Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy oldjam meg, hogy 20éves...

Hogy oldjam meg, hogy 20éves létemre ne legyek egy szobában a 22 éves nővéremmel?

Figyelt kérdés

Nagyon kellemetlen a helyzet, egy 9m2-es szobánk van, 1db emeletes ágyunk (még gyerekkorunkból) és egy közös szekrényünk. Egyfolytában kupi van, mert a nővéremnek rengeteg holmija van, és egyszerűen nem fér el. Nem hívhatunk át semmilyen vendéget, mert nem tudna hol aludni (még a földön sincs annyi hely). Én csak most kezdtem az egyetemet, úgyhogy csak most van lehetőségem elkezdeni dolgozni, a nővéremnek egy baleset miatt nem volt lehetősége, úgyhogy egyikünknek sincs pénze. Albérletbe azért nem szeretnénk menni, mert az az ablakon kidobott pénz,lakáshoz viszont nyilván nincs elég pénzünk, mert hitelfelvételhez nincs elég önerőnk, és amúgy sincs állandó munkaviszonyunk. Ilyenkor mi a jó megoldás? Elkezdek dolgozni minél előbb, de addig ki kell bírnom a nővéremmel egy szobában, ami egyre nehezebb, főleg így online oktatásban, hogy egész nap mind a ketten itthon vagyunk. És amúgy is, önerőhöz és hitelhez évekig kell dolgoznom, pláne részmunkaidőben. Mit javasoltok, mi tévő legyek? (Tényleg egyre rosszabb a helyzet, egyre több a veszekedés, 0 privát szférám van, és soha nem is volt eddig életemben, pedig nagyon magamnakvaló ember vagyok, és szeretnék már csak egy kis zugot is akár, ahol végre egyedül lehetek, ami csak az enyém.)

Köszönöm előre is, ha elolvassátok és válaszoltok!:)


2021. jan. 18. 00:08
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
40%
19: semmit nem tudsz a család hátteréről, nem tudhatod, hogy miért élnek úgy, ahogy. Így kasztrációt követelni minimum meredek, de leginkább gusztustalan. Nem mindenki indul könnyű csomaggal az életben, ez nem jelenti azt, hogy a szülei ne szeretnék a gyerekeiket. Lassan felnőtt ember, egyetem mellett is lehet dolgozni, lehet úgy tanulni, hogy ösztöndíjas legyen az ember. A kérdezőnél most válik el, hogy fel tud-e nőni: kepes lesz a kezébe venni az életét es cselekedni saját magáért, vagy beáll a rinyasorba és nekiáll a szüleit meg a körülményeit hibáztatni.
2021. jan. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
2%
Az a szerencsétlen 19-es befogad !
2021. jan. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
20%
15, nem a semmire születtek. Az, hogy itt vannak fiatal felnőttként, és otthon héderelnek mindenféle kifogással, az egészen más...
2021. jan. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
49%

Ha valaki akkor én átérzem a problémádat.

Az albérlet valóban ablakon kidobott pénz és olyan árba mennek hogy egyedül ki se tudod fizetni.

"Ha többen bérlitek meg kb ugyan ott vagy mint most. Meg már lassan munkáltatói meg számlaviteli igazolást kérnek a bérlőtől." Gusztustalan lett az ingatlanpiac és elszálltak az árak.


Azt javaslom keress olyan munkahelyet ahol kapsz munkásszállót, vagy valamilyen kedvezményes lakhatást.


Én hajóra mentem el dolgozni 10 éve ott kapsz kabint. De a szálloda is ilyen. Vagy ha gondnoknak mész.

Talán szoclakást is igényelhetsz.

Én elmentem külföldre dolgozni mint mondottam, szerintem sokkal könnyebben megoldható ott a lakhatás, és nem viszi el a fizetésed 98%át a lakásbérlés.

2021. jan. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
40%
Egyetemre jár akkor hogy menjen ki több évre kulfoldre?
2021. jan. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem is a kollégium a legjobb ötlet. Persze ha helyben van a suli, az elég ciki, úgy az albérlet opció, vagy tűrni még pár évet, míg végzel és utána dolgozol, barid lesz, összeköltöztök. Én a főiskola elején albérletben voltam főiskolás lányokkal, 8-an béreltünk egy tetőteret, 2-en voltunk egy szobában, akkor 15 éve 12 ezer volt a havi bérleti díj, nagyon jó volt. Pár hónap után volt üresedés kollégiumban, és átmentünk oda, sokkal jobb volt. :)
2021. jan. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
66%

egy kollégiumban mennyivel több hely jut a kérdezőnek, mint most? annyival lesz "előnyösebb" helyzetben, hogy nem csak a nővére és az ő kacatjait kell kerülgetni, hanem másik 3-5-7 lányét is.

kérdező, tarts ki, hamarosan nyitnak az egyetemek, akkor a könyvtárban is tudsz tanulni

2021. jan. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
65%

Ez se opció, az se opció....De! Minden opció, csak ezek természetesen kompromisszummal járnak,ahogy minden megoldás, az, hogy neked mi éri meg, azt kell egyedül eldöntened.

-Kiveszel egy szobát idegenek lesznek a másik szobában - dolgoznod kell suli menned, pénzed nem nagyon marad, már ha marad, a szoba+rezsi+kaján felül. Félretenni nem fogsz tudni, továbbra is más emberekkel kell együtt élned, akik lehet, hogy rendetlenebbek, hangosabbak mint a nővéred, persze kifoghatod a ellenkezőjét is, de van magánszférád.

-Kiveszel egy albérletet a nővéreddel - ugyanaz mint az első annyi különbséggel, hogy itt a lakótárs részéről nagy meglepetés nem érhet. Plusz kérdés, ha te elköltözöl akkor a nővérednek már nem lesz oka rá, hiszen otthon egyedül marad a szobában.

-Kollégium - olcsóbb, diákmunkával könnyebben előteremthető az ára de jól kell tanulni, hogy bennmaradj és ha a szüleid nem támogatnak itt is van kajapénz, szóval félretenni csak keveset fogsz tudni, de itt megvan az esély rá legalább ha neked fontos, magánszférát szerintem sokat nem nyersz, ha egyáltalán nyersz, a szobatársak itt is lutrik, kivéve ha vannak olyan kolis szaktársaid akik szívesen lennének veled, általában engedni szokták.

-önerő gyűjtés egy lakásra - ez igazából egy szép gondolat de nem megoldás, úgy is végzel (minimum) mire összerakod az önerőt, kereset stb. kell a hitelfelvételhez, így még egy évet minimum rászámolhatsz, addig meg marad ez a helyzet.

-odaköltözöl a párodhoz - ehhez kell egy pár saját lakással, aki engedi, hogy a rezsi hányad fejében oda menj, mert csak így jönnél ki jobban a dologból mint egy sima albérlettel. Nem lenne olcsóbb mint a koli, de kényelmesebb.


Szerintem ennyi az összes opciód.

2021. jan. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a kollégiumot most ne emlegessük megoldásként, mert zárva vannak.
2021. jan. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi kommenteket. Szerencsére a jó tanulással nem lenne gond, mert államin vagyok, csak az a baj, hogy nem vagyok jogosult a kollégiumra, mert egy köpésre lakom a sulitól. A külföld az most nem opció az egyetem miatt (és még min. 2 évig nem is lesz) és párom sincs, akivel összecuccolhatnánk.

Van egy közös helyiség, a nappali, ott szoktam tanulni általában, de oda nem költözhetek be, mert minden este oda szokott ülni a család, a vendégeket ott szoktuk fogadni stb.

Egyáltalán nem hibáztatom a szüleimet, sőt, nagyon szeretnek minket, és minden tőlük telhetőt megtesznek, úgyhogy kérlek ne savazzátok őket. Akkor valószínűleg nincs más megoldás, mint várni még így pár évet, összeszorítom a fogam, dolgozom, és majd ha lesz egy kis tőkém, akkor elindulok a saját utamon.:)

2021. jan. 20. 02:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!