Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Baj ha nem beszélek a nővéremmel?

Baj ha nem beszélek a nővéremmel?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, Ő 29. Már külön költözött tőlünk, azóta havonta 2-3x hazalátogat, viszont már régóta hűvös a viszony kettőnk között. Amíg itthon lakott, rendszeresen ba*zogatott azzal szorgalmi időszakban, hogy miért nem takarodok el dolgozni egyetem mellett, bezzeg Ő ennyi idősen már dolgozott a szakmájában. (Azt már nem értette meg, hogy egy félévben nekem minimum 15 - 16 tárgyam van, amik hétfőtől - péntekig vannak, össze-vissza, plusz nekem a képzésem alapból 5 éves).


Ezen kívül folyamatosan basztatott kb mindennel, (miért vagy ilyen vékony, miért nincs még barátnőd, stb.) állandóan próbált a magánéletemben turkálni, amiből sokszor egy értelmetlen veszekedés lett.


Amióta pedig külön költözött tőlünk, rendszeresen telefonál nagymamámmal (Édesanyám anyjával, aki velünk lakik) és párszor hallottam, ahogy lazán kibeszéltek engem, meg Anyámat is.. És ami a legundorítóbb, hogy utána szemtől - szembe mindkettő (nővérem, meg mamám) is nyalja az Anyám seggét, meg az enyémet, ha kell nekik valamit csinálni amihez nem értenek.


Normális hogy emiatt eltávolodtam a nővéremtől? Egyáltalán nem hiányzik, amikor hazajön, akkor is általában csak köszönni szoktam neki, de így ennyi. Havonta 1-2x rámír Facebookon valamivel kapcsolatban, de így ennyi.



2021. jan. 21. 16:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nem kell :) a család nem választott, mint a barátok, hanem kapott.. vannak emberek, akikkel a kapcsolatot meg kell szakítani, legyen az család, barát, munkatárs, bármi..

Én nem gyűlölködnék, csak távolságtartó lennék. Ha kérdez, válaszolok, ha olyat kérdez, ami nem tartozik rá, lerázom. Persze ha találkozok nem megyek el mellette, hanem köszönök, és kész.

Van, mikor a testvérek nem értik meg egymást, mert nagyon más világot élnek, ez így van rendjén.

2021. jan. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%

Ezt az egészet amit leírtál ide, négyszemközt, higgadtan, indulatmentesen nem lehetne megbeszélni vele? Van amikor kapcsolatok azáltal javulhatnak, hogy konfliktusok kimondásra kerülnek.

Olyan is lehet, hogy ő - az idősebb szerepébe helyezkedve - próbálja "megmondani: mi lehet a jó neked". A kibeszélés nem tudom: mit jelent.

Ha lehet, négyszemközt érdemes rendezni, az eltávolodás, meg a "nem igazán beszélek vele" "vigyázni kell mit mondok/írok neki" helyett esetleg ha egy beszélgetés megoldaná, akkor nyernél vele.

2021. jan. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
Nem, nem baj. Nem kell valakivel kényszeredetten összeborulnod pusztán azért, mert egy családba születtetek. Utálkozni sem kell, egyszerűen csak közönyösnek lenni. Egy köszönés elég. Viszont azt nem tűrném, hogy kibeszéljen és kéretlenül beszólogasson nekem.
2021. jan. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%
Ha nincs esély a békülésre, akkor jobb ha távolságtartó maradsz vele. Amúgy meg nem jó, az ha valaki nincs jóban a testvérével. Nekem is nővérem van, fiú vagyok, és lány nővérem van, aki már jó pár éve elköltözött. Köztünk is voltak elég nagy nézeteltérések, sokáig nem is beszéltünk egymással. De nem jó! Mi már nagyjából rendeztük a helyzetünket. Ti is próbáljatok nyitni egymás felé, és elfelejteni a régebbi sérelmeket. Tudom nagyon nehéz, és kettő személy kell hozzá, de mégis a tesód. Ha menthetetlen az ügy, azt is megértem, de egyszer legalább tegyetek próbát, adjatok esélyt magatoknak.
2021. jan. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Az a baj vele, hogy nagyon hangulatember.. Szóval van, amikor lehet vele normálisan beszélgetni, de az eléggé ritka.
2021. jan. 21. 18:07
 6/15 anonim ***** válasza:
69%
12-éve nem beszéltem a nővéremmel .
2021. jan. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Hűha! Ez nem semmi!


Szabad tudni, milyen egyetemi képzésen van neked rendszeresen 15-16 tárgyad?!


Velem ez akkor fordult elő, mikor 1996-ban szigorló mérnökhallgatóként (ötödéven) már fölvehettem a mérnöktanári ráképző, ill. a szakmérnöki ráképző tárgyaimat. Volt úgy, hogy egyszerre fizikailag 3 helyen kellett volna lennem, 2 városban. Szóval ez biztosan nehéz lehet.


Mesélnél róla bővebben, hogy neked ez hogy jött össze?

2021. jan. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Osztatlan képzésről szó, szóval kvázi 2 alapszakot csinálok egyszerre.
2021. jan. 21. 20:00
 9/15 anonim ***** válasza:
És ez a 15-16 tantárgy hány kreditre jön ki pl. ebben a félévben?
2021. jan. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ebben a félévben 40 kreditem van. 😅
2021. jan. 21. 20:14
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!