleg egyre rosszabb a helyzet, egyre több a veszekedés, 0 privát szférám van, és soha nem is volt eddig életemben, pedig nagyon magamnakvaló ember vagyok, és szeretnék már csak egy kis zugot is akár, ahol végre egyedül lehetek, ami csak az enyém.)

Köszönöm előre is, ha elolvassátok és válaszoltok!:)


2021. jan. 18. 00:08
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
89%
Milyen valaszt varsz megis? Esetleg nem opcio h a novereddel kivesztek 1 kis lakast, ahol van 2 kulon szoba?
2021. jan. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
84%
Csak az albérlet lehetséges. Nem kidobott pénz, csak amíg egyetemre jársz, aztán majd meglátod mit hoz a jövő.
2021. jan. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
81%
Albérlet.
2021. jan. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
83%

Milyen választ vársz?

Az albérlet esetedben pont ezt a magán szférát biztosítaná, azt kell megfizetned ha szerinted ez kidobott pénz akkor annyira mégsem zavar a helyzet.

Önerő még jó pár év és addig is laknod kell valahol, vagy marad a rád eső másfél*másfél méter vagy fizetsz azért, hogy legyen magánszférád.

Az élet így működik semmi sincs ingyen.

2021. jan. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 Barbell Deadlift ***** válasza:
78%
Szobát is lehet bérelni, 50-60-70 ezer körül.
2021. jan. 18. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
73%
Kollégium (most nem opció meg ott se egyedül vagy, de alapjáraton az is jobb mint ez)
2021. jan. 18. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
77%

Egyik fiú haverom is így volt, aztán leköltözött a pincébe. Elég menő pincéjük volt, egy kicsit újítottak rajta, és tök pofás lett.


Masik ötletem (tudom hülye ötlet), egyszer két évig egy szobában kellett laknom szüleimmel, én akkor azt csináltam, hogy felállítottam a sátrat a szoba egyik sarkában, és az volt az én ágyam, a privát szférám. Nem tudom van-e nappalitok, esetleg oda is felállíthatod. Tudom hülyeség, de jobb ötletem tényleg nincs. Én se mennék albérletbe.

2021. jan. 18. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
52%

Pasizz be, és költözz hozzá. Bár akkor meg ôt kell elviselned.

Amúgy nekem lányként a másfél évvel fiatalabb öcsémmel volt közös szobám, míg egyetemre nem mentem. Onnantól kolesz szobatársakkal. Aztán munkásszálló szobatárssal. 27 éves voltam, mikor életemben elôször saját szobám lett albérletben. 3 évre rá összeköltöztem a barátommal, késôbbi férjemmel. Azóta van két gyerekünk is, családi házban, és “saját szobám” azóta sincs. A közös hálószoba van, meg a többi közös helyiség, meg ugye a gyerekeknek egy szoba. Úgyhogy a “saját szoba”, meg “privát szféra” ahová bármikor elvonulhatsz, elég nagy luxus, ami életed nagy részében nem is lesz, ha családalapítás szerepel a terveid között.

Albérlet és szingliség az egyetlen megoldás.

2021. jan. 18. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
81%
Mi a helyzet a lakás többi részével? Hány szobás, hányan laktok, mekkora a többi szoba?
2021. jan. 18. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
33%
Saját lakás/ház? Vagy ez még a szülői lakás?
2021. jan. 18. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!